Kategorie

Saridon 250 mg + 150 mg + 50 mg, 20 tabletek

Cena
20,49 zł

Produkt dostępny
Wysyłamy w 1-2 dni robocze

Wskazania

Ból głowy, ból zęba, ból miesiączkowy, ból pooperacyjny, ból reumatyczny, ból i gorączka związane z przeziębieniem i grypą

Skład

1 tabletka zawiera: substancje czynne: paracetamol 250mg, propyfenazon 150mg, kofeinę 50mg oraz substancje pomocnicze: hypromeloza, celuloza mikrokrystaliczna, esma-spreng, skrobia kukurydziana, talk,
magnezu stearynian, krzemionka koloidalna bezwodna.

Działanie

Saridon zawiera paracetamol i propyfenazon, działające przeciwbólowo i przeciwgorączkowo, oraz małą dawkę kofeiny, która nasila przeciwbólowe działanie paracetamolu. 

Dawkowanie

Zazwyczaj stosowana dawka leku Saridon u dorosłych to:1-2 tabletki, młodzież w wieku 12-16 lat: l tabletka. Tabletki należy popić dużą ilością wody lub innego płynu. Leku nie należy przyjmować dłużej niż jeden tydzień ani w dawkach większych niż zalecane.

Przeciwwskazania

Uczulenie na którykolwiek ze składników leku, wrodzony niedobór dehydrogenazy glukozo-6-fosforanowej, choroba alkoholowa, ciążka niewydolność wątroby, ciążka niewydolność nerek, porfiria wątrobowa, nie stosować u dzieci w wieku poniżej 12 lat, astma, ciąża, laktacja.

Dodatkowe informacje

Przed użyciem zapoznaj się z ulotką, która zawiera wskazania, przeciwwskazania, dane dotyczące działań niepożądanych, dawkowanie oraz informacje dotyczące stosowania produktu leczniczego bądź skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą, gdyż każdy lek niewłaściwie stosowany zagraża Twojemu życiu lub zdrowiu.

Cechy produktu

Postać
Kluczowy składnik
Rejestracja
Lek