Septinum, 30 tabletek do ssania

Septinum, 30 tabletek do ssania

Kategorie

Septinum, 30 tabletek do ssania

Cena jednostkowa: 5,10 zł za 10 tabletek

Cena
15,29 zł

Produkt dostępny
Wysyłamy w 1-2 dni robocze
Możliwe formy dostawy:
  • Przesyłka kurierska (DPD, DHL lub Poltraf)
  • Odbiór osobisty (DHL POP Żabka, DPD Pickup, Punkt Odbioru Gemini lub Cool Point)

Opis produktu

Składniki wyrobu medycznego nawilżają i łagodzą podrażnienia błon śluzowych wywołane suchością w jamie ustnej, chrypką, kaszlem, przebywaniem w klimatyzowanych pomieszczeniach czy koniecznością pracy głosem. Hialuronian sodu wykazuje właściwości silnie nawilżające dzięki zdolności do wiązania dużej ilości wody, w wyniku czego tworzy na powierzchni błon śluzowych wilgotną powłokę. Działanie hialuronianu wykorzystuje się również w regeneracji strun głosowych. Wykazuje on działanie kojące i łagodzące. Plecha porostu islandzkiego działa przede wszystkim powlekająco i osłaniająco, ale także przeciwkaszlowo. Dzięki swoim właściwościom wyciąg z tego surowca łagodzi podrażnienia jamy ustnej i gardła, przyspiesza regenerację i ustąpienie objawów towarzyszących przeziębieniu i podrażnieniu gardła.

Zastosowanie

Uzupełnienie diety w składniki nawilżające gardło.

Sposób użycia

Dorośli i dzieci powyżej 6. roku życia: 1 tabletkę ssać w razie potrzeby kilka razy dziennie, maksymalnie 6 tabletek dziennie. Nie należy przekraczać zalecanej dawki. Tabletek nie należy przeżuwać ani połykać w całości. Nie należy ssać tabletek w pozycji leżącej, np. przed snem, ze względu na ryzyko połknięcia lub nawet udławienia. W razie potrzeby preparat Septinum może być stosowany nawet przez dłuższy czas. Jeżeli po 10 dniach stosowania nie nastąpi poprawa lub objawy nasilą się, należy skontaktować się z lekarzem lub farmaceutą.

Składniki

1 tabletka zawiera 16,5mg hialuronianu sodu oraz 15mg wyciągu z porostu islandzkiego (4:1). Pozostałe substancje: sorbitol, mannitol, guma ksantanowa, hydroksypropylometyloceluloza, poliwinylopirolidon, kwas cytrynowy, wodorowęglan sodu, aromat wiśniowy, guma arabska, stearynian magnezu, dwutlenek krzemu, sukraloza,sacharynian sodu.
 
1 tabletka zawiera 16,5mg hialuronianu sodu oraz 15mg wyciągu z porostu islandzkiego (4:1).

Przeciwwskazania

Nie należy stosować w przypadku nadwrażliwości na którykolwiek ze składników wyrobu. Nie stosować u dzieci poniżej 6 roku życia.

Ważne wskazówki

Przechowywać w miejscu niewidocznym i niedostępnym dla dzieci.
Przechowywać w temperaturze pokojowej,od 15°C do 25°C.
Chronić przed światłem i wilgocią, przechowywać w oryginalnym opakowaniu.
Nie stosować wyższych dawek niż zalecane.
Po zastosowaniu większych dawek wyrobu medycznego Septinum niż zalecane może wystąpić efekt przeczyszczający.

Producent

Natur Produkt Pharma Sp. z o.o.,
ul. Podstoczysko 30,
07-300 Ostrów Mazowiecka.

Cechy produktu

  • Apteka Gemini

    www.aptekagemini.pl

    Dodaj do ekranu głównego