Kategorie

SimetiGast Forte 240 mg, 20 kapsułek elastycznych

Cena
14,29 zł

Produkt dostępny
Wysyłamy w 1-2 dni robocze

Opis produktu

Simetigast Forte przeznaczony jest do łagodzenia objawów związanych z nadmiernym gromadzeniem się gazów w obrębie jamy brzusznej, do których należą: wzdęcia, uczucie pełności, odbijanie.
 
Wyrób medyczny Simetigast Forte wspomaga również usuwanie piany, gazów i powietrza z przewodu pokarmowego przed badaniami diagnostycznymi jamy brzusznej - ultrasonografią, endoskopią i radiografią, dzięki czemu ulega poprawie jakość uzyskanych obrazów.

Zastosowanie

Łagodzenie objawów związanych z nadmiernym gromadzeniem się gazów w obrębie jamy brzusznej, do których należą: wzdęcia, uczucie pełności, odbijanie.

Sposób użycia

Dorośli i młodzież powyżej 12 roku życia 2-3 razy dziennie po 1 kapsułce. Wyrób medyczny należy przyjmować podczas jedzenia lub po posiłku. Kapsułkę należy połknąć w całości popijając odpowiednią ilością płynu.

Składniki

1 kapsułka zawiera: 240mg symetykonu oraz substancje pomocnicze: żelatynę, glicerynę, żółcień pomarańczową, wodę oczyszczoną.

Przeciwwskazania

Nie należy stosować: w przypadku stwierdzonej wcześniej nadwrażliwości na symetykon lub jakikolwiek inny składnik wyrobu; w przypadku stwierdzenia lub podejrzenia perforacji lub niedrożności przewodu pokarmowego; u dzieci poniżej 12 roku życia, kobiet w ciąży i karmiących piersią, chyba że lekarz zdecyduje inaczej.

Ważne wskazówki

Ze względu na możliwość wystąpienia potencjalnych interakcji nie zaleca się stosowania wyrobu jednocześnie z innymi lekami. 
Stosowanie wyrobu medycznego Simetigast Forte nie wpływa na zdolność kierowania pojazdami ani na obsługę maszyn.
Bez konsultacji z lekarzem wyrób medyczny można stosować do 4 tygodni. 
W razie konieczności i po konsultacji z lekarzem wyrób medyczny można stosować przez dłuższy czas.
Przechowywać w miejscu niedostępnym i niewidocznym dla dzieci. 
Nie przechowywać w temperaturze powyżej 25°C. 

Producent

Zakłady Farmaceutyczne
Polfarma SA
ul. Pelplińska 19
83-200 Starogard Gdański

Cechy produktu

Postać
Kluczowy składnik
Problem