Sinulan Express Forte, aerozol do nosa, 15ml

Sinulan Express Forte, aerozol do nosa, 15ml

Cena: 24,19 zł

Wysyłamy w 10 dni roboczych
Dostępny
Rodzaj: Wyrób medyczny leczniczy
Producent: WALMARK

Sinulan Express Forte, aerozol do nosa, 15ml - opis produktu

Sinulan Express Forte to wyrób medyczny w postaci aerozolu do nosa do zastosowania w leczeniu objawów zapalenia zatok przynosowych i nieżytu nosa różnego pochodzenia. Ma innowacyjny i opatentowany skład z unikalnym mechanizmem działania. Obkurcza naczynia błony śluzowej, dzięki czemu odtyka nos, działa przeciwbólowo, eliminuje bakterie i wirusy, a także chroni powierzchnię błony śluzowej nosa przed wysuszeniem, podrażnieniami oraz czynnikami zewnętrznymi. Działa szybko - po 15 minutach od aplikacji - obkurcza naczynia błony śluzowej nosa, dzięki czemu odtyka nos, jednocześnie redukuje przyczyny problemu, a przy tym nie wysusza błony śluzowej. Wykazuje długotrwałe działanie i może być stosowany przewlekle (powyżej 7 dni). Nie podrażnia, nie wysusza błony śluzowej nosa. Jest bezpieczny dla kobiet w ciąży i matek karmiących. Nie odnotowano działań niepożądanych po zastosowaniu preparatu.
 
Zastosowanie: do stosowania w leczeniu objawów zapalenia zatok przynosowych i nieżytu nosa różnego pochodzenia; dla dzieci powyżej 12. roku życia, i osób dorosłych, w tym dla kobiet w ciąży i karmiących piersią.
 
Sposób użycia: 2-3 dawki do każdego otworu nosowego, 2-3 razy dziennie, a w razie potrzeby częściej, aż do całkowitego wyzdrowienia. Aplikować podczas wdechu. Każdorazowo przez pierwszych 10-15 minut po zastosowaniu może być odczuwalne delikatne mrowienie spowodowane mechanizmem działania wyrobu Sinulan Express Forte. Jeśli podrażnienie jest zbyt intensywne lub utrzymuje się zbyt długo, zaleca się zaprzestanie stosowania wyrobu ze względu na możliwość reakcji alergicznej na jeden ze składników wyrobu Sinulan Express Forte. Preparat wykazuje działanie około 10-15 minut po aplikacji, powodując znaczny wzrost wydobywania się wydzieliny z nosa. Przez ten czas nie należy wykonywać powtórnej aplikacji. Nasilenie wydobywania się wydzieliny z nosa może trwać nawet 4-6 godzin, w zależności od początkowego stopnia zablokowania dróg nosowych (przekrwienia błony śluzowej nosa). Należy się skontaktować z lekarzem, jeśli w ciągu 7 dni stosowania aerozolu do nosa Sinulan Express Forte objawy nie ustąpią.
 
Składniki: glicerol, woda, hydroksypropyloceluloza, olejki eteryczne z: Eucalyptus globulus, Mentha piperita, Rosmarinus officinalis, Thymus satureioides.
 
Przeciwwskazania: nie należy stosować w przypadku uczulenia lub nadwrażliwości na którykolwiek składnik preparatu. Ze względu na początkowe uczucie mrowienia nie zaleca się stosowania aerozolu do nosa Sinulan Express Forte u dzieci poniżej 12. roku życia.
 
Ważne wskazówki:
Aerozol do nosa Sinulan Express Forte nie jest szkodliwy w przypadku połknięcia.
Preparat przechowywać w miejscu niewidocznym i niedostępnym dla dzieci.
Przechowywać w temperaturze pokojowej. Nie przechowywać w lodówce ani nie zamrażać. 
Po każdorazowym użyciu nałożyć nasadkę ochronną. 
Nie stosować wyrobu po upływie terminu ważności, po upływie 30 dni od pierwszego otwarcia, ani gdy opakowanie jest uszkodzone.
 
Producent:
WALMARK Sp. z o.o. 
ul. Teatralna 9
41-200 Sosnowiec