Syrop Prawoślazowy, 125g

Syrop Prawoślazowy, 125g

Cena: 3,49 zł

Wysyłamy w 1 dzień roboczy!
Dostępny
Rodzaj: Lek
Producent: HASCO-LEK

Syrop Prawoślazowy, 125g - opis produktu

Wskazania: tradycyjny produkt leczniczy roślinny stosowany w celu łagodzenia podrażnień błony śluzowej górnych dróg oddechowych z towarzyszącym kaszlem.

Skład: substancje czynne: 100g syropu zawiera: macerat z korzenia prawoślazu (Althaea officinalis L., radix) 35,9g, (ekwiwalent 5 g korzenia prawoślazu), ekstrahent: mieszanina wody i etanolu (47:1), kwas benzoesowy. Zawartość etanolu (760g/l) w produkcie wynosi nie więcej niż 1,1% (m/v), substancje pomocnicze: kwas benzoesowy 0,1g, sacharoza 64,0g.

Działanie: działanie syropu oparte jest na występujących w korzeniu prawoślazu związkach śluzowych, które mają właściwości powlekające, łagodzące i osłaniające.

Dawkowanie: dorośli i dzieci powyżej 12 roku życia doustnie 3 razy dziennie po 15ml.

Przeciwwskazania: nie należy stosować leku u pacjentów z nadwrażliwością na żaden ze składników preparatu. Uczulenie na kwas benzoesowy. Środki ostrożności: Nie stosować u osób z astmą oskrzelową. Stosować ostrożnie u chorych na cukrzycę, ze względu na zawartość alkoholu nie poleca się podawania pacjentom z chorobami wątroby.

Przed użyciem zapoznaj się z ulotką, która zawiera wskazania, przeciwwskazania, dane dotyczące działań niepożądanych, dawkowanie oraz informacje dotyczące stosowania produktu leczniczego bądź skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą, gdyż każdy lek niewłaściwie stosowany zagraża Twojemu życiu lub zdrowiu.