Kategorie

Skinoren 150 mg/ g, żel, 30 g

Cena
52,99 zł

Produkt dostępny
Wysyłamy w 2 dni robocze

Wskazania

Leczenie trądziku grudkowo-krostkowego skóry twarzy o słabym lub średnim nasileniu.

Skład

1g żelu zawiera: substancję czynną: kwas azelainowy 150mg oraz substancje pomocnicze: glikol propylenowy, polisorbat 80, lecytyna sojowa, karbomer 980, triglicerydy nasyconych kwasów tłuszczowych o sredniej długości łańcucha, sodu wodorotlenek, disodu edetynian, kwas benzoesowy, woda oczyszczona.

Działanie

Pzeciwbakteryjne, hamuje nadmierne rogowacenie naskórka, zmniejsza ilość kwasów tłuszczowych na powierzchni skóry oraz zmniejsza liczbę zaskórników.

Dawkowanie

Lek należy stosować wyłącznie na skórę. Przed zastosowaniem leku należy dokładnie umyć skórę zwykłą wodą i osuszyć. Cienką warstwę leku nanosić na chorobowo zmienione miejsca na skórze 2 razy na dobę - rano i wieczorem. Lek należy delikatnie wetrzeć.

Przeciwwskazania

Uczulenie na którykolwiek ze składników leku, nie stosować do oczu i na błony śluzowe, nie stosować u dzieci w wieku poniżej 12 lat, ciąża, laktacja.

Dodatkowe informacje

Przed użyciem zapoznaj się z ulotką, która zawiera wskazania, przeciwwskazania, dane dotyczące działań niepożądanych, dawkowanie oraz informacje dotyczące stosowania produktu leczniczego bądź skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą, gdyż każdy lek niewłaściwie stosowany zagraża Twojemu życiu lub zdrowiu.

Skinoren żel

Nowoczesny preparat Skinoren żel oferowany jest przez Aptekę Gemini, to produkt wysokiej jakości, wyprodukowany przez uznaną firmę BayerSkinoren żel to lek do stosowania na skórę. Produkt pozwala zatroszczyć się o cerę w różnych stanach chorobowych.

Czym jest preparat Skinoren żel?

Preparat ten występuje w formie żelu, jest stosowany w leczeniu trądziku grudkowo-krostkowego skóry twarzy o słabym lub średnim nasileniu.

Wykazuje następujące działania:

  • przeciwbakteryjne,
  • hamujące nadmierne rogowacenie naskórka,
  • redukujące ilość kwasów tłuszczowych na powierzchni naskórka,
  • zmniejszające liczbę zaskórników.

Główną substancją czynną preparatu Skinoren żel jest kwas azelainowy, jeden z podstawowych leków miejscowych do stosowania zarówno w trądziku zwykłym, jak i trądziku różowatym.

Co zawiera preparat Skinoren Żel?

Główną substancją czynną preparatu Skinoren żel jest kwas azelainowy (acidum azelaicum). Środek ten należy do grupy kwasów dikarboksylowych. Wykazuje on następujące działanie:

  • przeciwbakteryjne,
  • przeciwzapalne,
  • hamujące rozwój Propionibacterium acnes, bakterii odpowiedzialnej za powstawanie zmian trądzikowych.

Oprócz tego kwas azelainowy wykazuje działanie keratolityczne, czyli wspomaga złuszczanie komórek naskórka i tym samym zmniejsza tworzenie się czopów naskórkowo-łojowych u ujścia klasycznych gruczołów. Wykazuje również działanie hamujące na rozwój innych bakterii, między innymi Staphylococcus epidermidis.

Główny składnik preparatu Skinoren żel, kwas azelainowy, hamuje proliferację i nadmierną aktywność melanocytów, komórek odpowiedzialnych za barwę naskórka. Wynika to z wpływu na syntezę DNA. Substancja po zastosowaniu miejscowym wnika do wszystkich warstw skóry. Lek częściowo się wchłania i jest wydalany z moczem w postaci niezmienionej oraz w formie utlenionych metabolitów, całkowicie eliminowanych z krwioobiegu.

Jak stosować preparat Skinoren żel?

Stosowanie preparatu Skinoren żel jest bardzo proste. Przyjmuje on formę białego lub żółtawobiałego nieprzeźroczystego żelu. Przeznaczony jest do zastosowania wyłącznie na skórę.

Cienką warstwę żelu należy nanieść na zmienione chorobowo miejsce na skórze. Częstotliwość stosowania powinna wynosić dwa razy na dobę – głównie rano oraz wieczorem. Po aplikacji należy delikatnie wetrzeć krem w obręb skóry. Około 2,5-centymetrowy pasek zawiera 0,5 grama preparatu, co wystarcza w zupełności na pokrycie całej cery. Po aplikacji należy koniecznie umyć ręce oraz je osuszyć.

Należy przez cały czas leczenia regularnie stosować preparat Skinoren żel – czasami jest to okres nawet kilku miesięcy. Dodatkowo, warto zwrócić uwagę na indywidualne rekomendacje dotyczące stosowania tego preparatu. Czas leczenia zależy od zaawansowania zmian skórnych. Średnio poprawę kliniczną uzyskuje się po okresie 4-tygodniowego stosowania. Jeśli w trakcie pojawią się jakiekolwiek niepokojące objawy – zaczerwienienie, świąd, pieczenie lub też dojdzie do nasilenia się lub braku poprawy zmian, konieczne jest odstawienie produktu oraz skonsultowanie się z lekarzem (najlepiej dermatologiem), który zaleci alternatywną metodę leczenia.

Produkt można stosować u dzieci i młodzieży od 12. roku życia w leczeniu trądziku grudkowokrostkowego.

Czy istnieją przeciwwskazania do stosowania preparatu Skinoren żel?

Wśród przeciwwskazań do stosowania preparatu Skinoren żel należy wymienić między innymi nadwrażliwość na substancje zawarte w produkcie. Jeden ze składników preparatu, kwas benzoesowy, może powodować niewielkie podrażnienia skóry, oczu oraz błon śluzowych.