DARMOWA DOSTAWA przy zamówieniach za min.70zł
Kategorie

Skinoren 200 mg/ g, krem, 30 g

Cena
45,19 zł

Produkt dostępny
Wysyłamy w 1-2 dni robocze

Wskazania

Trądzik pospolity i przebarwienia skóry; dla dzieci i młodzieży w wieku od 12. do 18. lat i osób dorosłych.

Skład

1g kremu zawiera substancję czynną: 200mg kwasu azelainowego. Pozostałe składniki to: kwas benzoesowy makrogologlicerydów stearyniany, mieszanina nono-, di- i triglicerydów wyższych kwasów tłuszczowych, cetearylu oktanonian, glikol propylenowy, glicerol 85%, woda oczyszczona.

Działanie

Przeciwbakteryjne, hamuje nadmierne rogowacenie naskórka, zmniejsza ilość wolnych kwasów tłuszczowych na powierzchni skóry, zmniejsza tworzenie się zaskórników, hamuje nadmierną aktywność nieprawidłowych komórek barwnikowych naskórka.

Dawkowanie

Krem stosować wyłącznie na skórę. Przed zastosowaniem leku należy dokładnie umyć skórę zwykłą wodą i osuszyć (można użyć łagodnego preparatu do oczyszczania skóry). O ile lekarz nie zaleci inaczej, nanosić cienką warstwę kremu na chorobowo zmienione miejsca 2 razy na dobę - rano i wieczorem. Krem należy delikatnie wetrzeć. Pasek wyciśniętego z tubki kremu o długości 2,5cm (ok. 0,5g) całkowicie wystarczy na skórę twarzy. Po nałożeniu należy umyć ręce.

Przeciwwskazania

Nadwrażliwość na składniki preparatu. Nie stosować w okresie ciąży i karmienia piersią, jeśli nie zalecił tego lekarz. Brak danych dotyczących bezpieczeństwa i skuteczności stosowania u dzieci poniżej 12. lat.

Dodatkowe informacje

Przed użyciem zapoznaj się z ulotką, która zawiera wskazania, przeciwwskazania, dane dotyczące działań niepożądanych, dawkowanie oraz informacje dotyczące stosowania produktu leczniczego bądź skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą, gdyż każdy lek niewłaściwie stosowany zagraża Twojemu życiu lub zdrowiu.

Skinoren krem

Skinoren krem jest produktem wskazanym do stosowania w leczeniu zmian trądzikowych i przebarwień skórnych. Najważniejszym składnikiem preparatu jest kwas azelainowy. Skuteczne działanie zyskało uznanie wśród wielu osób, które zdołały uporać się dzięki niemu z widocznymi zmianami skórnymi.

Składniki kremu i ich działanie

Podstawowym składnikiem preparatu Skinoren krem jest kwas azelainowy. Jest to kwas hamujący rozwój bakterii Propionibacterium Agnes i regulujący wydzielanie sebum gromadzącego się na skórze twarzy i wykazującego bezpośredni wpływ na powstawanie zaskórników. Kwas azelainowy rozjaśnia też przebarwienia i ujednolica koloryt skóry. W składzie kremu znajdują się również glikol propylenowy (nadaje preparatowi odpowiednią konsystencję i nawilża skórę), glicerol 85% (podobnie jak glikol propylnowy również wykazuje działanie nawilżające) oraz kwas benzoesowy (zapobiega rozwojowi i przetrwaniu mikroorganizmów w czasie przechowywania produktu) czy woda oczyszczona.

Skinoren krem - stosowanie i dawkowanie

Krem należy dawkować zgodnie z zaleceniami umieszczonymi w instrukcji. Stosowanie preparatu (oraz dawki) można również skonsultować z lekarzem.

Podstawowa zasada dotycząca stosowania preparatu: Skinoren krem należy nakładać na oczyszczoną skórę – przed zastosowaniem preparatu można umyć twarz wodą lub delikatnym produktem przeznaczonym do oczyszczania skóry. Po umyciu twarz należy wysuszyć, następnie także umyć ręce i pozwolić im wyschnąć. Krem powinno się nanosić punktowo, a nie na całą skórę twarzy. Po nałożeniu preparatu należy wklepać go w skórę. Skinoren krem można stosować rano i wieczorem, 2 razy na dobę, natomiast w razie wystąpienia podrażnień – 1 raz na dobę lub odstąpić od stosowania preparatu na kilka dni, póki podrażnienie nie ustąpi.

Używanie preparatu Skinoren krem nie powinno trwać dłużej niż 6 miesięcy, jeśli chodzi o stosowanie preparatu w celu leczenia zmian trądzikowych.

Uwagi dotyczące stosowania Skinoren krem

Kobiety w ciąży i kobiety karmiące piersią powinny przed zastosowaniem preparatu skonsultować się z lekarzem. Skinoren krem nie powinien być też stosowany przez osoby, które mają uczulenie na jakikolwiek składnik preparatu lub są nadwrażliwe na jego działanie. W przypadku pojawienia się jakichkolwiek objawów niepożądanych, należy zgłosić ten problem lekarzowi.