Skinoren 200mg/g, krem 20%, 30g

Skinoren 200mg/g, krem 20%, 30g

51,99 Cena brutto
Wysyłamy w 1 dzień roboczy
Dostępny

Rodzaj: Lek

Producent: LEO PHARMA

Grupa: Skinoren

Skinoren 200mg/g, krem 20%, 30g - opis produktu

Wskazania: trądzik pospolity i przebarwienia skóry; dla dzieci i młodzieży w wieku od 12. do 18. lat i osób dorosłych.

Skład: 1g kremu zawiera substancję czynną: 200mg kwasu azelainowego. Pozostałe składniki to: kwas benzoesowy makrogologlicerydów stearyniany, mieszanina nono-, di- i triglicerydów wyższych kwasów tłuszczowych, cetearylu oktanonian, glikol propylenowy, glicerol 85%, woda oczyszczona.

Działanie: przeciwbakteryjne, hamuje nadmierne rogowacenie naskórka, zmniejsza ilość wolnych kwasów tłuszczowych na powierzchni skóry, zmniejsza tworzenie się zaskórników, hamuje nadmierną aktywność nieprawidłowych komórek barwnikowych naskórka.

Dawkowanie: krem stosować wyłącznie na skórę. Przed zastosowaniem leku należy dokładnie umyć skórę zwykłą wodą i osuszyć (można użyć łagodnego preparatu do oczyszczania skóry). O ile lekarz nie zaleci inaczej, nanosić cienką warstwę kremu na chorobowo zmienione miejsca 2 razy na dobę - rano i wieczorem. Krem należy delikatnie wetrzeć. Pasek wyciśniętego z tubki kremu o długości 2,5cm (ok. 0,5g) całkowicie wystarczy na skórę twarzy. Po nałożeniu należy umyć ręce.

Przeciwwskazania: nadwrażliwość na składniki preparatu. Nie stosować w okresie ciąży i karmienia piersią, jeśli nie zalecił tego lekarz. Brak danych dotyczących bezpieczeństwa i skuteczności stosowania u dzieci poniżej 12. lat.

Przed użyciem zapoznaj się z ulotką, która zawiera wskazania, przeciwwskazania, dane dotyczące działań niepożądanych, dawkowanie oraz informacje dotyczące stosowania produktu leczniczego bądź skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą, gdyż każdy lek niewłaściwie stosowany zagraża Twojemu życiu lub zdrowiu.

Skinoren krem

Skinoren krem jest produktem wskazanym do stosowania w leczeniu zmian trądzikowych i przebarwień skórnych. Najważniejszym składnikiem preparatu jest kwas azelainowy. Skuteczne działanie zyskało uznanie wśród wielu osób, które zdołały uporać się dzięki niemu z widocznymi zmianami skórnymi.

Składniki kremu i ich działanie

Podstawowym składnikiem preparatu Skinoren krem jest kwas azelainowy. Jest to kwas hamujący rozwój bakterii Propionibacterium Agnes i regulujący wydzielanie sebum gromadzącego się na skórze twarzy i wykazującego bezpośredni wpływ na powstawanie zaskórników. Kwas azelainowy rozjaśnia też przebarwienia i ujednolica koloryt skóry. W składzie kremu znajdują się również glikol propylenowy (nadaje preparatowi odpowiednią konsystencję i nawilża skórę), glicerol 85% (podobnie jak glikol propylnowy również wykazuje działanie nawilżające) oraz kwas benzoesowy (zapobiega rozwojowi i przetrwaniu mikroorganizmów w czasie przechowywania produktu) czy woda oczyszczona.

Skinoren krem - stosowanie i dawkowanie

Krem należy dawkować zgodnie z zaleceniami umieszczonymi w instrukcji. Stosowanie preparatu (oraz dawki) można również skonsultować z lekarzem.

Podstawowa zasada dotycząca stosowania preparatu: Skinoren krem należy nakładać na oczyszczoną skórę – przed zastosowaniem preparatu można umyć twarz wodą lub delikatnym produktem przeznaczonym do oczyszczania skóry. Po umyciu twarz należy wysuszyć, następnie także umyć ręce i pozwolić im wyschnąć. Krem powinno się nanosić punktowo, a nie na całą skórę twarzy. Po nałożeniu preparatu należy wklepać go w skórę. Skinoren krem można stosować rano i wieczorem, 2 razy na dobę, natomiast w razie wystąpienia podrażnień – 1 raz na dobę lub odstąpić od stosowania preparatu na kilka dni, póki podrażnienie nie ustąpi.

Używanie preparatu Skinoren krem nie powinno trwać dłużej niż 6 miesięcy, jeśli chodzi o stosowanie preparatu w celu leczenia zmian trądzikowych.

Uwagi dotyczące stosowania Skinoren krem

Kobiety w ciąży i kobiety karmiące piersią powinny przed zastosowaniem preparatu skonsultować się z lekarzem. Skinoren krem nie powinien być też stosowany przez osoby, które mają uczulenie na jakikolwiek składnik preparatu lub są nadwrażliwe na jego działanie. W przypadku pojawienia się jakichkolwiek objawów niepożądanych, należy zgłosić ten problem lekarzowi.