Kategorie

Solcoseryl (2,125 mg + 10 mg)/ g, pasta do stosowania w jamie ustnej, 5 g

Cena
38,99 zł

Produkt dostępny
Wysyłamy w 2 dni robocze

Wskazania

W bolesnych oraz zapalnych schorzeniach błony śluzowej jamy ustnej, dziąseł i warg: aftach, ragadach (rozpadlinach), opryszczce wargowej, zapaleniu dziąseł, zapaleniu tkanki przyzębia, zapaleniu jamy ustnej; w bólach uciskowych spowodowanych przez protezy dentystyczne; w bólach występujących w trakcie wyrzynania się zębów mądrości; jako opatrunek po takich zabiegach jak: nałożenie koronki, łyżeczkowanie i usunięcie zęba oraz po założeniu protez bezpośrednich. 

Skład

1g pasty zawiera: substancje czynne: bezbiałkowy dializat z krwi cieląt 2,125mg; polidokanol 10mg. Pozostałe składniki leku: metylu parahydroksybenzoesan, propylu parahydroksybenzoesan, karmeloza sodowa, mentol, olejek mięty pieprzowej, żelatyna, pektyna, polietylen, parafina ciekła.

Działanie

Bezbiałkowy dializat z krwi cieląt stymuluje w komórkach tlenowe procesy metaboliczne i zwiększa ilość substancji dostarczających komórkom energii. Ponadto aktywuje transport tlenu i substancji odżywczych do komórek oraz ułatwia ich przyswajanie. Dzięki temu ułatwia procesy regeneracyjne i naprawcze w obrębie komórek i przyspiesza odnowę tkanek. Polidokanol działa znieczulająco i powoduje szybkie i trwałe ustąpienie bólu. Podłoże pasty pod wpływem działania śliny i wydzielin pochodzących z rany tworzy elastyczną błonę przylegającą do zmienionej chorobowo powierzchni błony śluzowej chroniącą ją przed podrażnieniem w trakcie spożywania pokarmów. 

Dawkowanie

Lek jest przeznaczony do stosowania na błonę śluzową jamy ustnej. Pasek pasty o długości ok. 0,5cm nakłada się cienką warstwą na zmienione chorobowo miejsce od 3 do 5 razy na dobę. Lek należy stosować aż do ustąpienia objawów. Szczególnie korzystne jest stosowanie przed snem. Pasty nie należy wcierać ani rozcierać. Aby dobrze przylegała, należy ją nakładać suchym palcem, a miejsce, na które ma być podana należy wcześniej wysuszyć. 

Przeciwwskazania

Uczulenie na którykolwiek ze składników leku, nie stosować u dzieci, zakażenie w obrębie zmiany chorobowej, leku nie należy stosować w trakcie posiłków, ciąża, laktacja.

Dodatkowe informacje

Przed użyciem zapoznaj się z ulotką, która zawiera wskazania, przeciwwskazania, dane dotyczące działań niepożądanych, dawkowanie oraz informacje dotyczące stosowania produktu leczniczego bądź skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą, gdyż każdy lek niewłaściwie stosowany zagraża Twojemu życiu lub zdrowiu.