Zamówienie wysyłamy w 4-5 dni roboczych
Kategorie

Solgar Sole mineralne chelaty, 90 tabletek

Cena jednostkowa: 7,11 zł za 10 tabletek
Cena
63,99 zł
Produkt niedostępny

Opis produktu

Suplement diety - Solgar sole mineralne chelaty.

Zastosowanie

Uzupełnienie diety w sole mineralne.

Zalecane spożycie

Osoby dorosłe 3 tabletki dziennie, najlepiej zażywać w trakcie posiłku lub stosować według wskazań lekarza.

Składniki

Wapń, magnez, potas, żelazo, cynk, mangan, selen, miedź, jod, chrom; substancje wypełniające: celuloza mikrokrystaliczna, maltodekstryna, hydroksypropyloceluloza, fosforan diwapniowy; guma celulozowa; substancje przeciwzbrylające: dwutlenek krzemu, roślinny stearynian magnezu, roślinny kwas stearynowy; substancje glazurujące: hydroksypropylometyloceluloza, glicerol (z oleju z ziarna palmowego i oleju kokosowego).

 
3 tabletki zawierają: wapń (diglicynian, węglan) 500mg (63%)*, magnez (diglicynian, tlenek) 250mg (67%)*, potas (chlorek potasu) 99mg (5%)*, żelazo (diglicynian) 10mg (71%)*, cynk (diglicynian) 10mg (100%)*, mangan (diglicynian) 4mg (200%)*, selen (l-selenometionina) 50µg (91%)*, miedź (diglicynian) 250µg (25%)*, jod (jodek potasu) 150µg (100%)*, chrom (pikolinian) 20µg (50%)*.
 
*RWS- Referencyjna Wartość Spożycia.

Ważne wskazówki

Nie zawiera cukru i skrobi.
Odpowiedni dla wegan.
Nie zawiera drożdży, pszenicy, soi, glutenu, produktów mlecznych, sztucznych substancji konserwujących, aromatycznych lub barwiących.
Przypadkowe przedawkowanie produktami zawierającymi żelazo jest główną przyczyną śmiertelnych zatruć wśród dzieci poniżej 6 roku życia, w razie przypadkowego przedawkowania natychmiast wezwać lekarza.
Kobiety w ciąży, matki karmiące oraz osoby zażywające leki lub chore, powinny przed zażycie skonsultować się z lekarzem.
Nie należy przekraczać zalecanej dziennej porcji.
Zrównoważony sposób żywienia i prawidłowy tryb życia jest ważny dla funkcjonowania organizmu człowieka.
Suplement diety nie może być stosowany jako substytut (zamiennik) zróżnicowanej diety.
Przechowywać w suchym i nienasłonecznionym miejscu, z dala od źródeł ciepła i wilgoci, w temperaturze pokojowej 15-30 stopni Celsjusza, w sposób niedostępny dla dzieci.
Nie zażywać, jeżeli zewnętrzna folia została usunięta lub uszkodzona w inny sposób, umożliwiający otwarcie produktu przed zakupem.

Dystrybutor

Solgar Polska Sp. z o.o.,
ul.Skoroszewska 12,
02-495 Warszawa

Cechy produktu

Postać
Działanie
Rejestracja

Sole mineralne

Sole mineralne w postaci chelatów aminokwasowych stanowią uzupełnienie diety i w niektórych przypadkach mogą być przyjmowane nawet trzy razy dziennie.

Skład soli mineralnych oraz ich oddziaływanie na organizm

Sole mineralne są bogate we wszelkiego rodzaju mikroelementy. Wapń wchodzi w skład kości i niektórych rodzajów ścian komórkowych. Bierze udział w krzepnięciu krwi.

Magnez wchodzi w skład kości oraz uczestniczy w przekazywaniu sygnałów w układzie nerwowym. Ostatnią cechę wykazuje także potas, który jest ponadto aktywatorem wielu enzymów. Żelazo z kolei występuje w hemoglobinie, tkankach, mięśniach, szpiku kostnym, białkach krwi, enzymach, ferrytynie, hemosyderynie oraz w osoczu.

Cynk reguluje czynności układu odpornościowego. Pomaga chronić organizm przed szkodliwym działaniem wolnych rodników. Wpływa na stabilność błon komórkowych i jest niezbędny w procesie syntezy białka.

Mangan to mikroelement niezbędny do życia. Uczestniczy w syntezie węglowodanów, białek i lipidów. Jest składnikiem tkanki łącznej, co oznacza, że ma wpływ na kondycję stawów. Chroni organizm przed namnażaniem się wolnych rodników i tym samym wykazuje działanie przeciwstarzeniowe komórek organizmu.

Selen uczestniczy w przemianach metabolicznych komórki. Chroni błony komórkowe przed uszkodzeniem przez wolne rodniki. W połączeniu z witaminą E przyspiesza procesy regeneracyjne komórek.

Miedź bierze udział w syntezie hemoglobiny, umożliwia wchłanianie żelaza, wpływa na przesyłanie impulsów nerwowych, uczestniczy w syntezie kolagenu i elastyny, jest niezbędna do syntezy melaniny, podobnie jak wiele innych pierwiastków chroni organizm przed szkodliwym działaniem wolnych rodników.

Jod jest niezbędny, jeśli chodzi o produkcję hormonów tarczycy. Z kolei hormony tarczycy mają wpływ na regulację przemiany materii, termogenezę oraz funkcjonowanie układu nerwowego.

Chrom jest niezbędny do prawidłowego funkcjonowania organizmu. To składnik czynnika, który odpowiada za tolerancję glukozy. Przyczynia się także do utrzymania prawidłowego poziomu insuliny we krwi.