Kategorie

Sora Med, płyn do zwalczania wszawicy głowy, 100 ml

Cena jednostkowa: 18,99 zł za 100 mililitrów

Cena
18,99 zł

Produkt dostępny
Wysyłamy w 1-2 dni robocze

Opis produktu

SORA med jest wyrobem medycznym, który skutecznie i nietoksycznie działa przeciwko wszom głowowym. Składnik wyrobu dimetykon (olej silikonowy) skutecznie działa przeciwko wszom głowowym poprzez fizyczne zablokowanie oddechowych przetchlinek wszy i gnid (otwory oddechowe wszy). Po około dziesięciu minutach od zastosowania wyrobu wszy ulegają uduszeniu, a proces wzrostu i dojrzewania gnid zostaje zablokowany, w efekcie czego obumierają. Wyrób medyczne może być stosowany zarówno przez dorosłych, jak i dzieci bez ograniczeń wiekowych, również przez kobiety w ciąży i karmiące piersią. Płyn zaburza proces oddychania wszy i gnid, niszczy wszy i larwy, blokując wydalanie przez nie wody, zmniejsza przyczepność gnid do włosów.

Zastosowanie

Zwalczanie wszawicy głowowej w przypadku zasiedlenia skóry głowy i włosów przez wszy ludzkie (Pediculus humanus).

Sposób użycia

Przed zastosowaniem wyrobu, należy osłonić ramiona np. za pomocą ręcznika. Wyrób należy nałożyć na suche włosy, a następnie dokładnie wmasować, aż do całkowitego zwilżenia skóry głowy i włosów. Szczególną uwagę należy zwrócić na okolice karku i za uszami. W przypadku włosów długich i średnio-długich, wyrób najlepiej aplikować na kolejne pasma. Wyrób należy pozostawić na włosach na co najmniej 10 minut. Należy dokładnie wyczesać włosy za pomocą dołączonego do opakowania grzebienia, w celu całkowitego usunięcia wszy i gnid. W trakcie wyczesywania grzebień należy oczyszczać za pomocą chusteczki higienicznej. Należy indywidualnie ocenić potrzebną ilość wyrobu SORA med, pozwalającą na całkowite zwilżenie skóry głowy i włosów. Wymagana ilość uzależniona jest zarówno od długości, jak i gęstości włosów. Włosy krótkie (do uszu lub krótsze) 25 – 50 ml Włosy średnio-długie (do ramion) 50 – 75ml Włosy długie (poniżej linii ramion) 75 – 100ml. W celu ułatwienia dawkowania wyrobu, na etykiecie na butelce SORA med znajdują się oznaczenia w postaci linii. Objętość płynu pomiędzy podziałami odpowiada ok. 25ml produktu.

Przeciwdziałanie ponownemu zarażeniu wszawicą: należy sprawdzać obecność wszy i gnid u wszystkich domowników lub osób narażonych na kontakt z pasożytem (np. w klasie, grupie) przez kolejne 10 dni. W przypadku stwierdzenia obecności pasożytów należy zastosować leczenie przeciwko wszawicy. Ubrania, pościel, ręczniki, koce używane przez zarażoną osobę, należy wyprać w temperaturze przynajmniej 60C. Przedmioty nienadające się do prania lub wrażliwe na wysoką temperaturę, należy umieścić w plastikowym worku i pozostawić na co najmniej 3 tygodnie lub mrozić w temperaturze od - 15C do - 18C przez okres min. 24 godzin. Produkty służące do pielęgnacji włosów (grzebień, szczotka itp.) należy zanurzyć na 10 minut w gorącej wodzie o temperaturze 60C. Należy dokładnie odkurzyć dywany, obicia mebli i tapicerkę w samochodzie, a następnie wyrzucić worek z odkurzacza.

Składniki

Dimetykon (olej silikonowy) 100%.

Ważne wskazówki

Wyrób nie zawiera barwników, środków zapachowych ani konserwujących.
Przechowywać w miejscu niewidocznym i niedostępnym dla dzieci.
Przechowywać w oryginalnym, szczelnie zamkniętym opakowaniu.
Należy zwrócić uwagę na zachowanie odpowiednich warunków przechowywania.
Nie stosować po upływie daty ważności.

Ostrzeżenia

Nie stosować w przypadku nadwrażliwości na dimetykon lub którykolwiek ze składników produktu SORA med szampon. W przypadku wystąpienia reakcji alergicznych należy przerwać stosowanie produktów zawartych w zestawie i skonsultować się z lekarzem. Dimetykon może powodować podrażnienia skóry objawiające się świądem lub zaczerwienieniem. Zwykle są one łagodne i mają charakter przejściowy. Produkty zawarte w zestawie przeznaczone są wyłącznie do stosowania zewnętrznego na owłosioną skórę głowy. Nie należy stosować ich do oczu, nosa, uszu lub jamy ustnej. Zawarte w zestawie produkty mogą powodować łagodne podrażnienia oczu. W sytuacji przypadkowego dostania się do oczu lub ust należy obficie przemyć je wodą. Jeśli pomimo to podrażnienie utrzymuje się, należy zgłosić się do lekarza lub okulisty. W przypadku dzieci poniżej pierwszego roku życia zastosowanie wyrobu należy skonsultować z lekarzem. W przypadku wystąpienia jakichkolwiek objawów niewymienionych w instrukcji należy bezzwłocznie skonsultować się z lekarzem lub farmaceutą. Nie są znane interakcje produktów zawartych w zestawie z lekami lub innymi wyrobami medycznymi jednak nie należy stosować ich łącznie z innymi w tym samym czasie.

Producent

Aflofarm Farmacja Polska Sp. z o.o.,
ul. Partyzancka 133/151,
95-200 Pabianice.

Cechy produktu

Problem
Rejestracja