Kategorie

Sulphur Kuracja Borowinowa, borowina plus, pasta, 1 kg

Cena jednostkowa: 2,80 zł za 100 gram

Cena
27,99 zł

Produkt dostępny
Wysyłamy w 2 dni robocze

Opis produktu

Borowina jest naturalną kąpielą od wieków stosowana w lecznictwie uzdrowiskowym. Udokumentowane są jej właściwości lecznicze w chorobach reumatycznych. Wodny wyciąg z borowiny działa korzystnie również na skórę ciała i twarzy. Wzbogacona borowina plus zawiera aktywne biologicznie, skoncentrowane kwasy humusowe, fitohormony, garbniki, jony wapnia, magnezu, potasu i inne mikroelementy. 
 
Kwasy humusowe to naturalne antyoxydanty - zmiatacze wolnych rodników. Dzięki właściwościom sorbcyjnym kwasów humusowych skóra jest głęboko oczyszczona, przygotowana na wchłanianie cennych składników. Borowiny wpływają na przemiany węglowodanów, białek, tłuszczów, kwasów nukleinowych, stymulują odnowę tkanek. Borowina plus reguluje także mikrokrążenie. pobudza produkcję kolagenu i elastyny w skórze, co jest szczególnie istotne w profilaktyce starzenia.

Zastosowanie

Do każdego rodzaju skóry ciała i twarzy, zwłaszcza do cery mieszanej, tłustej, łojotokowej. Redukuje rozstępy i cellulit. Dla skóry z nadmiernym złuszczaniem naskórka, o ziemistym kolorycie.

Sposób użycia

Pojemnik podgrzać w kąpieli wodnej. Temperatura borowiny do zabiegu powinna wynosić 37-40 stopni C. Na ciało, na czystą skórę, (można użyć peeling) położyć cienką warstwę borowiny, okryć ewentualnie przykryć folią i kocem. Czas zabiegu 20-25 minut. Zmyć borowinę ciepłą wodą. Na twarz po ocenie rodzaju skóry i ewentualnych przeciwwskazań do podgrzewania skóry oczyścić skórę twarzy (ew. peeling), ułożyć cienką warstwę borowiny na gazie, okryć, ewentualnie przykryć folią i okładem z gazy. Czas zabiegu około 20 minut. Twarz przetrzeć ciepłą wodą. Zastosować odpowiedni krem. 

Przeciwwskazania: niewydolność krążeniowa i oddechowa; nadciśnienie tętnicze; niedokrwistość; choroby naczyń krwionośnych, miażdżyca i zakrzepowe zapalenie żył, żylaki; ostre stany zapalne skóry wymagające leczenia farmakologicznego; choroby nerek; cukrzyca; gruźlica; podwyższona temperatura ciała bez względu na przyczyny; skłonność do krwawień i wybroczyn; nowotwory; zaburzenia troficzne i zapalne skóry; zaburzenia czucia; występowanie siatki płytko położonych, rozszerzonych, drobnych naczyń krwionośnych (teleaniektazje); nieokreślone schorzenia tarczycy; stwierdzenie nadwrażliwości na składniki preparatu.

Cechy produktu

Postać
Rejestracja