Sutricon CC, plastry silikonowe na blizny 5 cm x 30 cm, 5 sztuk

Sutricon CC, plastry silikonowe na blizny 5 cm x 30 cm, 5 sztuk

Kategorie

Sutricon CC, plastry silikonowe na blizny 5 cm x 30 cm, 5 sztuk

Cena jednostkowa: 19,18 zł za 1 sztukę

Cena
95,89 zł

Produkt dostępny
Wysyłamy w 1-2 dni robocze
Możliwe formy dostawy:
  • Przesyłka kurierska (DPD, DHL lub Poltraf)
  • Odbiór osobisty (DHL POP Żabka, DPD Pickup, InPost Paczkomaty 24/7, Punkt Odbioru Gemini lub Cool Point)

Opis produktu

Innowacyjne silikonowe plastry Sutricon CC z witaminą E przeznaczone są do stosowania we wspomaganiu leczenia blizn po cesarskim cięciu. Plaster silikonowy Sutricon CC skutecznie poprawia wygląd i elastyczność blizn. Innowacyjna struktura, zawierająca wysokiej jakości silikon farmaceutyczny, posiada właściwości zbliżone do zdrowej ludzkiej skóry: elastyczność, przepuszczalność tlenu i zapobieganie procesowi nadmiernej transepidermalnej utracie wody. Dzięki tym cechom plastry silikonowe na blizny redukują dyskomfort związany z blizną, taki jak ból, swędzenie czy uczucie ciągnięcia. Plastry silikonowe Sutricon CC zostały dodatkowo wzbogacone o witaminę E, która stymuluję epitelizację oraz pozwala na utrzymanie zdrowego wyglądu skóry. Witamina E pomaga utrzymać właściwe nawilżenie naskórka, dzięki czemu skóra staje się miękka i bardziej elastyczna.  Efekty można zaobserwować już po miesiącu, jednak pełna kuracja jest dłuższa i zależy od wielu czynników indywidualnych. Najważniejsze to wielkość i rodzaj blizny, a także uwarunkowania genetyczne. Blizny najszybciej goją się u dzieci, natomiast u osób starszych czas potrzebny na pełną regenerację skóry jest najdłuższy. Aby osiągnąć zadowalające efekty, należy stosować preparat regularnie i postępować zgodnie z instrukcją używania.

Zastosowanie

Blizny po cesarskim cięciu, zapobieganie nieprawidłowemu bliznowaceniu, zmniejszenie widoczności blizn świeżych i dojrzałych (nawet do 9 lat).

Sposób użycia

Jeden plaster może być stosowany od 3 do 5 dni, przy codziennym zdjęciu plastra, przemyciu blizny, dokładnym osuszeniu, a następnie ponownym naklejeniu tego samego plastra. Ważna jest także regularna wymiana plastrów. Należy pamiętać, że długość terapii jest zależna od wielu czynników indywidualnych, jednak są to minimum 3 miesiące przy świeżych bliznach, a przy bliznach starszych nawet powyżej 6 miesięcy stosowania plastrów. Plaster można używać po całkowitym zagojeniu rany i po zdjęciu szwów. Przed użyciem należy dokładnie oczyścić i osuszyć bliznę. W celu dopasowania wielkości plastra do powierzchni blizny, możliwe jest jego docięcie w dowolny sposób, zostawiając margines 5mm z każdej strony. Plastry silikonowe na blizny Sutricon CC można nosić przez całą dobę. Jednak przynajmniej raz na dobę należy je zdjąć, bliznę umyć neutralnym mydłem, wysuszyć i nałożyć ten sam plaster ponownie.

Składniki

Żel silikonowy z witaminą E, elastyczna membrana poliuretanowa.

Ważne wskazówki

Przy bliźnie o rozmiarach 0,5x13cm z jednego, dużego opakowania można uzyskać 30 mniejszych plastrów.
Jedno opakowanie wystarcza na 1-3 miesiące terapii, w zależności od wielkości i rodzaju blizny.
W opakowaniu 5 plastrów silikonowych o rozmiarze 5cmx30cm.

Cechy produktu

Postać
Kluczowy składnik
Sposób aplikacji
Problem
Typ produktu
  • Apteka Gemini

    www.aptekagemini.pl

    Dodaj do ekranu głównego