SUTRICON, plastry silikonowe na blizny małe, 5 sztuk

SUTRICON, plastry silikonowe na blizny małe, 5 sztuk

59,99 Cena brutto
Cena jednostkowa: 12,00 zł za 1 sztukę
Wysyłamy w 1-2 dni robocze
Dostępny

Rodzaj: Wyrób medyczny inny

Producent: VERCO

SUTRICON, plastry silikonowe na blizny małe, 5 sztuk - opis produktu

Sutricon to innowacyjne plastry silikonowe, przeznaczone do stosowania podczas leczenia wszystkich rodzajów blizn. Dzięki swej wyjątkowej strukturze charakteryzują się niezwykłą wygodą stosowania.
 
Silikonowe plastry Sutricon skutecznie poprawiają wygląd i elastyczność blizn. Dzięki innowacyjnej strukturze zawierającej żel silikonowy, zbliżone są do właściwości zdrowej ludzkiej skóry (pod względem elastyczności, przepuszczalności tlenu i opóźniania procesu utraty wilgoci), co sprawia, że redukują dyskomfort w postaci bólu i swędzenia skóry oraz łagodzą uczucie ciągnięcia skóry.
 
Zastosowanie: podczas leczenia różnych rodzajów blizn: pooperacyjnych, pooparzeniowych, pourazowych i innych, w zapobieganiu nieprawidłowemu bliznowaceniu, w zmniejszaniu widoczności blizn świeżych i dojrzałych (powstałych nawet przed 10 laty) dla dzieci (już od 6 miesiąca życia) i dorosłych
 
Sposób użycia: silikonowe plastry Sutricon można stosować od razu po zdjęciu szwów lub po zamknięciu rany. Przed użyciem należy dokładnie oczyścić i osuszyć bliznę. W celu dopasowania wielkości plastra do powierzchni blizny, możliwe jest jego docięcie w dowolny sposób. Plaster należy zmieniać średnio co 3- 5 dni, jednak najlepsze efekty uzyskuje się, wymieniając plaster co 24 godziny. Długość terapii jest indywidualna i zależy od wielu czynników m.in. wielkości i rodzaju blizny, wieku czy uwarunkowań genetycznych. Pierwsze efekty stosowania plastrów mogą być widoczne już po miesiącu, jednak pełna kuracja powinna trwać: minimum 3 miesiące w przypadku blizn świeżych; minimum 6 miesięcy w przypadku blizn starszych. Przy skłonnościach do nieprawidłowego bliznowacenia, zaleca się stosowanie plastrów przez cały okres przebudowy blizny, nawet do 1 roku.
 
Składniki: żel silikonowy 200g/mkw, elastyczna siatka poliuretanowa o grubości zaledwie 50µm
 
Ważne wskazówki:
Jeden plaster można nosić do 5 dni, jeśli jest zachowany w czystości oraz utrzymuje właściwości adhezyjne. 
Plastra nie należy myć ani zaklejać dodatkowym opatrunkiem.
 
Producent:
Verco S.A.
ul. Jacka Odrowąża 15
03-310 Warszawa