SUTRICON, żel silikonowy na blizny, 15ml

SUTRICON, żel silikonowy na blizny, 15ml

22,99 Cena brutto
Wysyłamy w 1 dzień roboczy
Dostępny

Rodzaj: Wyrób medyczny leczniczy

Producent: VERCO

Grupa: Sutricon

SUTRICON, żel silikonowy na blizny, 15ml - opis produktu

Sutricon żel na blizny jest stosowany miejscowo we wspomaganiu leczenia blizn przerostowych i bliznowców (keloidów), w zapobieganiu nieprawidłowego bliznowaceniu ran zamkniętych oraz w celu łagodzenia objawów związanych z bliznami. Jego działanie jest oparte na wyjątkowych właściwościach żelu silikonowego, który szybko wysycha, tworząc na powierzchni skóry elastyczną, niewidoczną powłokę utrzymującą odpowiedni stopień nawilżenia skóry i chroniącą bliznę przed czynnikami zewnętrznymi. Regularne stosowanie żelu poprawia wygląd zarówno świeżych jak i starych blizn. 

Zastosowanie: codzienna pielęgnacja: blizn pooperacyjnych, blizn pooparzeniowych, blizn pourazowych, blizn przerostowych i keloidów (bliznowców), blizn potrądzikowych, rozstępów.

Sposób użycia: stosowanie żelu powinno rozpocząć się po całkowitym zagojeniu rany i po zdjęciu szwów. Na dokładnie umytą i osuszoną powierzchnię blizny nanieść niewielką ilość preparatu i masuj ją kolistymi ruchami przez około 2-3 minuty. Rozcierać bliznę, lekko uciskając ją opuszkami palców. Zaleca się stosować preparat minimum dwa razy dziennie. Najlepsze efekty pielęgnacji uzyskuje się poprzez aplikację żelu Sutricon połączoną z masażem blizny.

Składniki: polisiloksany, dwutlenek krzemu

Przeciwwskazania: żel przeznaczony wyłącznie do użytku zewnętrznego, miejscowo na skórę. Nie stosować na otwarte, niezagojone rany, uszkodzoną skórę i błony śluzowe. Nie stosować w przypadku uczulenia na któykolwiek ze składników żelu.

Producent:
Verco S.A.
ul. Odrowąża 15,
03-310 Warszawa.