SutriSept, hydrożel na rany, 100 ml

SutriSept, hydrożel na rany, 100 ml

Kategorie

SutriSept, hydrożel na rany, 100 ml

Cena jednostkowa: 52,99 zł za 100 mililitrów

Cena
52,99 zł

Produkt dostępny
Wysyłamy w 1-2 dni robocze
Możliwe formy dostawy:
  • Przesyłka kurierska (DPD, DHL lub Poltraf)
  • Odbiór osobisty (DHL POP Żabka, DPD Pickup, InPost Paczkomaty 24/7, Punkt Odbioru Gemini lub Cool Point)

Opis produktu

SutriSept Hydrożel na rany to produkt stosowany do mechanicznego oczyszczania, odkażania i nawilżania ran przewlekłych i zakażonych oraz oparzeń 1 i 2. stopnia. SutriSept Hydrożel na rany dzięki unikalnemu połączeniu składników (poliheksanid i poloksamer) zapobiega przyleganiu drobnoustrojów w miejscu rany, utrzymuje ją w czystości i zapewnia właściwy poziom nawilżenia. Przyczynia się do gojenia rany. Hydrożel nie opóźnia procesu gojenia się rany, dzięki czemu może być nałożony na dno rany na okres kilku dni. W tym czasie zapewnia odkażanie poprzez regularne oczyszczanie, nawilżanie i wytworzenie warstwy ochronnej na ranie.

Zastosowanie

Do oczyszczania, nawilżania i pielęgnacji: ran ostrych (jak skaleczenia, rozerwania, zadrapania, otarcia, zgniecenia, ugryzienia, ukąszenia, w tym także ran chirurgicznych), ran przewlekłych (jak owrzodzeń cukrzycowych oraz żylnych czy odleżyn), ran powstałych w wyniku działania czynników termicznych lub chemicznych (np. oparzeń 1. i 2. stopnia, oparzeń chemicznych), ran powstałych w wyniku porażania prądem elektrycznym, ran powstałych od oparzeń radiacyjnych, miejsc wprowadzenia cewników urologicznych, skóry w okolicy stomii, przetok i ropni. Może być używany także: do nawilżania materiałów opatrunkowych, takich jak bandaże, kompresy i wypełniacze ran, przed ich założeniem do nawilżania i dekontaminacji materiałów opatrunkowych.

Sposób użycia

Przed założeniem opatrunku: całą ranę i jej okolicę należy dokładnie oczyścić przy użyciu SutriSept Płyn na rany w celu zmniejszenia ryzyka przeniesienia zanieczyszczeń i drobnoustrojów na powierzchnię rany. Oczyszczoną ranę należy pokryć dużą ilością produktu SutriSept Hydrożel na rany – można stosować bezpośrednio ranę, jak również na opatrunek. Odpowiednio zabandażować ranę. Po założeniu opatrunku: Hydrożel może pozostać na powierzchni rany do następnej zmiany opatrunku. W celu uniknięcia zanieczyszczenia należy zamknąć tubkę natychmiast po użyciu produktu. Aplikację należy regularnie powtarzać w okresie gojenia rany m.in. w celu usunięcia obumarłych tkanek i strupków. W przypadku ran głębszych i większych, powierzchnię rany najpierw przemywa się produktem SutriSept Płyn na rany, a następnie wypełnia się produktem SutriSept Hydrożel na rany. W przypadku mniejszych ran wystarczy użycie samego produktu SutriSept Płyn na rany.

Składniki

Biguanid poliaminopropylu (poliheksanid) 0,1% i substancje pomocnicze, w tym Poloksamer 188.

Ważne wskazówki

Okres przydatności produktu przechowywanego w temperaturze pokojowej poniżej 25°C wynosi 3 (trzy) lata.
Po otwarciu opakowania należy zużyć produkt w ciągu 8 (ośmiu) tygodni.
Należy zamknąć tubkę natychmiast po użyciu, aby zapobiec zanieczyszczeniu produktu.
Otwór tubki należy chronić, aby uniknąć zanieczyszczenia podczas używania.
Tubki, które miały bezpośredni kontakt z raną lub zostały zanieczyszczone w inny sposób, należy wyrzucić.
Przechować wyłącznie w oryginalnym opakowaniu.
Chronić przed słońcem. Przechowywać w miejscu niedostępnym dla dzieci.
Opakowanie: tuba 30ml.

Ostrzeżenia

Nie stosować u pacjentów z nadwrażliwością na jakąkolwiek substancję zawartą w produkcie. Nie połykać! Trzymać z dala od dzieci. Nie używać tubek, których uszczelka pod nakrętką jest rozdarta lub uszkodzona. Nie stosować do infuzji ani w iniekcjach.

Dystrybutor

Verco S.A.
ul. Skwer Kardynała Stefana Wyszyńskiego 5 lok. 6U,
01-015 Warszawa

Cechy produktu

Postać
Kluczowy składnik
Sposób aplikacji
Problem
Typ produktu
  • Apteka Gemini

    www.aptekagemini.pl

    Dodaj do ekranu głównego