SutriSept, płyn na rany, atomizer, 50 ml

SutriSept, płyn na rany, atomizer, 50 ml

Kategorie

SutriSept, płyn na rany, atomizer, 50 ml

Cena
22,49 zł

Produkt dostępny
Wysyłamy w 1-2 dni robocze

Opis produktu

Produkt przeznaczony jest do oczyszczania, dekontaminacji, irygacji i nawilżania przewlekłych i zakażonych ran oraz oparzeń 1 i 2 stopnia. Płyn wypełnia powierzchnię między opatrunkiem a raną, dzięki czemu izoluje powierzchnię rany od środowiska zewnętrznego i tworzy powłokę ochronną. Dzięki utrzymaniu stabilnego środowiska w ranie skraca proces gojenia.
 
Płyn zapobiega przyleganiu mikroorganizmów i utrzymuje czystość i odpowiednią wilgotność rany i jej okolic. Minimalizuje również przywieranie opatrunku do rany, dzięki czemu jego wymiana jest niemal bezbolesna.

Zastosowanie

Płyn do oczyszczania ran i skóry, irygacji, nawilżania ran, nawilżania opatrunków medycznych przed założeniem, nawilżania i dekontaminacji opatrunków przed usunięciem z rany, eliminacji patogennych mikroorganizmów z opatrunków.

Sposób użycia

Całą ranę i jej okolice należy dokładnie oczyścić. Całkowicie namoczyć opatrunki i bandaże, które przywarły do powierzchni rany, płynem i odczekać 1 do 5 minut, aby zmiękły, po czym ostrożnie usunąć je z rany.

Składniki

Biguanid poliaminopropylu (poliheksanid) 0,1% i substancje pomocnicze, w tym Poloksamer 188.

Przeciwwskazania

Produkt nie jest odpowiedni do stosowanie w przypadku operacji chrząstek hialinowych i aseptyce operacji stawów, w uchu środkowym i wewnętrznym, nie można go również aplikować do oczu. Nie stosować jeśli u pacjenta rozpoznano lub podejrzewa się nadwrażliwość na którykolwiek składnik produktu. Nie stosować razem z anionowymi środkami powierzchniowo czynnymi, mydłami, kremami, olejkami, enzymami itp.

Ważne wskazówki

Wyłącznie do użytku zewnętrznego na skórę.
Produktu nie wolno podawać we wlewach dożylnych ani iniekcjach.
Nie stosować jeśli plomba lub tubka pod zakrętką zostały uszkodzone.
Po otwarciu zużyć w ciągu 8 tygodni.
Chronić przed słońcem.
Przechowywać w miejscu niedostępnym dla dzieci.

Producent

Verco S.A.
ul. Skwer Kardynała Stefana Wyszyńskiego 5 lok. 6U,
01-015 Warszawa

Cechy produktu

Postać
Kluczowy składnik
Sposób aplikacji
Problem