SutriSept, płyn na rany, atomizer, 50ml

SutriSept, płyn na rany, atomizer, 50ml

Cena: 18,69 zł

Wysyłamy w 1 dzień roboczy!
Dostępny
Rodzaj: Wyrób medyczny leczniczy
Producent: VERCO

SutriSept, płyn na rany, atomizer, 50ml - opis produktu

Produkt przeznaczony jest do oczyszczania, dekontaminacji, irygacji i nawilżania przewlekłych i zakażonych ran oraz oparzeń 1 i 2 stopnia. Płyn wypełnia powierzchnię między opatrunkiem a raną, dzięki czemu izoluje powierzchnię rany od środowiska zewnętrznego i tworzy powłokę ochronną. Dzięki utrzymaniu stabilnego środowiska w ranie skraca proces gojenia.
 
Płyn zapobiega przyleganiu mikroorganizmów i utrzymuje czystość i odpowiednią wilgotność rany i jej okolic. Minimalizuje również przywieranie opatrunku do rany, dzięki czemu jego wymiana jest niemal bezbolesna.
 
Zastosowanie: płyn do oczyszczania ran i skóry, irygacji, nawilżania ran, nawilżania opatrunków medycznych przed założeniem, nawilżania i dekontaminacji opatrunków przed usunięciem z rany, eliminacji patogennych mikroorganizmów z opatrunków.
 
Sposób użycia: całą ranę i jej okolice należy dokładnie oczyścić. Całkowicie namoczyć opatrunki i bandaże, które przywarły do powierzchni rany, płynem i odczekać 1 do 5 minut, aby zmiękły, po czym ostrożnie usunąć je z rany.
 
Składniki: Biguanid poliaminopropylu (poliheksanid) 0,1% i substancje pomocnicze, w tym Poloksamer 188.
 
Przeciwwskazania: produkt nie jest odpowiedni do stosowanie w przypadku operacji chrząstek hialinowych i aseptyce operacji stawów, w uchu środkowym i wewnętrznym, nie można go również aplikować do oczu. Nie stosować jeśli u pacjenta rozpoznano lub podejrzewa się nadwrażliwość na którykolwiek składnik produktu. Nie stosować razem z anionowymi środkami powierzchniowo czynnymi, mydłami, kremami, olejkami, enzymami itp.
 
Ważne wskazówki:
Wyłącznie do użytku zewnętrznego na skórę.
Produktu nie wolno podawać we wlewach dożylnych ani iniekcjach.
Nie stosować jeśli plomba lub tubka pod zakrętką zostały uszkodzone.
Po otwarciu zużyć w ciągu 8 tygodni.
Chronić przed słońcem.
Przechowywać w miejscu niedostępnym dla dzieci.
 
Producent:
Verco S.A.
ul. Skwer Kardynała Stefana Wyszyńskiego 5 lok. 6U,
01-015 Warszawa