Syrop prawoślazowy 35,9 g/ 100 g, 125 g

Syrop prawoślazowy 35,9 g/ 100 g, 125 g

Kategorie

Syrop prawoślazowy 35,9 g/ 100 g, 125 g

Cena jednostkowa: 2,47 zł za 100 gram

Cena
3,09 zł

Produkt dostępny
Wysyłamy w 1-2 dni robocze
Możliwe formy dostawy:
 • Przesyłka kurierska (DPD, DHL lub Poltraf)
 • Odbiór osobisty (DHL POP Żabka, DPD Pickup, Punkt Odbioru Gemini lub Cool Point)

Opis produktu

Syrop prawoślazowy to produkt leczniczy stosowany w leczeniu objawów podrażnienia śluzówki jamy ustnej i gardła oraz towarzyszącym im suchym kaszlu. Jego składnikiem aktywnym jest macerat z korzenia prawoślazu (Althaea officinalis L., radix).  Ten roślinny lek działa powlekająco zapewniając działanie ochronne obrzmiałym błonom śluzowym jamy ustnej i gardła. Syrop prawoślazowy stosuje się w określonych wskazaniach wynikających wyłącznie z jego długotrwałego stosowania.

Wskazania

Kaszel, w przebiegu stanów zapalnych górnych dróg oddechowych spowodowanych podrażnieniem błony śluzowej gardła.

Skład

100 g syropu zawiera:
 • substancje aktywne: macerat z korzenia prawoślazu (Althaea officinalis L., radix) 32,9 g (32,9 g maceratu z korzenia prawoślazu odpowiada 5 g korzenia prawoślazu), ekstrahent – mieszanina wody i etanolu (40:1),
 • substancje pomocnicze: sacharoza, kwas benzoesowy, woda oczyszczona.
 
Zawartość etanolu do 1% (m/m).

Działanie

Działanie syropu oparte jest na występujących w korzeniu prawoślazu związkach śluzowych, które mają właściwości powlekające, łagodzące i osłaniające.

Dawkowanie

Syrop przyjmuje się doustnie. Zalecana dawka to:

 • Dzieci 3-6 lat: doraźnie, ½ -1 łyżeczka (2,5-5 ml) syropu 3-4 razy dziennie.
 • Dzieci od 6-12 lat: doraźnie, 1 łyżeczka (około 5 ml) syropu 3-4 razy dziennie.
 • Dorośli i młodzież powyżej 12 roku życia: doraźnie, 1 łyżka stołowa (około 15 ml) syropu 3-4 razy dziennie.
 • Dzieci poniżej 3 lat: nie zaleca się stosowania.

Ten lek należy przyjmować zawsze zgodnie z zaleceniami lekarza lub farmaceuty. W razie wątpliwości należy zwrócić się do lekarza lub farmaceuty. Maksymalna dawka dobowa: 5 razy dziennie. Jeżeli podczas stosowania produktu objawy utrzymują się powyżej 7 dni, należy skonsultować się z lekarzem lub farmaceutą.

Przeciwwskazania

 • Nie należy stosować leku u pacjentów z nadwrażliwością na którykolwiek ze składników preparatu lub uczuleniem na kwas benzoesowy.
 • Nie stosować u osób z astmą oskrzelową.
 • Stosować ostrożnie u chorych na cukrzycę.
   

Przechowywanie

Przechowywać w oryginalnym opakowaniu, nie przechowywać w temperaturze powyżej 25°C, chronić od światła. Lek należy przechowywać w miejscu niewidocznym i niedostępnym dla dzieci. Nie należy stosować tego leku po upływie terminu ważności zamieszczonego na opakowaniu. Termin ważności oznacza ostatni dzień danego miesiąca. Leków nie należy wyrzucać do kanalizacji ani domowych pojemników na odpadki. Należy zapytać farmaceutę, jak usunąć leki, których się już nie używa. Takie postępowanie pomoże chronić środowisko.

Działania niepożądane

Jak każdy lek, lek ten może powodować działania niepożądane, chociaż nie u każdego one wystąpią. Do chwili obecnej w doniesieniach literaturowych nie opisano działań niepożądanych.

Interakcje

Należy powiedzieć lekarzowi lub farmaceucie o wszystkich lekach przyjmowanych obecnie lub ostatnio, a także o lekach, które pacjent planuje przyjmować.

 • Brak doniesień na temat interakcji Syropu prawoślazowego Amara z innymi lekami.

Ostrzeżenia i środki ostrożności

 • Nie stosować u dzieci poniżej 3 lat.
 • Jeśli pojawią się duszności, gorączka lub ropna plwocina, należy natychmiast zasięgnąć porady lekarza.

 

Ciąża, laktacja i wpływ na płodność

Bezpieczeństwo stosowania podczas ciąży i laktacji nie zostało ustalone. W związku z tym stosowanie podczas ciąży i laktacji nie jest zalecane. Jeśli pacjentka jest w ciąży lub karmi piersią, przypuszcza że może być w ciąży lub gdy planuje mieć dziecko, powinna poradzić się lekarza lub farmaceuty przed zastosowaniem tego leku.

 

Prowadzenie pojazdów i obsługiwanie maszyn

Nie przeprowadzono badań dotyczących wpływu na zdolność prowadzenia pojazdów mechanicznych i obsługiwania urządzeń mechanicznych w ruchu.

 

Lek Syrop prawoślazowy Amara zawiera etanol i sacharozę

 • Produkt zawiera 1% (m/m) etanolu co stanowi 189 mg etanolu w 15 ml syropu i odpowiada 4,8 ml piwa i 2 ml wina. Należy to uwzględnić u osób z chorobą alkoholową, pacjentów z chorobami wątroby lub padaczką.
 • Dawki stosowane u dzieci zawierają małe ilości etanolu, mniej niż 100 mg na dawkę. 5 ml syropu zawiera 63 mg etanolu, 2,5 ml syropu zawiera 31,5 mg etanolu. 15 ml syropu zawiera ok. 12,5 g sacharozy, 10 ml syropu zawiera ok. 8,3 g sacharozy, 5 ml syropu zawiera ok. 4,2 g sacharozy, 2,5 ml syropu zawiera ok. 2,1 g sacharozy. Zawartość cukru powinna zostać uwzględniona przez diabetyków. Sacharoza jest też szkodliwa dla zębów. W przypadku nietolerancji niektórych cukrów, należy skontaktować się z lekarzem przed przyjęciem leku.
 • Produkt może zmniejszać wchłanianie niektórych leków, dlatego zaleca się zachowanie odstępu czasowego około 1 godziny pomiędzy Syropem prawoślazowym Amara a innymi lekami.

Podmiot odpowiedzialny

Zakład Farmaceutyczny „Amara” Sp. z o.o.

ul. Stacyjna 5

30-851 Kraków

Dodatkowe informacje

Przed użyciem zapoznaj się z ulotką, która zawiera wskazania, przeciwwskazania, dane dotyczące działań niepożądanych, dawkowanie oraz informacje dotyczące stosowania produktu leczniczego bądź skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą, gdyż każdy lek niewłaściwie stosowany zagraża Twojemu życiu lub zdrowiu.

Cechy produktu

Postać
Kluczowy składnik
Sposób aplikacji
Typ produktu
lek
 • Apteka Gemini

  www.aptekagemini.pl

  Dodaj do ekranu głównego