Szelazo + SR, 60 kapsułek o przedłuzonym uwalnianiu

Szelazo + SR, 60 kapsułek o przedłuzonym uwalnianiu

Cena: 27,99 zł

Cena jednostkowa: 4,67 zł za 10 kapsułek

Wysyłamy w 1 dzień roboczy!

Dostępny
Rodzaj: Suplement diety
Producent: LEK-AM

Szelazo + SR, 60 kapsułek o przedłuzonym uwalnianiu - opis produktu

Suplement diety o wysokiej zawartości żelaza, witaminy C, B6, B12 i kwasu foliowego. Żelazo pomaga w prawidłowej produkcji czerwonych krwinek i hemoglobiny, prawidłowym transporcie tlenu w organizmie oraz w zmniejszaniu uczucia zmęczenia i znużenia.
 
Zastosowanie: suplementacja diety w składniki aktywne preparatu. 
 
Zalecane spożycie: 1 kapsułka po posiłku z odpowiednią ilością wody lub zgodnie z zaleceniem lekarza. 
 
Składniki: substancja wypełniająca - celuloza mikrokrystaliczna, skrobia kukurydziana, chelat żelaza (diglicynian żelaza Fe), składnik otoczki kapsułki - żelatyna, kwas L-askorbinowy (witamina C), substancja zagęszczająca - hydrokrypropylometyloceluloza, substancja glazurująca - szelak, chlorowodorek pirydoksyny (witamina B6), kwas foliowy - kwas pteroilomonoglutaminowy, przeciwutleniacz - TBHQ E319, cyjanokabalamina (witamina B12). 
 
1 kapsułka zawiera: 28mg żelaza (w postaci chelatu aminokwasowego) (200%)*, 40mg witaminy C (50%)*, 1,4mg witaminy B6 (100%)*, 400µg kwasu foliowego (200%)*, 2,5µg witaminy B12 (100%)*.
 
*RWS- Referencyjna Wartość Spożycia
 
Przeciwwskazania: uczulenie na którykolwiek ze składników preparatu. W okresie stosowania produktu nie należy przyjmować innych produktów zawierających żelazo i kwas foliowy.
 
Ważne wskazówki:
Spożycie powyżej 20 mg żelaza na dobę może powodować lekki dyskomfort i dolegliwości żołądkowe u osób wrażliwych.
Produkt nie zawiera glutenu, laktozy oraz sztucznych barwinków. 
Preparat należy przechowywać w temperaturze 15-25 stopni Celsjusza.
Suplement należy przechowywać w sposób niedostępny dla dzieci.
Chronić przed światłem i wilgocią.
Ważne jest stosowanie zbilansowanej i zróżnicowanej diety oraz prowadzenie zdrowego tryby życia.
Preparat nie może być stosowany jako substytut zróżnicowanej diety.
Nie należy przekraczać zalecanej porcji dziennej.
 
Informacje o produkcie:
Przedsiębiorstwo Farmaceutyczne LEK-AM Sp.z o.o.,
ul.Ostrzykowizna 14A,
05-170 Zakroczym.
 
Wyprodukowano przez:
Kreo Sp.z o.o.,
ul. Zabraniecka 82,
03-787 Warszawa.

Szelazo sr

Żelazo, witamina C, B6, B12 i kwas foliowy – organizm ludzki nie jest w stanie obejść się bez tych wartości odżywczych i minerałów. Jednak nie zawsze, nawet najlepiej zbilansowana dieta jest w stanie dostarczyć ich w odpowiedniej ilości.

Całe szczęście na rynku suplementów nie brakuje tych, które pomagają uzupełniać niedobry wyżej wymienionych składników - Szelazo sr należy do nich, bowiem każda kapsułka tego uzupełnienia ma w sobie je wszystkie.

Szelazo sr – składniki

Lista składników Szelazo sr jest długa i obiecująca – jest tam cała gama substancji, które niosą niezbędne dla organizmu witaminy i minerały. Producent postawił na dwie substancje wypełniające każdą kapsułę (celuloza mikrokrystaliczna E460 oraz skrobia), są one jednak tylko tak, jak sama nazwa wskazuje, wypełnieniem. To, co najważniejsze mieści się w samym wnętrzu suplementu.

Wśród elementów preparatu Szelazo sr w szczególny sposób należy wyróżnić:

  • chelat żelaza (diglicynian żelaza Fe),
  • kwas L-askorbinowy (witamina C),
  • szelak (naturalna żywica),
  • chlorowodorek pirydoksyny (witamina B6),
  • kwas foliowy,
  • TBHQ E319 (przeciwutleniacz),
  • cyjanokobalamina (witamina B12).

Warto podkreślić w tym miejscu, iż substancje wyżej wymienione nie są jedynymi składnikami tego uzupełnienia diety, dlatego celem zachowania pełnego bezpieczeństwa w przypadku zdecydowania się na suplementację Szelazo sr, konieczne jest zapoznanie się z pełną listą składników i upewnienie się, że nie ma się nadwrażliwości na działanie na którykolwiek z nich.

Szelazo sr – suplementem z żelazem

Niewątpliwie to żelazo obecne w Szelazo sr pod postacią chelatu aminokwasowego jest najważniejszym składnikiem tego preparatu. Chcąc ująć jego istotę, warto przypomnieć najważniejsze funkcje, jakie ten minerał spełnia w ludzkim ciele.

Nie ulega wątpliwości, że żelazo jest jednym z najważniejszych minerałów. Korzyści zdrowotne wynikające z dbania o jego odpowiedni poziom w organizmie, między innymi obejmują eliminację zmęczenia i wielu jego źródeł.

Żelazo odgrywa również istotną rolę w zadaniach, takich jak:

  • funkcjonowanie układu odpornościowego,
  • zwiększanie poziomu hemoglobiny.

Szelazo sr – zasadność stosowania

Mimo iż uzyskanie żelaza ze swojej diety nie jest trudne do zorganizowania, to dzisiejszy świat – pełen stresu i pośpiechu – rzuca organizmowi ludzkiemu wyzwania tego rodzaju, że czasem konieczne jest sięgniecie po dodatkowe wsparcie pod postacią suplementów takich jak Szelazo sr – tym bardziej, że poza tym minerałem, mogą zawierać one więcej przydatnych dla zdrowia i dobrego samopoczucia substancji.