Tabex 1,5mg, 100 tabletek

Tabex 1,5mg, 100 tabletek

ostatnia cena sprzedaży

Cena: 43,89 zł

Chwilowo niedostępny
Sprawdź podobne
Rodzaj: Lek
Producent: SOPHARMA

Tabex 1,5mg, 100 tabletek - opis produktu

Wskazania: leczenie uzależnienia od nikotyny.

Skład: cytyzyna 1,5mg oraz substancje pomocnicze: laktoza jednowodna, celuloza mikrokrystaliczna, talk, magnezu stearynian; skład otoczki (Opadry II): alkohol poliwinylowy, tyanu dwutlenek, makrogol 3350, talk, tlenek żelaza żółty, tlenek żelaza czerwony, tlenek żelaza czarny.

Działanie: osłabia objawy głodu nikotynowego.

Dawkowanie: należy zawsze stosować zgodnie z opisem w ulotce dla pacjenta lub według wskazań lekarza lub farmaceuty. W razie wątpliwości należy zwrócić się do lekarza lub farmaceuty. Należy przyjmować doustnie z odpowiednią ilością wody zgodnie z następującym schematem.

Dni terapii: od 1 do 3 dnia: 1 tabletka co 2 godziny, do 6 tabletek. Od 4 do 12 dnia: 1 tabletka co 2,5 godziny, do 5 tabletek. Od 13 do 16 dnia: 1 tabletka co 3 godziny, do 4 tabletek. Od 17 do 20 dnia: 1 tabletka co 5 godzin, do 3 tabletki. Od 21 do 25 dnia: 1-2 tabletki dziennie, do 2 tabletek.

Osoba paląca powinna całkowicie zrezygnować z palenia, najpóźniej 5 dnia po rozpoczęciu leczenia. Osoba, która zrezygnowała z palenia, w żadnym przypadku nie może pozwolić sobie na zapalenie nawet jednego papierosa. Od tego zależy trwałość uzyskanego wyniku leczenia. Jeżeli rezultat terapii jest niezadowalający, należy przerwać leczenie i po upływie 2 do 3 miesięcy rozpocząć leczenie ponownie.

Przeciwwskazania: jeśli pacjent ma uczulenie na cytyzynę lub którykolwiek z pozostałych składników tego leku, w przypadku niestabilnej dławicy piersiowej, w przypadku przebytego niedawno zawału serca, w przypadku klinicznie istotnych zaburzeń rytmu serca, w przypadku niedawno przebytego udaru mózgu, w okresie ciąży i karmienia piersią.

Przed użyciem zapoznaj się z ulotką, która zawiera wskazania, przeciwwskazania, dane dotyczące działań niepożądanych, dawkowanie oraz informacje dotyczące stosowania produktu leczniczego bądź skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą, gdyż każdy lek niewłaściwie stosowany zagraża Twojemu życiu lub zdrowiu.