Tanno-Hermal Lotio, 100g

Tanno-Hermal Lotio, 100g

23,99 Cena brutto
Wysyłamy w 1 dzień roboczy
Dostępny

Rodzaj: Wyrób medyczny leczniczy

Producent: ALMIRALL

Tanno-Hermal Lotio, 100g - opis produktu

Tanno-Hermal Lotio to wyrób medyczny, który dzięki zawartym w nim syntetycznym garbnikom (tanina) i ich fizyko-chemicznym, ściągającym właściwościom, osusza sączące, poinfekcyjne zmiany skórne. Tanina wraz z substancjami stałymi - tlenkiem cynku i talkiem - wiąże wydzielinę z rany i tworzy barierę ochronną na całej zmienionej chorobowo powierzchni skóry. Wysuszenie objętych stanem zapalnym, sączących partii skóry, a co za tym idzie zamykanie się ran, odbiera pożywkę bakteriom i grzybom oraz zapobiega dalszemu rozprzestrzenianiu się infekcji skórnej. Dodatkowo powstanie bariery ochronnej zmniejsza swędzenie i podrażnienie. Tanno-Hermal Lotio chroniąc podrażnioną skórę, umożliwia jej regenerację.

Zastosowanie: Tanno-Hermal Lotio należy stosować do osuszania sączących wydzielin z ran, spowodowanych infekcyjnymi, swędzącymi, powierzchniowymi chorobami skóry. Tanno-Hermal Lotio poleca się szczególnie do stosowania w fałdach skóry (pachy, okolice narządów płciowych i odbytu, pod piersiami, między udami, między palcami rąk i stóp), jako środek wspomagający przy pieluszkowym zapaleniu skóry oraz do miejscowego leczenia swędzących i sączących wysypek skórnych. Tanno-Hermal Lotio stosowany jest też w leczeniu nadmiernego pocenia się (hyperhidrosis). Talk i tlenek cynku zawarte w Tanno-Hermal Lotio ułatwiają szczególnie osuszanie pęcherzyków wypełnionych płynem, np. przy ospie wietrznej i opryszczce wargowej tzw. „zimnie”, dodatkowo łagodząc swędzenie i sączenie.

Sposób użycia: Tanno-Hermal Lotio przeznaczony jest wyłącznie do użytku zewnętrznego. Po silnym wstrząśnięciu butelką należy nanieść cienką warstwę Tanno-Hermal Lotio na zmienione
chorobowo partie skóry zależnie od potrzeb, kilka razy dziennie. Produkt może być aplikowany częściej o ile jest to konieczne. W razie potrzeby można stosować środek Tanno-Hermal Lotio przez dłuższy czas. Z reguły leczenie trwające około 1 do 2 tygodni jest wystarczające. Jeśli po 14-dniowym regularnym stosowaniu dolegliwości nie ustępują, lub jeśli po zakończeniu leczenia wystąpią ponownie, należy skontaktować się z lekarzem. W przypadku nadmiernego pocenia się można stosować produkt przez kilka tygodni.

Składniki: 100g Tanno-Hermal Lotio zawiera: talk 19,5g; tlenek cynku 15g; garbniki syntetyczne (tanina) 1g. Pozostałe składniki produktu to: woda oczyszczona; 85% glicerol; tri[alkil(C<16>-C<18>)poli­ (oksyetylen)-4]fosforanu (Hostaphat KW 340 N); lecytyna; koloidalny roztwór dwutlenku krzemu; alkohol izopropylowy; 4-hydroksybenzoesan metylu; sól sodowa karagenanu.

Przeciwwskazania: Tanno-Hermal Lotio nie wolno stosować u osób z rozpoznanym uczuleniem na garbniki syntetyczne (taninę), parahydroksybenzoesany i ich estry (parabeny; E 214 - E 219) lub na pozostałe składniki produktu. Nie wolno stosować Tanno-Hermal Lotio do oczu.

Ważne wskazówki:
Produkt można stosować podczas ciąży i karmienia piersią.
Z powodu możliwości podrażnienia oczu przez garbnik syntetyczny przy stosowaniu Tanno-Hermal Lotio w ich bezpośredniej bliskości zaleca się zachowanie ostrożności.
Należy zachować szczególną ostrożność aby uniknąć bezpośredniego kontaktu produktu z okiem.
Przy przypadkowym dostaniu się Tanno-Hermal Lotio do oka zaleca się przepłukiwanie go przez 10 minut pod bieżącą wodą.
Nie stosować produktu po upływie podanego terminu ważności.
Tanno-Hermal Lotio nadaje się do stosowania w ciągu 6-ciu miesięcy od otworzenia butelki.
Tanno-Hermal Lotio należy przechowywać w miejscu niewidocznym i niedostępnym dla dzieci.

Wytwórca:
Almirall Hermal GmbH, Scholtzstrasse 3, D-21465 Reinbek, Niemcy

Przedstawiciel wytwórcy:
Almirall Sp. z o. o.,
ul. Pileckiego 63,
02-781 Warszawa