TANNO-HERMAL, roztwór do kąpieli i okładów, 100ml

TANNO-HERMAL, roztwór do kąpieli i okładów, 100ml

13,59 Cena brutto
Wysyłamy w 2 dni robocze
Dostępny

Rodzaj: Wyrób medyczny leczniczy

Producent: ALMIRALL

TANNO-HERMAL, roztwór do kąpieli i okładów, 100ml - opis produktu

Roztwór do kąpieli i okładów Tanno-Hermal przeznaczony do kąpieli częściowych lub całego ciała, do przemywania lub sporządzania okładów.

Roztwór dzięki działaniu ściągającemu zwartej w nim syntetycznej taniny wzmacnia barierę naskórkowa. Sączące, objęte stanem zapalnym zmiany skórne zostają osuszone, a na ich powierzchni powstaje ochronny film. Wysuszenie strupów, pozbawia bakterie i grzyby pożywienia, co przyczynia się do zahamowania dalszego rozprzestrzeniania się zakażenia skóry. Dodatkowym efektem wysuszania i skutkiem działania bariery ochronnej tworzonej przez wyrób medyczny jest zmniejszenie świądu i złagodzenie podrażnień skóry. Tym samym roztwór Tanno-Hermal chroni barierę skórną, umożliwiając jej regenerację.

Zastosowanie: do wzmocnienia bariery naskórkowej w zapalnych, sączących powierzchniowych zmianach skórnych, między innymi  takich jak atopowe zapalenie skóry i wypryski dłoni.
 
Sposób użycia: może być stosowany jedynie po rozcieńczeniu w wodzie.
Może być używany w rozcieńczeniach,w proporcji od 1:1 do 1:5. Roztwór dobrze rozpuszcza się w ciepłej wodzie. Okłady lub przemywanie roztworem powinno odbywać się kilka razy dziennie.
Kąpiele (częściowe lub całego ciała) powinno stosować się początkowo raz dziennie, zaś następnie - po zaobserwowaniu wyraźnej poprawy - dwa do trzech razy tygodniowo. Temperatura kąpieli powinna wynosić około 32-35°C, a kąpiel powinna trwać około 10-15 minut.
Kąpiele częściowe, przemywanie, okłady: 5 litrów wody + 5ml roztworu (1/3 miarki w zakrętce) odpowiada rozcieńczeniu 1:1.
Kąpiel dla dziecka: 25 litrów wody + 5ml roztworu (1/3 miarki w zakrętce) odpowiada rozcieńczeniu 1:5.
Kąpiele całego ciała: 150 litrów wody + 30ml roztworu (2 miarki w zakrętce) odpowiada rozcieńczeniu 1:5.

Składniki: syntetyczna tanina, woda, sól sodowa, dodecylopoli(oksyetylenol)-2-wodorosiarczanu. siarczan sodu, substancja zapachowa.
 
100g roztwór do kąpieli i okładów Tanno-Hermal zawiera 40g syntetycznej taniny oraz substancje pomocnicze. 
 
Dystrybutor:
Almirall Sp.z o.o.
ul. Pilceckiego 63
02-781 Warszawa