Tantum Flu 600 mg + 10 mg, pomarańczowy, 10 saszetek

Tantum Flu 600 mg + 10 mg, pomarańczowy, 10 saszetek

Cena: 13,29 zł

Zamówienia złożone do 15:00 wyślemy jeszcze dziś!
Dostępny
Rodzaj: Lek
Producent: ANGELINI

Tantum Flu 600 mg + 10 mg, pomarańczowy, 10 saszetek - opis produktu

Wskazania: do stosowania u dorosłych i młodzieży powyżej 12 lat w celu łagodzenia objawów przeziębienia i grypy, w tym dolegliwości bólowych (między innymi bólu gardła i głowy), obrzęku i przekrwienia błony śluzowej nosa oraz w celu obniżenia temperatury.

Skład: substancje czynne: paracetamolfenylefryny chlorowodorek. Każda saszetka zawiera
600mg paracetamolu10mg fenylefryny chlorowodorku (co odpowiada 8,2mg fenylefryny). Substancje pomocnicze: sacharoza, kwas cytrynowy bezwodny, sodu cytrynian, skrobia kukurydziana, sodu cyklaminian, sacharyna sodowa, kwas askorbowy, krzemionka koloidalna bezwodna, aromat czerwonej pomarańczy, kurkumina proszek 5% P-WD (kurkumina E 100 + syrop glukozowy wysuszony).

Działanie: łagodzenie objawów przeziębienia i grypy.

Dawkowanie: dorośli i dzieci w wieku od 12 lat: 1 saszetka co 4-6 godzin. Maksymalnie stosuje się 4 saszetki na dobę. Rozpuścić zawartość 1 saszetki w szklance gorącej lub zimnej wody (około 150ml), ewentualnie
dosłodzić do smaku.

Przeciwwskazania: nadwrażliwość na substancje czynne lub na którąkolwiek substancję pomocniczą. Ciężka choroba niedokrwienna serca lub zaburzenia czynności układu krążenia. Nadciśnienie tętnicze. Nadczynność tarczycy. Produkt jest przeciwwskazany u pacjentów stosujących inhibitory monoaminooksydazy oraz w ciągu 2 tygodni po ich odstawieniu. Jednoczesne stosowanie innych leków sympatykomimetycznych uwzględniając leki zmniejszające przekrwienie błony śluzowej nosa i oczu. Nie należy stosować u dzieci w wieku poniżej 12 lat. Nie stosować u kobiet w ciąży i podczas karmienia piersią.

Przed użyciem zapoznaj się z ulotką, która zawiera wskazania, przeciwwskazania, dane dotyczące działań niepożądanych, dawkowanie oraz informacje dotyczące stosowania produktu leczniczego bądź skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą, gdyż każdy lek niewłaściwie stosowany zagraża Twojemu życiu lub zdrowiu.