Tantum Rosa 53,2 mg/ g, proszek do sporządzania roztworu do irygacji pochwy, 10 saszetek

Tantum Rosa 53,2 mg/ g, proszek do sporządzania roztworu do irygacji pochwy, 10 saszetek

Kategorie

Tantum Rosa 53,2 mg/ g, proszek do sporządzania roztworu do irygacji pochwy, 10 saszetek

Cena
17,09 zł

Produkt dostępny

Wskazania

Leczenie dolegliwości i objawów, takich jak: ból, pieczenie, świąd, zaczerwienienie, upławy, obrzęk w okolicy zewnętrznych narządów płciowych oraz pochwy. Zapalenie sromu i pochwy, zapalenie szyjki macicy, chemio- i radioterapia. Lek stosuje się również w profilaktyce przed- i pooperacyjnej w ginekologii, a także do łagodzenia dolegliwości sromu w okresie połogu. Tantum Rosa stosuje się dopochwowo oraz na błonę śluzową zewnętrznych narządów płciowych.

Skład

1 saszetka leku zawiera: substancję czynną: benzydaminy chlorowodorek 500mg oraz substancje pomocnicze: sodu chlorek, powidon, p-toluenosulfonian trójmetylocentyloamoniowy.

Działanie

Przeciwzapalne, przeciwbólowe, miejscowo znieczulające, odkażające.

Dawkowanie

1-2 saszetki w ciągu doby, w zależności od nasilenia dolegliwości. Zawartość 1 saszetki rozpuścić w 0,5l przegotowanej i ostudzonej wody, bezpośrednio przed zastosowaniem. Każdorazowo należy przygotować nowy roztwór z 1 saszetki. Lek przeznaczony do użytku zewnętrznego.

Przeciwwskazania

Uczulenie na którykolwiek ze składników leku, w ciąży i okresie karmienia piersią lub gdy istnieje podejrzenie, że kobieta jest w ciązy, lub gdy polanuje ciążę, przed zastosowaniem tego leku należy poradzić się lekarza lub farmaceuty.

Dodatkowe informacje

Przed użyciem zapoznaj się z ulotką, która zawiera wskazania, przeciwwskazania, dane dotyczące działań niepożądanych, dawkowanie oraz informacje dotyczące stosowania produktu leczniczego bądź skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą, gdyż każdy lek niewłaściwie stosowany zagraża Twojemu życiu lub zdrowiu.

Cechy produktu

Postać
Kluczowy składnik
Sposób aplikacji
Rejestracja
lek