Kategorie

Thealoz Duo Gel, żel płynny do oczu, bez środków konserwujących, 0,4 g x 30 pojemników

Cena
37,49 zł

Produkt dostępny
Wysyłamy w 1-2 dni robocze

Opis produktu

THEALOZ DUO GEL jest jałowym, nie zawierającym środków konserwujących, hypotonicznym, płynnym żelem o neutralnym pH, czyli takim samym jak pH powierzchni oka, i sprzyja długotrwałemu nawilżeniu powierzchni oka. Może być stosowany na powierzchnię oka w ciągu dnia oraz na noc. Głównymi składnikami preparatu są trehaloza, występująca w organizmach wielu roślin i zwierząt, hialuronian sodu, występujący naturalnie w oku, oraz karbomer (Carbopol 974P), który pozwala na przedłużone utrzymywanie się preparatu na powierzchni oka. Szczególna kombinacja trehalozy, hialuronianu sodu i karbomeru w preparacie nie tylko doskonale nawilża i reguluje stopień uwodnienia tkanek, ale również zapewnia długotrwałą ochronę powierzchni oka oraz maksymalny komfort. Preparat nie zawiera środków konserwujących, co pozwala uniknąć podrażnienia i reakcji alergicznych, które mogą wystąpić podczas stosowania preparatów zawierających konserwanty.

Zastosowanie

Preparat można stosować w przypadku zarówno umiarkowanych, jak i ciężkich objawów suchego oka, takich jak dyskomfort, pieczenie lub podrażnienie oka. Objawy te mogą być spowodowane przez czynniki zewnętrzne, takie jak: wiatr, dym, zanieczyszczenia, pył, słoneczna lub mroźna pogoda, suche powietrze, klimatyzacja, podróże samolotem lub długotrwała praca przed monitorem komputerowym.

Sposób użycia

1 kropla do każdego oka, od 1 do 4 razy dziennie. Stosować wyłącznie do oczu. Przed wkropleniem preparatu należy starannie umyć ręce. Oderwać jeden pojemnik jednodawkowy z taśmy. Obrócić pojemnik do góry nogami i postukać w niego. Otworzyć pojemnik przez oderwanie końcówki ruchem obrotowy. Zakroplić jedną kroplę do worka spojówkowego, odchylając lekko dolną powiekę i patrząc w górę. Wyrzucić pojemnik jednodawkowy po zastosowaniu, nawet jeśli zawiera niewykorzystane resztki preparatu. W przypadku noszenia soczewek kontaktowych należy je zdjąć przed zastosowaniem THEALOZ DUO GEL ze względu na jego żelową konsystencję. Po użyciu preparatu należy odczekać co najmniej 30 minut przed założeniem soczewek kontaktowych. Ostatnią w ciągu dnia dawkę żelu najlepiej zakroplić w wieczorem, bezpośrednio przed położeniem się spać. Odczekać co najmniej 15 minut pomiędzy zastosowaniem dwóch różnych preparatów do oczu. Preparat THEALOZ DUO GEL zastosować jako ostatni.

Składniki

100g produktu zawiera: trehaloza 3g, hialuronian sodu 0,15g, karbomer 0,25g; substancje pomocnicze.

Ważne wskazówki

Nie stosować preparatu, jeśli stwierdzono alergię na którykolwiek składników.
Nie dotykać powierzchni oka końcówką pojemnika jednodawkowego.
Nie wstrzykiwać, nie połykać.
Nie stosować produktu, jeśli pojemnik jest uszkodzony.
Preparat nie zawiera środków konserwujących.

Producent

Laboratoires Thea
12 rue Louis Bleriot
63017 Clermont-Ferrand
Cedex 2- Francja

Dystrybutor

Thea Polska Sp.zo.o.
ul. Cicha
700-353 Warszawa

Cechy produktu

Thealoz Duo Gel – na problemy z oczami

Zespół suchego oka może pojawić się na skutek nadmiernego parowania łez lub ich niedoboru.

Dotyka najczęściej osoby starsze, ale też pracujące dużo przy komputerze. Przyczyną mogą być takie czynniki jak: cukrzyca, zaburzenia hormonalne, problemy z tarczycą, przyjmowanie niektórych leków psychotropowych oraz schorzenia aparatu ochronnego oka. Często zespół suchego oka jest wynikiem przebywania w klimatyzowanych, suchych, przegrzanych czy zadymionych pomieszczeniach.

Skąd się to bierze

Do schorzenia może dochodzić na skutek zapalenia brzegów powiek, dysfunkcji gruczołów Meiboma (stanowiących ochronę przed zanieczyszczeniami oraz opóźniających parowanie łez), zaburzenia mrugania, niedrożności kanalików łzowych i wielu innych przyczyn.

Objawy – najczęściej pojawia się zapalenie spojówek, brzegów powiek i owrzodzenie rogówki. Występują też zaczerwienienie, trudności z otworzeniem oczu po przebudzeniu oraz łzawienie, gorsza jakość widzenia, światłowstręt i ból.

Jak leczyć?

Zespół suchego oka można leczyć na wiele sposobów. Przede wszystkim należy odpowiednio nawilżyć powietrze, w którym się przebywa. Nie można się przegrzewać. Pomieszczenie musi mieć odpowiednią, nie za wysoką temperaturę. Dużo znaczy także robienie kilku przerw od monitora podczas pracy i częstsze przebywanie na świeżym powietrzu.

Środki z apteki bez recepty Thealoz Duo Gel

W większości przypadków wystarczy wesprzeć swoje oczy tzw. sztucznymi łzami. Jest to jednak możliwe tylko w przypadku incydentalnego pojawiania się objawów, np. po długiej pracy przed komputerem. Jeśli przyczyna tkwi głębiej, wtedy należy sięgnąć po mocniejsze preparaty, np. krople o konsystencji żelowej. Mają większy stopień lepkości i dłużej utrzymują się na powierzchni oka.

Jak działa Thealoz Duo Gel

Jest to żel hipotoniczny, płynny, o neutralnym pH, stosowany przy umiarkowanych i cięższych objawach zespołu suchego oka. Może być używany zarówno w ciągu dnia, jak i na noc – 1 kropla do worka spojówkowego, od 1 do 4 razy dziennie. Wykazuje długotrwałe działanie na powierzchni oka.

Czynne substancja zawarta w Thealoz Duo Gel

Trehaloza – organiczny związek chemiczny z grupy cukrów i disacharydów zbudowany z dwóch cząsteczek glukozy. Znajduje się w grzybach, drożdżach, hemolimfie owadów oraz w wielu roślinach i zwierzętach. W organizmie człowieka trawiona jest w jelicie cienkim.

Oprócz tego, że wykorzystuje się ten związek do produkcji leków eliminujących zespół suchego oka, ma swoje zastosowanie także w medycynie, cukiernictwie i kosmetyce. Trehaloza jest także dobrym utrwalaczem zapachu i powszechnie stosowanym dodatkiem do żywności.

Kwas hialuronowy – kolejny składnik Thealoz Duo Gel

Pomaga zachować prawidłowe nawilżenie i elastyczność skóry dzięki silnym właściwościom higroskopijnym. Wspomaga produkcję włókien kolagenowych, które są z kolei odpowiedzialne za tworzenie w organizmie tkanek i narządów. Budują m.in. skórę, stawykości. Kwas hialuronowy wspomaga także mobilność stawów.

Karbomer – kwas poliakrylowy

To kolejna substancja czynna zawarta w preparacie Thealoz Duo Gel. Wykazuje właściwości hydrożelu (95% wody), charakteryzuje się dużą lepkością. W momencie zamykania się powiek, po zakropleniu preparatu żel gęstnieje i uwalniają się cząsteczki wody. Z kolei w chwili otwierania oczu struktura kwasu poliakrylowego odtwarza się, a cząsteczki wody wbudowują się w nią. Preparaty zawierające ten związek stosuje się w przypadku pojawienia się objawów wynikających z zespołu suchego oka. Karbomer w połączeniu z dekspantenolem stosuje się w przypadku ubytków nabłonka rogówki, jej zwyrodnieniach, oparzeniach czy uszkodzeniach wywołanych noszeniem soczewek kontaktowych.

Stosowanie Thealoz Duo Gel

Żel powinien być używany zgodnie z wytycznymi na ulotce. Należy pamiętać, aby podawać go na końcu, po innych preparatach, z odczekaniem co najmniej 15 minut. Przy aplikacji trzeba uważać, aby końcówką pojemnika nie dotknąć powierzchni oka. Konieczne jest odczekanie z założeniem soczewek kontaktowych, do ok. 30 minut po aplikacji żelu.