Zamówienie wysyłamy w 3 dni robocze
Kategorie

Thealoz Duo, krople do oczu, bez środków konserwujących, 10 ml

Cena
31,19 zł
Produkt dostępny
Zamówienie wysyłamy w 3 dni robocze

Opis produktu

Thealoz Duo jest jałowym, niezawierającym środków konserwujących, hipotonicznym roztworem wodnym, wykazującym neutralne pH i przeznaczonym do stosowania do oczu.

Zastosowanie

Krople polecane w przypadku dyskomfortu, pieczenia i podrażnienia oka.

Sposób użycia

1 kropla do każdego oka, od 4 do 6 razy na dobę. Thealoz Duo może być również stosowany przez użytkowników soczewek kontaktowych, niezależnie od typu soczewek. Krople mogą być stosowane do 3 miesięcy po pierwszym otwarciu opakowania.

Składniki

Trehaloza 3g, hialuronian sodu 0,15g, chlorek sodu, trometamol, kwas chlorowodorowy, woda do wstrzykiwań do 100ml.

Ważne wskazówki

Butelka typu ABAK.
Produkt nie zawiera środków konserwujących.
Nie przechowywać otwartej butelki dłużej niż 3 miesiące.
Przechowywać w temperaturze poniżej 25 stopni Celsjusza.
Nie stosować produktu, jeśli butelka jest uszkodzona.
Nie stosować preparatu, jeśli stwierdzono alergię na którykolwiek ze składników.
Nie dotykać powierzchni oka końcówką zakraplacza.
Nie wstrzykiwać, nie połykać.

Producent

Laboratoires THEA,
12 rue Louis Bleriot,
63017 Clermont-Ferrand,
Cedex 2- Francja.

Cechy produktu

Postać
Kluczowy składnik
Działanie

Zespół oka biurowego – czym jest i jak sobie z nim radzić?

Pieczenie odczuwane w oczach, nadmierna suchość, przemęczenie. To tylko część objawów odczuwanych po stronie oczu. Do najczęstszych przyczyn zalicza się zbyt długą pracę przy komputerze, ale i klimatyzowane pomieszczenia, przesuszone powietrze. Z tego powodu dochodzić może do rozwoju tzw. zespołu oka biurowego.

Czym jest zespół oka biurowego

Zespół oka biurowego czy też syndrom oka biurowego to tak naprawdę zespół rozmaitych problemów, które powodowane są długą pracą przy komputerze. Czynnikiem mającym ogromne znaczenie są warunki pracy, a dokładniej mówiąc klimatyzowane pomieszczenia, które między innymi prowadzą do przesuszenia oka. U pracowników biurowych, którzy spędzają bardzo długi czas przed komputerem, problem może dotyczyć nawet ponad 80% osób.

W zespole oka biurowego często pojawiają się objawy, które są mylone ze stanami zapalnymi. Na samym początku odczuwany jest dyskomfort, który z czasem się pogłębia. Oczy stają się przekrwione, zmęczone, a nawet bolesne. Może być odczuwane pieczenie i wrażenie występowania piasku pod powiekami. Długie wpatrywanie się w ekran prowadzi do zmniejszenia częstotliwości mrugania, a to wpływa na wysuszanie powierzchni oka.

Pojawiają się również problemy z akomodacją oka i nieostre widzenie. Może występować nadwrażliwość na światło, a z czasem dołączają się objawy związane nie tylko z odczuciami po stronie oczu. Dochodzi do bólów głowy, karku i przewlekle występującego stresu. Pojawianie się zespołu oka biurowego niestety z czasem może prowadzić również do przedwczesnego rozwoju prezbiopii.

Jak sobie radzić ze zmęczonymi i przesuszonymi oczami

Nadmiernie sucha powierzchnia oka staje się coraz bardziej dokuczliwa, a objawy nie ustępują, wręcz przeciwnie. Z tego powodu konieczna jest interwencja, przede wszystkim poprawa warunków pracy, a nawet stosowanie specjalnie skomponowanych ćwiczeń dla wzroku. Można również korzystać z powszechnie dostępnych preparatów na tego typu dolegliwości, jak Thealoz Duo.

Thealoz Duo – jak działa?

Thealoz Duo jest wyrobem medycznym, który ma postać kropli. Może być stosowany nie tylko bezpośrednio do zakrapiania do worka spojówkowego, ale i podczas stosowania soczewek. Jest to roztwór wodny pozbawiony konserwantów i fosforanów. W jego składzie występuje hialuronian sodu oraz trehaloza.

Hialuronian sodu to substancja naturalnie występująca w ludzkim organizmie. Polisacharyd, który znajduje się w stawach, skórze, włosach, nerwach oraz filmie łzowym oka i ciele szklistym. Posiada właściwości nawilżające i regenerujące, ponadto zawarty w Thealoz Duo wpływa na ochronę gałki ocznej przed działaniem czynników zewnętrznych. Przynosi ulgę, ponieważ pozostaje na powierzchni oka nawet podczas mrugania.

Z kolei trehaloza to częsty składnik sztucznych łez. Jej zadaniem jest zapobieganie występowaniu podrażnień, pomoc w utrzymywaniu nawilżenia, a także regeneracja. Trehaloza zawarta w Thealoz Duo chroni oczy przed nadmiernym wysuszeniem, a także stresem oksydacyjnym, mogącym mieć wpływ na naczynia włosowate. Ze względu na te właściwości wymienionych składników preparat Thealoz Duo znalazł swoje miejsce w łagodzeniu objawów zespołu suchego oka.