Kategorie

Theraflu Extra Grip 650 mg + 10 mg + 20 mg, proszek do sporządzania roztworu doustnego, 14 saszetek

Cena
15,99 zł

Produkt dostępny
Wysyłamy w 1-2 dni robocze

Opis produktu

Lek zawiera jako substancje czynne: paracetamol działający przeciwbólowo i przeciwgorączkowo, chlorowodorek fenylefryny zmniejszający przekrwienie i obrzęk błony śluzowej nosa, oraz maleinian feniraminy - substancję antyhistaminową łagodzącą objawy uczuleniowe, takie jak: kichanie, świąd lub przekrwienie błony śluzowej nosa i zatok.

Wskazania

Theraflu Extra Grip stosuje się w leczeniu objawów grypy i przeziębienia, takich jak:

  • gorączka,
  • dreszcze,
  • bóle mięśni,
  • bóle kostno-stawowe,
  • bóle głowy, obrzęk i przekrwienie błony śluzowej nosa,
  • nadmierna wydzielina śluzowa z nosa,
  • kichanie.

Skład

1 saszetka zawiera:

  • substancje czynne: paracetamol 650mg, chlorowodorek fenylefryny 10mg, maleinian feniraminy 20mg,
  • substancje pomocnicze: sacharozę, acesulfam 650mg, żółcień chinolinową (E 104), żółcień pomarańczową, maltodekstrynę M100, krzemionkę koloidalną uwodnioną, naturalne aromaty cytrynowe, kwas cytrynowy bezwodny, sodu cytrynian dwuwodny, wapnia fosforan.

Działanie

Leczenie objawów grypy i przeziębienia, takich jak: gorączka, dreszcze, bóle mięśni, bóle kostno-stawowe.

Dawkowanie

  • Dorośli i młodzież powyżej 12 lat: 1 saszetka co 4-6 godzin.
  • Zawartość jednej saszetki należy rozpuścić w 1 szklance gorącej, ale nie wrzącej wody.
  • Wypić po wystygnięciu do odpowiedniej temperatury.
  • Nie stosować więcej niż 3-4 saszetki w ciągu doby.
  • Nie stosować u dzieci poniżej 12 lat.

Przeciwwskazania

  • Nadwrażliwość (alergia) na paracetamol, chlorowodorek fenylefryny i maleinian feniraminy lub inne składniki tego leku.
  • Jeśli pacjent przyjmuje lub przyjmował w ciągu ostatnich 14 dni inhibitory monoaminooksydazy (inhibitory IMAO, leki stosowane w leczeniu depresji lub choroby Parkinsona).
  • Jeśli u pacjenta występuje ciężka choroba serca lub bardzo wysokie ciśnienie tętnicze (nadciśnienie),
  • Jeśli pacjent ma nadczynność tarczycy.
  • Jeśli pacjent ma jaskrę z wąskim kątem przesączania (choroba oczu z postępującym uszkodzeniem nerwu wzrokowego i co najmniej częściowo związanej z podwyższonym ciśnieniem wewnątrz gałki ocznej).
  • Jeśli u pacjenta występuje guz chromochłonny nadnerczy (guz zlokalizowany w pobliżu nerek, który powoduje zwiększenie ciśnienia tętniczego).
  • Jeśli pacjent przyjmuje trójpierścieniowe leki przeciwdepresyjne.
  • Jeśli pacjent przyjmuje leki beta-adrenolityczne (leki stosowane w leczeniu wysokiego ciśnienia
  • tętniczego i chorób serca).
  • Jeśli pacjent przyjmuje doustnie leki sympatykomimetyczne, takie jak donosowe leki obkurczające
  • błonę śluzową nosa, leki hamujące apetyt lub leki psychostymulujące o działaniu podobnym do
  • amfetaminy itp.
  • Ciąża i karmienie piersią.
  • U dzieci poniżej 12 lat.

Przechowywanie

Lek należy przechowywać w miejscu niewidocznym i niedostępnym dla dzieci, nie przechowywać w temperaturze powyżej 25°C.

Działania niepożądane

  • Jak każdy lek, lek Theraflu ExtraGRIP może powodować działania niepożądane, chociaż nie każdego one wystąpią.

Należy przerwać przyjmowanie leku i bezzwłocznie skonsultować się z lekarzem w przypadku
wystąpienia następujących objawów:

  • reakcje uczuleniowe (występują rzadko),
  • obrzęk naczynioruchowy, w tym świszczący oddech, duszność, obrzęk twarzy, warg, języka lub gardła (występują rzadko),
  • reakcja anafilaktyczna (ciężka reakcja uczuleniowa, częstość nieznana),
  • wysypka, pokrzywka, swędzenie, zaczerwienienie skóry (występują rzadko),
  • ciężkie reakcje skórne, w tym złuszczanie skóry, pęcherze, owrzodzenia, nadżerki w jamie ustnej (w bardzo rzadkich przypadkach),
  • krwawienia lub powstawanie siniaków (zaburzenia krzepliwości krwi spowodowane małą liczbą płytek krwi)(występuje bardzo rzadko).

Częste (występują u 1 do 10 na 100 pacjentów):

  • nudności,
  • wymioty,
  • senność.

Rzadkie (występują u 1 do 10 na 10 000 pacjentów):

  • nerwowość,
  • bezsenność,
  • zawroty głowy,
  • bóle głowy,
  • przyspieszenie rytmu serca,
  • kołatanie serca,
  • zwiększone ciśnienie tętnicze,
  • zaparcia,
  • biegunka,
  • dolegliwości brzuszne,
  • suchość w ustach,
  • uczucie ogólnego dyskomfortu lub rozbicia (złe samopoczucie).

Bardzo rzadkie (występują rzadziej niż u 1 na 10 000 pacjentów):

  • agranulocytoza (spadek ilości granulocytów we krwi),
  • leukopenia (spadek ilości leukocytów we krwi),
  • pancytopenia (niedobór elementów morfotycznych krwi).

Interakcje

Należy powiedzieć lekarzowi lub farmaceucie o wszystkich lekach przyjmowanych obecnie lub ostatnio, a także o lekach, które pacjent planuje przyjmować, w tym w szczególności wymienionych poniżej:

  • Inhibitory monoaminooksydazy (inhibitory IMAO) stosowane w leczeniu depresji i choroby Parkinsona: nie stosować Theraflu ExtraGRIP, jeśli pacjent przyjmuje inhibitory IMAO lub przyjmował je w ciągu ostatnich 14 dni.
  • Leki stosowane w leczeniu depresji, np. trójpierścieniowe leki przeciwdepresyjne.
  • Leki obniżające podwyższone ciśnienie krwi, np. beta blokery, debryzochina, guanetydyna, rezerpina i metylodopa.
  • Leki stosowane w leczeniu niewydolności serca i zaburzeń rytmu serca (digoksyna i inne glikozydy nasercowe).
  • Leki zapobiegające powstawaniu zakrzepów krwi, np. warfaryna lub inne pochodne kumaryny.
  • Leki zawierające paracetamol lub leki sympatykomimetyczne, np. obkurczające błonę śluzową nosa stosowane w leczeniu przeziębień i grypy, itp.
  • Leki przeciwko nudnościom i wymiotom, takie jak metoklopramid lub domperydon.
  • Leki stosowane w leczeniu gruźlicy (ryfampicyna i izoniazyd) i zakażeń bakteryjnych (chloramfenikol).
  • Barbiturany (leki nasenne).
  • Leki stosowane w leczeniu napadów drgawkowych, takie jak fenytoina, fenobarbital, karbamazepina i lamotrygina.
  • Kolestyramina stosowana w celu obniżenia stężenia cholesterolu.
  • Zydowudyna (AZT) stosowana w leczeniu zakażenia wirusem HIV.
  • Probenecyd stosowany w leczeniu dny moczanowej.
  • Ergotamina i metysergid, stosowane w leczeniu migreny.
  • Leki stosowane w leczeniu choroby Parkinsona.
  • Leki opioidowe (narkotyki).
  • Tiazydowe leki moczopędne.
  • Progesteron i doustne środki antykoncepcyjne.

Ostrzeżenia i środki ostrożności

  • Fenylefryna może powodować fałszywie dodatnie wyniki testów dopingowych (informacja szczególnie istotna dla osób uprawiających sport wyczynowo).
  • Paracetamol może wpływać na wyniki oznaczeń kwasu moczowego z zastosowaniem fosforowolframianów.
  • Nie należy pić alkoholu w trakcie przyjmowania leku.
  • Jeśli pacjentka jest w ciąży lub karmi piersią, przypuszcza, że może być w ciąży lub gdy planuje mieć dziecko, powinna poradzić się lekarza lub farmaceuty przed zastosowaniem tego leku.
  • Nie zaleca się stosowania leku w ciąży.
  • Nie zaleca się stosowania leku w okresie karmienia piersią.
  • Lek może powodować senność. W związku z tym pacjent powinien zachować ostrożność w trakcie prowadzenia pojazdów, obsługiwania maszyn lub wykonywania innych prac wymagających sprawności psychofizycznej.

Podmiot odpowiedzialny

GlaxoSmithKline Consumer Healthcare Sp. z o.o.,
ul. Rzymowskiego 53,
02-697 Warszawa.

Dodatkowe informacje

Przed użyciem zapoznaj się z ulotką, która zawiera wskazania, przeciwwskazania, dane dotyczące działań niepożądanych, dawkowanie oraz informacje dotyczące stosowania produktu leczniczego bądź skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą, gdyż każdy lek niewłaściwie stosowany zagraża Twojemu życiu lub zdrowiu.

Cechy produktu

Postać
Kluczowy składnik
Sposób aplikacji
Problem
Rejestracja
Lek