Tran Hasco 500 mg, 60 kapsułek

Tran Hasco 500 mg, 60 kapsułek

Cena: 9,49 zł

Wysyłamy w 1 dzień roboczy!
Dostępny
Rodzaj: Lek
Producent: HASCO-LEK

Tran Hasco 500 mg, 60 kapsułek - opis produktu

Wskazania: w profilaktyce i wspomagająco w leczeniu niedoborów witamin A i D, zwłaszcza u dzieci (wzmacnia kości i zęby, poprawia stan skóry i narządu wzroku); w zapobieganiu krzywicy; w zaburzeniach uwapnienia tkanki kostnej różnego pochodzenia; w łagodzeniu skutków menopauzy, takich jak osteoporoza, atrofia skóry i błon śluzowych; jako środek wzmacniająco-regenerujący stosowany w okresie rekonwalescencji po przebytych schorzeniach osłabiających ogólną sprawność i odporność organizmu.

Skład: 1 kapsułka zawiera: substancję czynną: olej wątłuszowy (typ B) 500mg o zawartości: witamina A 300-1250j.m., cholekalcyferol 30-125j.m., EPA 35-80mg, DHA 30-90mg oraz substancje pomocnicze: żelatyna, glicerol (składniki otoczki).

Działanie: witamina A odgrywa istotną rolę w procesie widzenia, jest niezbędna do wzrostu, rozwoju i czynności nabłonka skóry i błony śluzowej oraz tworzenia struktury kości. Cholekalcyferol reguluje gospodarkę wapniowo-fosforową ustroju, odpowiadając za utrzymanie stanu równowagi pomiędzy wapniem i fosforem - głównymi składnikami budulcowymi kośćca. EPA i DHA obniżają zawartość trójglicerydów i LDL cholesterolu oraz zwiększają ilość HDL cholesterolu o działaniu ochronnym.

Dawkowanie: dorośli: 2-4 kapsułki 2 razy na dobę; dzieci od 4. lat : 1-2 kapsułki na dobę.

Przeciwwskazania: uczulenie na którykolwiek ze składników leku, hiperkalcemia, kamica nerkowa, sarkoidoza, ciąża, laktacja.

Przed użyciem zapoznaj się z ulotką, która zawiera wskazania, przeciwwskazania, dane dotyczące działań niepożądanych, dawkowanie oraz informacje dotyczące stosowania produktu leczniczego bądź skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą, gdyż każdy lek niewłaściwie stosowany zagraża Twojemu życiu lub zdrowiu.