Kategorie

Travisto Activ (3,150-3,745 mg + 10 mg + 1 mg)/ tabletkę, 30 tabletek

Cena
11,99 zł

Produkt dostępny
Wysyłamy w 1-2 dni robocze

Wskazania

Tradycyjnie w zaburzeniach trawienia (wzdęcia, uczucie pełności, odbijania), spowodowanych zaburzeniami wydzielania żółci np. po przebytej cholecystektomii (usunięcie pęcherzyka żółciowego), w lekkich skurczowych dolegliwościach żołądkowo-jelitowych. Tradycyjnie w celu regulacji częstości wypróżnień (w zaparciach występujących sporadycznie związanych ze zmianą diety, miejsca pobytu).

Skład

1 tabletka zawiera: 15mg wyciągu (jako wyciąg suchy) z Aloe ferox Miller (alona) odpowiadającego 3.150-3,745mg hydroksyantrachinonów w przeliczeniu na aloinę rozpuszczalnik ekstrakcyjny: woda oczyszczona, 10mg wyciągu (jako wyciąg suchy) z Fumariae officinalis L. herbae (ziele dymnicy) DER 4-6-1, rozpuszczalnik ekstrakcyjny: woda oczyszczona, 1 mg boldium (boldyna); pozostałe składniki: skrobia ziemniaczana, sacharoza, talk, magnezu stearynian.

Działanie

Lek łagodzi dolegliwości związane z problemami trawiennymi wywołanymi spożyciem nadmiernej ilości tłuszczów.

Dawkowanie

W zaburzeniach trawienia: od 1 do 2 tabletek dziennie, przed posiłkiem. Nie więcej niż 4 tabletki na dobę. Nie przyjmować więcej niż 8 tabletek na dobę. W sporadycznie występujących zaparciach: od 3 do 5 tabletek raz na dobę, wieczorem przed snem. Wystarczające jest przyjęcie leku od 2 do 3 razy w tygodniu. Produktu leczniczego nie wolno stosować dłużej niż 7-10 dni.

Przeciwwskazania

Nadwrażliwość na substancje czynne lub na którąkolwiek substancję pomocniczą. Choroba wrzodowa żołądka i (lub) dwunastnicy, niedrożność dróg żółciowych, niewydolność wątroby, żółtaczka, ostre stany zapalne dróg żółciowych, nerek i jelit, menstruacja, ciąża, laktacja, ból brzucha niewiadomego pochodzenia, silne odwodnienie z niedoborem elektrolitów, dzieci i młodzież w wieku poniżej 18 lat.

Dodatkowe informacje

Przed użyciem zapoznaj się z ulotką, która zawiera wskazania, przeciwwskazania, dane dotyczące działań niepożądanych, dawkowanie oraz informacje dotyczące stosowania produktu leczniczego bądź skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą, gdyż każdy lek niewłaściwie stosowany zagraża Twojemu życiu lub zdrowiu.

Cechy produktu

Postać
Kluczowy składnik
Rejestracja
Lek