Kategorie

Tribiotic (400 j.m. + 5 mg + 5000 j.m. )/ g, maść, 5 g

Cena
10,79 zł

Produkt dostępny

Wskazania

Zapobieganie rozwojowi zakażeń bakteryjnych w przypadku drobnych ran, zadrapań i oparzeń.

Skład

Substancje czynne: neomycyny siarczan, polimyksyny B siarczan, bacytracyna cynkowa, substancje pomocnicze: wazelina biała.

1g maści zawiera: bacytracyna cynkowa 400j.m., neomycyna siarczanu 5mg, polimyksyna B siarczanu 5000j.m.

Działanie

Lek zawiera trzy substancje czynne o działaniu przeciwbakteryjnym, takie jak: bacytracyna, neomycyna oraz polimyksyna B. Lek ma szeroki zakres działania przeciwbakteryjnego.

Dawkowanie

Jeden do trzech razy na dobę. Cienką warstwę leku należy nakładać na chorobowo zmienione miejsce na skórze, po uprzednim oczyszczeniu i osuszeniu. W razie konieczności miejsce po nałożeniu maści mżna przykryć jałowym opatrunkiem.

Przeciwwskazania

Uczulenie na neomycyny siarczan, polimyksyny B siarczan, bacytracynę cynkową lub pozostałe składniki tego leku, nie stosować u dzieci w wieku poniżej 12 lat, nie stosować na błony śluzowe, do oczu, na dużą powierzchnię uszkodzonej skóry, na rany głębokie lub kłute, na ciężkie oparzenia, na sączące zmiany chorobowe skóry. Jeśli wystąpi silna reakcja uczuleniowa, należy natychmiast przerwać stosowanie leku i natychmiast zwrócić się do lekarza, jeśli pacjent jest uczulony na jakikolwiek antybiotyk z grupy aminoglikozydów lub polimyksyn, to może również być uczulony na ten lek, nie należy stosować na duże powierzchnie uszkodzonej skóry, należy stosować ostrożnie u pacjentów z chorobami nerek i/lub zaburzeniami słuchu. Stosowanie leku jednocześnie z innymi lekami o szkodliwym działaniu na nerki i słuch, może nasilać działanie tych leków. Nie należy przyjmować leku w okresie ciąży i u kobiet karmiących piersią.

Dodatkowe informacje

Przed użyciem zapoznaj się z ulotką, która zawiera wskazania, przeciwwskazania, dane dotyczące działań niepożądanych, dawkowanie oraz informacje dotyczące stosowania produktu leczniczego bądź skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą, gdyż każdy lek niewłaściwie stosowany zagraża Twojemu życiu lub zdrowiu.

Cechy produktu

Postać
Kluczowy składnik
Sposób aplikacji
Działanie
Problem
Rejestracja
lek