ZZZ UniGel, Apotex, żel, 5g + Suprasorb, 3 sztuki

ostatnia cena sprzedaży
19,69 Cena brutto
Sprawdź podobne

Rodzaj: Wyrób medyczny leczniczy

Producent: APOTEX

ZZZ UniGel, Apotex, żel, 5g + Suprasorb, 3 sztuki - opis produktu

Zestaw zawiera:  UniGel, Apotex i opatrunek foliowy  Suprasorb F.
 
UniGel Apotex - żel do stosowania na drobne i trudno gojące się rany i oparzenia. Unikalny skład UniGel Apotex umożliwia wiązanie wolnych rodników tlenowych powstających w trakcie procesu zapalnego. Żel wchłania nadmiar wysięku z rany, co wyraźnie przyspiesza gojenie. Unigel Apotex tworzy wilgotne środowisko w ranie, które jest podstawową zasadą nowoczesnej metody leczenia ran.
 
Opatrunek foliowy Suprasorb F - opatrunek bardzo przyjemny w dotyku i samoprzylepny. Produkt składa się z warstwy poliuretanowej pokrytej papierem z warstwą silikonową. Dodatkowo opatrunek posiada nakładki z tworzywa sztucznego ułatwiające aplikację produktu.
 
Opatrunek jest nieprzepuszczalny dla bakterii, przepuszczalny dla pary wodnej i tlenu, wodoszczelny, przeźroczysty, rozciągliwy, wytrzymały na rozerwanie, antystatyczny.
 
Wskazania: rany słabo sączące, rany powierzchniowe do ochrony świeżego nabłonka.
 
Sposób użycia: nałożyć niewielką ilość żelu na powierzchnię rany ( nie wcierać). Żel wchłonie wysięk i inne płyny z rany. Następnie umyć ręce i przykryć opatrunkiem foliowym Suprasorb. Oderwać papier zabezpieczający opatrunek z folii poliuretanowej, ujmując go między kciuki a palec wskazujący. Umieścić opatrunek tak, aby powierzchnia klejąca znalazła się w pobliżu rany, ale poza obszarem z nałożonym wcześniej żelem. opatrunek foliowy trzyma się optymalne na suchej skórze. Umocować opatrunek tak, aby folia znalazła się na całej powierzchni rany, jednocześnie lekko dociskając palcami. Uchwycić między kciuk a palec wskazujący nakładki z folii z tworzywa sztucznego i zdjąć je z powierzchni opatrunku. Opatrunek należy zmienić co 24048 godzin.
 
Skład: UniGel Apotex to hydrofilowy żel metakrylowy będący usieciowanym kopolimerem 2-hydroksyetylometakrylanu, który posiada polimerowo wiązane i sterycznie osłaniane grupy aminowe.
 
  • Z tym produktem kupowano także:
  • Produkty z tej samej kategorii: