Kategorie

Unimer Baby, NaCl 0,9%, 5 ml x 50 ampułek

Cena
14,99 zł

Produkt niedostępny

Opis produktu

UNIMER BABY to sterylna sól fizjologiczna, zalecana do stosowania w celu pielęgnacji i higieny oczu i nosa w przypadku suchości lub nieżytu. Doskonale nadaje się również do przemywania i oczyszczania ran. Sól fizjologiczna nie zawiera konserwantów i można stosować ją u niemowląt, dzieci i dorosłych. Ponadto w celu zwiększenia higieny użytkowania została zapakowana w pojedyncze ampułki, które są łatwe i całkowicie bezpieczne w użytku. Sól fizjologiczna UNIMER BABY nie jest przeznaczona do wstrzykiwania.

Zastosowanie

UNIMER BABY może być stosowany u niemowląt, dzieci i dorosłych w celu zachowania higieny nosa i oczu do wkraplania, przemywania lub przepłukiwania oraz oczyszczania ran.

Sposób użycia

Sól fizjologiczna może być stosowana do higieny nosa i oczu oraz oczyszczania ran (od 1 do 6 przemyć dziennie), higiena nosa: odchyl głowę do tyłu i wprowadź ostrożnie końcówkę ampułki do otworu nosowego, po czym lekko naciśnij ampułkę. Tę samą czynność powtórz w drugim otworze nosowym. Wyprostuj głowę, a upłynniony śluz wytrzyj delikatnie za pomocą chusteczki. Przez kolejne 10 minut nie wydmuchuj zbyt mocno nosa. Higiena oczu: do każdego oka zapuść kilka kropli roztworu, uważając przy tym, aby nie dotknąć ampułką powierzchni oka. Nadmiar płynu wytrzyj gazikiem. Oczyszczanie ran: przepłucz ranę za pomocą całej zawartości ampułki, uważając, aby nie dotknąć przy tym rany.

Składniki

Chlorek sodu (NaCl) 0,9g, woda oczyszczona g.s. 100ml.

Ważne wskazówki

Nie używaj tego samego jednodawkowego opakowania do różnych zastosowań.
Opakowanie jednodawkowe służy do jednorazowego i indywidualnego użycia.
Nie używaj jednorazowej fiolki, która jest otwarta lub uszkodzona ze względu na ryzyko szybkiego zakażenia bakteryjnego.
Nie używaj po upływie terminu ważności umieszczonego na opakowaniu.
Przechowuj w temperaturze poniżej 30 stopni C.
Przechowuj w miejscu niedostępnym i niewidocznym dla dzieci.

Ostrzeżenia

Aby uniknąć zanieczyszczenia ucha środkowego u niemowląt, w czasie higieny nosa produkt należy wkraplać przy minimalnym nacisku na ampułkę.
Podczas stosowania innych kropli do oczu, należy poczekać 15 minut przed ich zastosowaniem po użyciu UNIMER BABY.
Podczas oczyszczania ran nadmiar płynu wytrzyj tylko na obszarze nieuszkodzonej skóry.

Producent

LDPSA
28 rue Marbeuf
75008 Paris.

Cechy produktu