Kategorie

Vagisan, krem intymny nawilżający, 50 g

Cena jednostkowa: 103,98 zł za 100 gram

Cena
51,99 zł

Produkt dostępny
Wysyłamy w 1-2 dni robocze! Dziś Dzień Darmowej Dostawy

Opis produktu

Intymny krem nawilżający Vagisan łagodzi dolegliwości spowodowane suchością pochwy i zewnętrznych okolic intymnych (uczucie suchości, pieczenie, świąd, niewielkie otarcia i ból podczas stosunku płciowego) - całkowicie bez zawartości hormonów. W razie potrzeby intymny krem nawilżający Vagisan można stosować przed stosunkiem płciowym.

Zastosowanie

Przy suchości pochwy.

Sposób użycia

Krem nawilżający wprowadza się do pochwy za pomocą dołączonego aplikatora. Dodatkowo w razie potrzeby nanieść krem w przedsionku pochwy i na skórę zewnętrznych okolic intymnych.

Składniki

Woda, alkohol benzylowy, alkohol cetearylowy, palmitynian cetylu, kwas mlekowy, oktylodekanol, polisorbat 60, mleczan sodu, stearynian sorbitanu.

Ważne wskazówki

Nie stosować w przypadku nadwrażliwości na którykolwiek ze składników.
Przechowywać w miejscu niedostępnym dla dzieci.
Przed zastosowaniem należy przeczytać instrukcję użycia.
Ze względów bezpieczeństwa nie używać aplikatora w okresie ciąży.

Producent

Dr. August Wolff GmbH&Co. KG Arzneimittel
Sudbrackstrasse 56, 33611 Bielefeld, Niemcy

Dystrybutor

SiroScan Sp. z o.o.
Poselska 11
03-931 Warszawa

Cechy produktu

Postać
Sposób aplikacji
Problem

Vagisan

Suchość pochwy może mieć różnorodne przyczyny – zarówno fizyczne, jak i psychiczne. Poziom nawilżenia jest często ściśle powiązany z poziomem hormonu estrogenu, który zmienia się na różnych etapach życia. Czasem przyjmowanie niektórych leków może powodować suchość pochwy, która nie tylko wiąże się z dyskomfortem, ale również u wielu kobiet okazuje się powodem do wstydu i niepokoju.

Na rynku są jednak dzisiaj dostępne produkty, takie jak Vagisan, które udowadniają, że nawet jeśli nie produkujesz naturalnego, pożądanego nawilżenia pochwy i tak możesz czuć się pewnie, ciesząc się udanym życiem intymnym i komfortem.

Vagisan – działanie i zastosowanie

Suchość pochwy to najogólniejszy termin, który określa przypadłość, przy jakiej Vaigsan może udzielić danej kobiecie odpowiedniego wsparcia. Jednak działanie i zastosowanie tego preparatu, zgodnie z zapewnieniami producenta, sięga dużo szerszego zakresu.

Otóż intymny krem nawilżający, którym jest Vagisan ma na celu przede wszystkim łagodzić wszelkie dolegliwości, które powstały z powodu suchości samej pochwy, jak i okolic intymnych znajdujących się na zewnątrz.

Do takich dolegliwości zaliczyć należy:

 • ból podczas stosunku płciowego,
 • niewielkie otarcia przy zbliżeniach,
 • nieprzyjemne pieczenie,
 • dokuczliwy świąd.

Krem nawilżający Vagisan można stosować zawsze w razie potrzeby, również bezpośrednio przed rozpoczęciem stosunku płciowego.

Vagisan - składniki

Ogromnym atutem działania preparatu Vagisan jest to, że w swoim składzie nie zawiera on żadnych hormonów. Vagisan powstał na bazie wody oraz kilku składników, które zostały odpowiednio dobrane i umieszczone w kremie we właściwych proporcjach.

Każde opakowanie Vagisan to połączenie (oprócz ww. wody) następujących składników:

 • kwas mlekowy,
 • alkohol benzylowy,
 • stearynian sorbitanu,
 • alkohol cetearylowy,
 • palmitynian cetylu,
 • oktylodekanol,
 • polisorbat 60,
 • mleczan sodu.

Chcąc przekonać się o skuteczności nawilżania kremu Vagisan, w pierwszej kolejności należy zapoznać się z jego składem i odpowiedzieć sobie na pytanie, czy nie ma się alergii, na którąkolwiek znajdującą się w nim substancję. W ten sposób można uniknąć pojawienia się reakcji alergicznej, która mogłaby być nieprzyjemna w skutkach. Mając jakiekolwiek wątpliwości wobec tego tematu, najlepszym sposobem jest poszukanie porady u farmaceuty bądź lekarza, o ile to możliwe – ginekologa.

Vagisan – bezpieczne stosowanie

Upewnienie się, co do braku nadwrażliwości na składniki obecne w Vagisan to wstęp do bezpiecznego użytkowania tego kremu. Kolejnym krokiem jest pieczołowite zapoznanie się z instrukcją producenta, co do samego sposobu stosowania.

W tejże instrukcji można znaleźć adnotację, iż krem Vagisan należy stosować, korzystając z aplikatora dołączonego do opakowania. Nie trzeba w tym stosowaniu ograniczać się wyłącznie do obszaru pochwy, ale jeśli jest taka potrzeba – środkiem Vagisan można potraktować tak samo przedsionek pochwy, jak i skórę znajdującą się na zewnątrz intymnych okolic.