Kategorie

Vicks AntiGrip Complex 500 mg + 200 mg + 10 mg, proszek do sporządzania roztworu doustnego, 10 saszetek

Cena
16,19 zł

Produkt dostępny
Wysyłamy w 1-2 dni robocze! Dziś Dzień Darmowej Dostawy

Opis produktu

Vicks AntiGrip Complex ma na celu łagodzenie objawów przeziębienia i grypy. Lek zawiera trzy substancje czynne: paracetamol jest dobrze znanym lekiem przeciwbólowym. Jest skuteczny w bólu, w tym bólu głowy i bólu gardła oraz obniża gorączkę (działanie przeciwgorączkowe). Gwajafenezyna (lek wykrztuśny) rozrzedza flegmę ułatwiając odkrztuszanie w mokrym kaszlu. Fenylefryny chlorowodorek (lek zmniejszający przekrwienie błony śluzowej nosa) zmniejsza obrzęk nosa i w ten sposób umożliwia jego udrożnienie.

Wskazania

Lek Vicks AntiGrip Complex należy przyjmować jedynie w razie, gdy u pacjenta występuje ból i (lub) gorączka, niedrożność nosa i mokry kaszel.

Skład

1 saszetka zawiera:

  • substancje czynne: paracetamol 500mg, gwajafenezynę 200mg i fenylefryny chlorowodorek 10mg.
  • inne składniki: sacharoza, kwas cytrynowy, kwas winowy, sodu cyklaminiam, sodu cytrynian, aspartam (E951), acesulfan potasowy (E950), mentol w proszku, aromat cytrynowy aromat soku cytrynowego, żółcień chinolinowa (E104).

Działanie

Łagodzenie objawów przeziębienia i grypy.

Dawkowanie

  • Wsypać jedną saszetkę proszku do kubka i zalać gorącą, ale nie wrzącą wodą (około 250ml).
  • Pozostawić do ostygnięcia i uzyskania temperatury nadającej się do picia.
  • Dorośli i dzieci w wieku powyżej 12 lat: 1 saszetka co 4-6 godzin w razie potrzeby.
  • Nie stosować więcej niż 4 saszetki w ciągu doby.
  • Nie podawać dzieciom w wieku poniżej 12 lat.

Przeciwwskazania

  • Uczulenie (nadwrażliwość) na paracetamol, gwajafenezynę, fenylefryny chlorowodorek lub którykolwiek ze składników leku.
  • Choroba serca.
  • Wysokie ciśnienie krwi (nadciśnienie).
  • Choroba wątroby lub ciężka choroba nerek.
  • Nadczynność tarczycy.
  • Jeśli pacjent jest cukrzykiem.
  • Jaskra (podwyższone ciśnienie w oku) z wąskim kątem przesączania.
  • Porfiria, która stanowi wrodzone zaburzenie charakteryzujące się nadmierną zawartością pigmentów w moczu.
  • Jeśli pacjent stosuje trójpierścieniowe leki przeciwdepresyjne.
  • Jeśli pacjent stosuje leki beta-adrenolityczne.
  • Jeśli pacjent stosuje inhibitory monoaminooksydazy (IMAO) - stosowane w leczeniu depreji lub choroby Parkinsona lub stosował je w ciągu ostatnich 14 dni.
  • Jeśli pacjent stosuje leki obniżające ciśnienie krwi lub przeciw dławicy piersiowej.
  • Dzieci w wieku poniżej 12 lat.

Przechowywanie

  • Lek przechowywać w miejscu niedostępnym i niewidocznym dla dzieci.
  • Przechowywać w temperaturze poniżej 25 stopni Celsjusza.

Działania niepożądane

Odnotowano bardzo rzadkie przypadki ciężkich reakcji skórynch:

  • ciężkie reakcje alergiczne (anafilaksja),
  • świszczący oddech lub problemy z oddychaniem.

Bardzo rzadko podczas przyjmowania paracetamolu mogą wystąpić niektóre zaburzenia komórek krwi i trzustki (zapalenie trzustki)(dotyczy mniej niż 1 na 10 000).

Inne działania niepożądane:

Często (dotyczy mniej niż 1 na 10 osób, ale więcej niż 1 na 100 osób):

  • utrata apetytu,
  • nudności lub wymioty.

Rzadko (dotyczy mniej niż 1 na 1000 osób, ale więcej niż 1 na 10 000 osób):

  • łagodne reakcje alergiczne (takie jak wysypka skórna lub pokrzywka),
  • ból brzucha,
  • biegunka,
  • ból głowy,
  • zawroty głowy,
  • szybkie bicie serca (kołatanie serca),
  • wysokie ciśnienie krwi,
  • trudności w zasypianiu (bezsenność),
  • nerwowość,
  • drżenie (drgawki),
  • drażliwość.
  • niepokój,
  • dezorientacja lub lęk.

Interakcje

Należy poinformować lekarza lub farmaceutę przed zastosowaniem leku Vicks AntiGrip Complex, jeśli pacjent stosuje leki:

  • Zawierające paracetamol lub inne leki zmniejszające przekrwienie stosowane podczas przeziębienia i grypy.

W razie przyjmowania tych leków nie wolno stosować leku Vicks AntiGrip Complex:

  • Inhibitory monoaminooksydazy (IMAO) stosowane w leczeniu depresji lub choroby Parkinsona. Nie stosować leku Vicks AntiGrip Complex, jeśli pacjent stosował IMAO w ciągu ostatnich 14 dni.
  • Trójpierścieniowe leki przeciwdepresyjne stosowane w leczeniu depresji, takie jak amitryptylina lub imipramina.
  • Leki stosowane w związku z wysokim ciśnieniem krwi (leki przeciwnadniśnieniowe), w tym beta-adrenolityki, lub poprawiające czynność serca lub korygujące nieprawidłowy rytm serca (digoksyna, lanoksyna, digitoksyna).
  • Fenotiazyny (stosowane jako leki przeciwpsychotyczne w celu leczenia stanów, takich jak schizofrenia lub paranoja, albo jako leki zapobiegające nudnościom i wymiotom).
  • Leki przeciw nudnościom i przeciwwymiotne (np. metoklopramid lub domperidon).
  • Leki zmniejzające krzepliwość krwi (leki przeciwwzakrzepowe), np. warfaryna lub inne pochodne kumaryny.
  • Leki obniżające wysokie stężenie cholesterolu (np. cholestyramina).
  • Leki uspokajające (barbiturany).
  • Probenecyd lub AZT (zydowudyna).
  • Izoniazyd (stosowany w zapobieganiu i leczeniu gruźlicy).

Podmiot odpowiedzialny

Wick Pharma, Zweigniederlassung der
Procter & Gamble GmbH
Sulzbacher Str. 40-50
D-65824 Schwalbach am Taunus
Niemcy

Dodatkowe informacje

Przed użyciem zapoznaj się z ulotką, która zawiera wskazania, przeciwwskazania, dane dotyczące działań niepożądanych, dawkowanie oraz informacje dotyczące stosowania produktu leczniczego bądź skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą, gdyż każdy lek niewłaściwie stosowany zagraża Twojemu życiu lub zdrowiu.

Cechy produktu