Vicks AntiGrip Max 1000mg +16mg +4m, granulat do sporządzania roztworu doustnego, 14 saszetek

19,39 Cena brutto

Rodzaj: Lek

Producent: TEVA

Grupa: Vicks

Vicks AntiGrip Max 1000mg +16mg +4m, granulat do sporządzania roztworu doustnego, 14 saszetek - opis produktu

Wskazania: leczenie objawowe przeziębienia i grypy, przebiegających z gorączką, słabym lub umiarkowanym bólem (np. bólem głowy, gardła, mięśni), obrzękiem błony śluzowej nosa z tworzeniem wydzieliny.

Skład: 1 saszetka zawiera: substancje czynne: paracetamol 1000mg, fenylefryny wodorowinian 16mg, chlorfenaminy maleinian 4mg; substancje pomocnicze to: mannitol, sacharyna sodowa, krzemionka koloidalna bezwodna, powidon K30, aromat pomarańczowy PHS 132958.

Działanie: przeciwgorączkowe, przeciwbólowe, zmniejszające obrzęk błony śluzowej nosa, zmniejszające ilość wydzieliny z nosa.

Dawkowanie: doustne: dorośli: 1 saszetka co 6-8 godzin (3 lub 4 razy na dobę). Nie należy stosować więcej niż 4 saszetki w ciągu 24 godzin. U niektórych pacjentów konieczne jest zmniejszenie dawki. Zawartość jednej saszetki rozpuścić w niewielkiej ilości gorącej, lecz nie wrzącej wody (najlepiej w połowie szklanki wody). Pozostawić do ostygnięcia i uzyskania temperatury odpowiedniej do picia.

Przeciwwskazania: nadwrażliwość na substancję czynną lub na którąkolwiek substancję pomocniczą; Nadciśnienie tętnicze; Nadczynność tarczycy; Ciężkie choroby sercowo-naczyniowe (takie jak choroba wieńcowa); Tachykardia (częstoskurcz); Ciężka niewydolność nerek; Jaskra; Pacjenci z ciężką niewydolnością wątroby; Pacjenci leczeni inhibitorami monoaminooksydazy (IMAO) oraz w okresie 2 tygodni po ich odstawieniu. Produkt jest przeciwwskazany do stosowaniau dzieci ze względu na dawkę paracetamolu.

Przed użyciem zapoznaj się z ulotką, która zawiera wskazania, przeciwwskazania, dane dotyczące działań niepożądanych, dawkowanie oraz informacje dotyczące stosowania produktu leczniczego bądź skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą, gdyż każdy lek niewłaściwie stosowany zagraża Twojemu życiu lub zdrowiu.

  • Z tym produktem kupowano także:
  • Produkty z tej samej kategorii: