Vidigla, 30 tabletek

Vidigla, 30 tabletek

28,97 Cena brutto
Cena jednostkowa: 9,66 zł za 10 tabletek

Rodzaj: Suplement diety

Producent: VIDI PHARMA

Vidigla, 30 tabletek - opis produktu

Vidigla to specjalny zestaw witamin i składników aktywnych, które przyczyniają się do utrzymania prawidłowego funkcjonowania organizmu. Zawarty w składzie kwas alfa-liponowy należy do nasyconych kwasów tłuszczowych, w pokarmie obecny jest w bardzo niewielkiej ilości. W organizmie uczestniczy w reakcjach utleniania i redukcji (odtwarza np. aktywność przeciwutleniaczy witaminy E i C). Witamina C pomaga w prawidłowym funkcjonowaniu układu nerwowego oraz w ochronie komórek przed stresem oksydacyjnym. Forskolina - ekstrakt pozyskiwany z pokrzywy indyjskiej, która jest jedynym źródłem forskoliny. Rutyna jest naturalnie występującym roślinnym związkiem flawonowym (jej cząstka składa się z dwucukru oraz kwercetyny, naturalnie występującej pochodnej flawonu). Wykazuje właściwości przeciwutleniające - minimalizuje szkodliwy wpływ wolnych rodników oraz ogranicza utlenianie witaminy C przedłużając jej działanie. Witamina E pomaga w ochronie komórek przed stresem oksydacyjnym. Chroni DNA białka i lipidy przed uszkodzeniem spowodowanym nagromadzeniem wolnych rodników - reaktywnych form tlenu, które powstają w komórce w wyniku przemian biochemicznych lub dostają się do komórek z zanieczyszczonego środowiska zewnętrznego. Koenzym Q10 - związek rozpuszczalny w tłuszczach, wykazuje działanie podobne do witamin, naturalnie występuje w mitochondriach komórek gdzie następuje usuwanie i magazynowanie energii. Miłorząb dwuklapowy ekstrakt z miłorzębu japońskiego jest źródłem naturalnych antyoksydantów, wspomagających walkę z wolnymi rodnikami.
 
Zastosowanie: specjalny zestaw witamin i składników aktywnych, które przyczyniają się do utrzymania prawidłowego funkcjonowania organizmu.
 
Zalecane spożycie: zaleca się przyjmowanie 1 tabletki dziennie. 
 
Składniki: substancja wypełniająca: celuloza mikrokrystaliczna, ekstrakt z ziela pokrzywy indyjskiej, kwas alfa-liponowy, kwas L-askorbinowy (witamina C), ekstrakt z liści miłorzębu dwuklapowego, octan DL-alfa-tokoferylu (witamina E), rutyna, substancja glazurująca: hudroksypropylometyloceluloza, koenzym Q10, substancja przeciwzbrylająca: sole magnezowe kwasów tłuszczowych, barwnik: dwutlenek tytanu, substancje przeciwzbrylające: talk, dwutlenek krzemu; substancja glazurująca: ksylitol, substancja emulgująca: lecytyna (soja), barwniki: tlenki i wodorotlenki żelaza, żółcień pomarańczowa FCF, czerwień allura AC.
 
1 tabletka zawiera: ekstrakt z pokrzywy indyjskiej 200mg (w tym: forskolina 10mg), kwas alfa-liponowy 100mg, witamina C 60mg (75%)*, ekstrakt z liści miłorzębu dwuklapowego 40mg (w tym: ginkofawonoglikozydy 7,2mg, laktony terpenowe 1,6mg), witamina E 9mg (75%)*, rutyna 19,5mg, koenzym Q10 10mg.
 
*RWS- Referencyjna Wartość Spożycia
 
Przeciwwskazania: nadwrażliwość na którykolwiek ze składników preparatu. Kobiety w ciąży i karmiące przed zastosowaniem preparatu powinny skonsultować się z lekarzem.
 
Ważne wskazówki:
Zawiera ksylitol.
Nie należy przekraczać zalecanej porcji do spożycia w ciągu dnia.
Suplement diety nie może być stosowany jako substytut zróżnicowanej diety.
Zrównoważony sposób żywienia i prawidłowy tryb życia jest ważny dla funkcjonowania organizmu człowieka.
Przechowywać w temperaturze pokojowej, w miejscu niedostępnym dla małych dzieci.
 
Producent:
VIDI Pharma Sp. z o.o.
Marszałkowska 84/92, lok.117
00-514 Warszawa