Vita Buerlecithin, płyn doustny, 1000 ml

Vita Buerlecithin, płyn doustny, 1000 ml

Kategorie

Vita Buerlecithin, płyn doustny, 1000 ml

Cena
25,39 zł

Produkt dostępny
Wysyłamy w 1-2 dni robocze

Wskazania

Osłabienie pamięci i koncentracji; stany stresowe, nadpobudliwość nerwowa, bezsenność; stany wyczerpania fizycznego i psychicznego (przepracowanie, wyczerpanie, szybkie męczenie się); pomocniczo w dolegliwościach sercowych na tle nerwowym; objawy niedoboru witamin z grupy B; stan rekonwalescencji po przebytej chorobie; pomocniczo u osób w podeszłym wieku; zapobiegawczo w miażdżycy naczyń; zapobiegawczo i pomocniczo przy zwiększonym stężeniu cholesterolu we krwi.

Skład

100ml leku zawiera: lecytynę sojową (roślinny kompleks fosfolipidowy zawierający m.in. biologicznie czynne składniki: fosfatydylocholinę, kefalinę i inozytofosfatyd) 10,4g; ryboflawiny sodu fosforan (witamina B2) 4,8mg (co odpowiada 3,5mg witaminy B2); pirydoksyny chlorowodorek (witamina B6) 3,5mg; cyjanokobalaminę (witamina B12) 2,5mcg; D-pantotenian sodowy 20mg amid kwasu nikotynowego 35mg oraz susbtancje pomocnicze, w tym sacharozę, etanol i czerwień koszenilową. Lek zawiera 16,4% alkoholu. Dawka dobowa Vita Buerlecithin (60ml) zawiera 5g węglowodanów, co odpowiada 0,42 jednostki chlebowej.

Działanie

Poprawia pamięć i koncentrację.

Dawkowanie

Dzieci w wieku od 12. lat i dorośli: o ile lekarz nie zaleci inaczej 20ml 3 razy na dobę. Przed użyciem butelkę należy wstrząsnąć.

Przeciwwskazania

Uczulenie na substancje czynne; zespół antyfosfolipidowy; ze względu na zawartość alkoholu leku nie stosować u dzieci w wieku poniżej 12. lat, kobiet w ciąży i karmiących piersią, osób ze schorzeniami wątroby, padaczką, chorobą alkoholową, uszkodzeniami mózgu; ze względu na zawartość sacharozy leku nie należy stosować u osób z dziedzicznie występującymi schorzeniami metabolicznymi.

Dodatkowe informacje

Przed użyciem zapoznaj się z ulotką, która zawiera wskazania, przeciwwskazania, dane dotyczące działań niepożądanych, dawkowanie oraz informacje dotyczące stosowania produktu leczniczego bądź skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą, gdyż każdy lek niewłaściwie stosowany zagraża Twojemu życiu lub zdrowiu.

Vita Buerlecithin

Vita Buerlecithin to lek w formie płynu doustnego. Wskazaniami do jego stosowania są osłabienie pamięci i koncentracji, stany stresowe czy stany wyczerpania fizycznego. Może być przyjmowany przez dorosłych i dzieci powyżej 12. roku życia.

Składniki Vita Buerlecithin i ich działanie na organizm

Lecytyna sojowa to podstawowy składnik leku Vita Buerlecithin. Ten roślinny kompleks fosfolipidowy zawiera m.in. składniki czynne biologicznie, takie jak fosfatydylocholina, kefalina, inozytofosfatyd. Fosfatydylocholina buduje błony komórkowe, w tym błony otaczające neurony, co wpływa na ich integralność i możliwość przesyłania pomiędzy nimi impulsów nerwowych. Ma również działanie hepatoochronne, co oznacza, że przeciwdziała uszkodzeniom wątroby. Kefalina to substancja należąca do grupy fosfolipidów budujących tkankę mózgu. Tworzy warstwę wewnętrzną błon komórkowych, co zapewnia im stabilność.

Lecytyna sojowa wspiera utrzymanie prawidłowego poziomu cholesterolu. Wpływa także na pamięć i koncentrację, wspomaga układ odpornościowy, poprawia metabolizm oraz wykazuje pozytywny wpływ na zdrowie serca.

Innymi składnikami leku są: witamina B2 w postaci soli sodowej fosforanu ryboflawiny, witamina B6 w postaci chlorowodorku pirydoksyny, witamina B12, sodowy D-pantotenian oraz amid kwasu nikotynowego. Witamina B2 wpływa na poziom energii i witalności w organizmie, pomaga też regulować poziom żelaza.

Witamina B6 jest niezbędna przy utrzymaniu prawidłowej równowagi hormonalnej.

Vita Buerleithin - wskazania do stosowania preparatu

Vita Buerleithin jest zalecany przede wszystkim osobom, które mają osłabioną pamięć oraz problemy z koncentracją. Jest też polecany w wypadku wystąpienia stanów stresowych, wyczerpania psychicznego i fizycznego czy przy pojawieniu się objawu niedoboru witamin z grupy B.

  • Apteka Gemini

    www.aptekagemini.pl

    Dodaj do ekranu głównego