Kategorie

Vitaminum B Compositum, 50 tabletek drażowane

Cena
4,99 zł

Produkt dostępny
Wysyłamy w 1-2 dni robocze

Wskazania

W profilaktyce i leczeniu złożonych niedoborów witamin z grupy B, w okresach zwiększonego zapotrzebowania (stany gorączkowe, oparzenia, alkoholizm, ciąża i karmienie piersią), chorobach przewlekłych i wyniszczających, rekonwalescencji, schorzeniach żołądkowo jelitowych połączonych z zaburzeniami wchłaniania witamin, zaburzeniach trawienia; pomocniczo w chorobach układu nerwowego, stanach zapalnych błon śluzowych, np.warg, jamy ustnej, w czyraczności i trądziku.

Skład

1 tabletka zawiera 3mg witaminy B1, 5mg witaminy B2, 5mg witaminy B6, 40mg witaminy PP, 5mg pantotenianu wapnia oraz substancje pomocnicze: laktoza jednowodna, powidon K-25, talk, stearynian magnezu, sacharoza, karmeloza sodu, powidon K-30, krzemionka koloidalna bezwodna, polisorbat 80, dwutlenek tytanu, talk, lak żółcieni pomarańczowej, wosk Capol.

Działanie

Uzupełnienie niedobory witaminy z grupy B.

Dawkowanie

Stosować doustnie. Dorośli: 3 do 5 razy na dobę po 1 tabletce. Dzieci: 1 do 3 razy na dobę po 1 tabletce.

Przeciwwskazania

Nadwrażliwość na składniki preparatu.

Dodatkowe informacje

Przed użyciem zapoznaj się z ulotką, która zawiera wskazania, przeciwwskazania, dane dotyczące działań niepożądanych, dawkowanie oraz informacje dotyczące stosowania produktu leczniczego bądź skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą, gdyż każdy lek niewłaściwie stosowany zagraża Twojemu życiu lub zdrowiu.

Cechy produktu

Postać
Działanie
Rejestracja
lek

Vitaminum B compositum

Uzupełnianie niedoborów witaminowych w zakresie witamin z grupy B należy do głównych wskazań dla zastosowania preparatu Vitaminum B Copositum. Lek ten oferowany jest przez naszą aptekę pod postacią wygodnych w przyjmowaniu tabletek, w opakowaniu zawierającym 50 sztuk. W zależności od intensywności zastosowania preparatu środek wystarcza na codzienne stosowanie przez 10-16 dni u osób dorosłych.

Dlaczego warto przyjmować preparat Vitaminum B Compositum?

Vitaminum B compositum to wielowitaminowy lek, który składa się z zestawu witamin z grupy B. Wszystkie witaminy z grupy B są niezbędne w ludzkim organizmie, ponieważ biorą udział w prawidłowym przebiegu procesów przemiany materii. Lek Vitaminum B skomponowany został w taki sposób, aby zawarte w nim witaminy brały udział w wielu procesach, które zachodzą w organizmie ludzkim - między innymi w oddychaniu tkankowym czy przemianach mediatorów układu nerwowego (w tym wypadku mówimy o substancjach pośredniczących w przenoszeniu bodźców).

Wszystkie witaminy z grupy B są rozpuszczalne w wodzie, w związku z czym nie są w stanie kumulować się w organizmie, podlegając wydaleniu z moczem bez żadnych problemów.

Vitaminum B compositum to lek, który stosuje się w wielu wypadkach - jest on w stanie pomóc pacjentom, którzy charakteryzują się następującymi problemami zdrowotnymi:

  • profilaktyka i leczenie niedoborów witamin z grupy B, w bardzo złożonej formie, kiedy zwiększone jest na nie zapotrzebowanie - alkoholizm, ciąża i karmienie piersią, oparzenia czy stany gorączkowe,
  • przewlekłe choroby bądź tak zwane choroby wyniszczające,
  • schorzenia jelitowe i żołądkowe często połączone z zaburzeniami wchłaniania witamin,
  • rekonwalescencja,
  • zaburzenia trawienia
  • zapotrzebowania (stany gorączkowe, oparzenia, alkoholizm, ciąża i karmienie piersią),
  • choroby układu nerwowego,
  • stany zapalne błon śluzowych (np. warg czy jamy ustnej).

Vitaminum B Compositum – co zawiera i jak działają składniki preparatu?

Wśród składników preparatu Vitaminum B Compositum trzeba wskazać następujące substancje:

Są to główne składniki witaminowe preparatu Vitaminum B Compositum, który pozwala uzupełniać deficyty powyższych substancji związanych z różnoraką dietą.

Poszczególne składniki preparatu wykazują działania charakterystyczne dla witamin z grupy B, a więc oddziałują kolejno na układ nerwowy, pokarmowy, sercowo-naczyniowy, skórę oraz błonę śluzową. Głównym wskazaniem dla zastosowania preparatu Vitaminum B Compositum jest uzupełnianie niedoborów witaminowych oraz profilaktyka stanów, które są w stanie doprowadzić do rozwoju złożonych niedoborów witaminowych.

Przeciwskazaniem dla zastosowania preparatu jest nadwrażliwość na składniki preparatu Vitaminum B Compositum.