Kategorie
Vitapil Profesjonalny Lotion, 125ml

Vitapil Profesjonalny Lotion, 125ml

35,98 Cena brutto
Cena jednostkowa: 28,78 zł za 100 ml

Rodzaj: Kosmetyk

Producent: NUTRO PHARMA

Grupa: Vitapil

Vitapil Profesjonalny Lotion, 125ml - opis produktu

Ten specjalistyczny preparat został opracowany na bazie substancji odżywczych oraz aktywnych składników roślinnych o udowodnionym, korzystnym wpływie na strukturę włosów i skóry głowy. Zapobiega nadmiernemu wypadaniu włosów oraz stymuluje porost nowych. Dedykowany jest osobom, które chcą cieszyć się mocnymi, gęstymi, zdrowymi i przyjemnymi w dotyku włosami. Inteligentne połączenie składników pozwala na codzienne stosowanie preparatu bez ryzyka podrażnień. Delikatnie pachnie i jest przyjemny w użyciu.
 
KOMPLEKS 2-HGS – Hair Growth Stimulation (arginina, witamina B3) umożliwia dostarczenie substancji odżywczych zawartych w preparacie (panthenol, cysteina, keratyna, krzem z bambusa) do cebulki włosa. Ponadto wpływa na prawidłowe ukrwienie skóry głowy. Właściwie pobudzone cebulki, przyczyniają się do prawidłowego wzrostu włosa.  Arginina jest prekursorem tlenku azotu, który wpływa na rozszerzenie naczyń krwionośnych i poprawia mikrokrążenie. Odżywia cebulki i stymuluje aktywność komórek leżących u podstaw procesów tworzenia się łodygi włosów. Witamina B3 wpływa na ukrwienie skóry głowy oraz mikrokrążenie w obrębie cebulki włosa. Ułatwia dotarcie wszystkich niezbędnych składników budulcowych włosa. Panthenol przenika w głąb skóry głowy i struktury włosa. Korzystnie wpływa na barierę lipidową. Zmniejsza utratę naturalnej wilgoci, co sprzyja prawidłowemu nawilżeniu skóry głowy i włosa. Biotin Complex - specjalistyczny kompleks biotyny i substancji, które ułatwiają przenikanie biotyny w głąb naskórka. Dzięki temu składnik ten działa efektywnie zapobiegając nadmiernemu wypadaniu i przetłuszczaniu się włosów. Biotin Complex został opracowany, w celu zapewnienia maksymalnej koncentracji tego składnika w miejscu podania. Keratyna ma zbliżoną budowę do naturalnej keratyny, która występuje w naskórku oraz w korze rogowej włosów. Posiada unikalną zdolność do dopasowania się w miejscu uszkodzonej struktury włosa, dzięki czemu skutecznie odżywia i regeneruje włosy. Proteiny jedwabiu tworzą specyficzny film na strukturze włosów, dzięki czemu nabłyszczają je i nadają im połysk. VITAPIL Lotion zawiera cysteinę oraz ekstrakt z bambusa, który jest składnikiem skutecznych preparatów na włosy. Bambus to wyjątkowa roślina, która słynie z szybkiego wzrostu i bogactwa składników odżywczych. Cechą charakterystyczną bambusa są jego silne i elastyczne pędy. Jest najbogatszym w naturze źródłem drogocennego krzemu, zawiera go aż 75%.
 
Wskazania: dla osób, które chcą cieszyć się mocnymi, gęstymi, zdrowymi i przyjemnymi w dotyku włosami
 
Sposób użycia: produkt przeznaczony jest do pielęgnacji skóry głowy. Po umyciu głowy i osuszeniu włosów ręcznikiem, należy nanieść niewielką ilość lotionu bezpośrednio na skórę głowy. Nanosić co 2-3 cm za pomocą atomizera. Wetrzeć opuszkami palców w skórę głowy. Nie spłukiwać. Włosy wysuszyć. Przed kolejną aplikacją wskazane jest umycie skóry głowy. Stosować codziennie lub co najmniej 3 razy w tygodniu.
 
Składniki aktywne: arginina, witamina B3, panthenol, cysteina, keratyna, krzem z bambusa, proteiny jedwabiu, biotyna,.
 
Preparat może być stosowany przez kobiety w ciąży i matki karmiące.
Hipoalergiczny.
Nie zawiera glutenu.
Przebadany dermatologicznie.