Vratizolin 3% 30mg/g, krem, 3g

Vratizolin 3% 30mg/g, krem, 3g

21,79 Cena brutto
Wysyłamy w 1 dzień roboczy
Dostępny

Rodzaj: Lek

Producent: VALEANT

Vratizolin 3% 30mg/g, krem, 3g - opis produktu

Wskazania: leczenie opryszczki warg i twarzy wywołanej przez wirusa opryszczki zwykłej.
 
Skład: 1g leku zawiera: substancję czynną: denotywir 30mg oraz substancje pomocnicze: alkohol cetylowy, alkohol stearylowy, cetylu palmitynian 15, wazelina biała, glikol propylenowy, metalu parahydroksybenzoesan, sodu laurylosiarczan, woda oczyszczona.
 
Działanie: przeciwwirusowe.
 
Sposób użycia: lek jest przeznaczony do stosowania miejscowego na skórę. Leczenie opryszczki należy rozpocząć z chwilą pojawienia sie jej pierwszych objawów, np. swędzenia i pieczenia. Zmienioną chorobowo skórę należy smarować kilka razy na dobę niewielką ilością kremu. Leczenie trwa zwykle około 5 dni.
 
Przeciwwskazania: uczulenie na którykolwiek ze składników leku, nie stosować do oczu i na błony śluzowe, nie stosować leku w leczeniu opryszczki narządów płciowych, ciąża, laktacja.

Przed użyciem zapoznaj się z ulotką, która zawiera wskazania, przeciwwskazania, dane dotyczące działań niepożądanych, dawkowanie oraz informacje dotyczące stosowania produktu leczniczego bądź skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą, gdyż każdy lek niewłaściwie stosowany zagraża Twojemu życiu lub zdrowiu.

Vratizolin

Vratizolin to lek, którego stosowanie jest wskazane w procesie leczenia opryszczki warg i twarzy wywołanej przez wirusa opryszczki zwykłej. Ma działanie przeciwwirusowe, zaleca się stosowanie miejscowe na skórę. Charakteryzuje się kremową strukturą o specyficznym zapachu.

Składniki kremu Vratizolin oraz ich oddziaływanie

Denotywir, czyli główna substancja czynna kremu Vratizolin, jest pochodną izotiazolu, wykazuje działanie przeciwwirusowe i przeciwbakteryjne. Działa na wirusy Herpes simplex (HSV) i Herpes varicella-zoster (HVZ) oraz bakterie gram-dodatnie (Staphyloccocus aureus).

Vratizolin - substancje pomocnicze

Alkohol cetylowy posiada właściwości nawilżające, ponadto wygładza powierzchnię skóry. Dodatkowo stabilizuje emulsje, których jest składnikiem.

Alkohol stearylowy przedłuża trwałość kosmetyków. Jest emolientem, dlatego często wykorzystuje się go w preparatach służących do pielęgnacji skóry i włosów. Alkohol stearynowy tworzy na powierzchni skóry warstwę okluzyjną, czyli tzw. film. Zapobiega w ten sposób nadmiernemu odparowywaniu wody z powierzchni skóry, co z kolei wpływa na jej nawilżenie i zmiękczenie. Alkohol stearynowy chroni także krem przed rozwarstwieniem i, podobnie jak alkohol cetylowy, stabilizuje emulsję.

Palmitynian cetylu to emulgator – nadaje emulsji odpowiednią gęstość. Dodatkowo jest składnikiem o działaniu natłuszczającym i nawilżającym, ponadto nadaje skórze miękkość i elastyczność.

Wazelina biała hamuje wysychanie skóry i chroni ja przed wpływem zewnętrznych czynników drażniących.

Glikol propylenowy umożliwia nadanie emulsji odpowiedniej egzystencji. Zapobiega też wysychaniu kosmetyku.

Vratizolin - stosowanie kremu

Przed zastosowaniem kremu Vratizolin należy dokładnie umyć ręce, podobnie po jego użyciu – tak, by uniknąć przenoszenia preparatu na inne partie skóry. Produkt należy stosować wyłącznie na opryszczkę umiejscowioną na wargach i twarzy. Leczenie przy pomocy preparatu należy podjąć jak najszybciej po wystąpieniu pierwszych objawów opryszczki, m.in. swędzenia i pieczenia.