Kategorie

Vratizolin 30 mg/ g, krem, 3 g

Cena
24,49 zł

Produkt dostępny
Wysyłamy w 1-2 dni robocze

Opis produktu

Vratizolin to lek, którego stosowanie jest wskazane w procesie leczenia opryszczki warg i twarzy wywołanej przez wirusa opryszczki zwykłej. Ma działanie przeciwwirusowe, zaleca się stosowanie miejscowe na skórę. Charakteryzuje się kremową strukturą o specyficznym zapachu.

Wskazania

Leczenie opryszczki warg i twarzy wywołanej przez wirusa opryszczki zwykłej (Herpes simplex).

Skład

1g kremu zawiera:

 • denotywir 30mg.

Preparat zawiera:

 • alkohol etylowy i stearylowy,
 • glikol propylenowy,
 • parahydroksybenzoesan metylu i propylu.

Działanie

Lek przeciwwirusowy do stosowania miejscowego. Hamuje replikację wirusów, w tym wirusa opryszczki zwykłej (Herpes simplex). Lek skraca czas trwania choroby, a zastosowany w okresie prodromalnym, może zapobiec rozwojowi schorzenia (nie zapobiega nawrotom opryszczki). Przenika do chorobowo zmienionych warstw skóry i jego stężenie we krwi jest niewykrywalne.

Dawkowanie

 • Miejscowo na skórę.
 • Leczenie należy rozpocząć z chwilą pojawienia się pierwszych objawów (np. swędzenia i pieczenia).
 • Zmienioną chorobowo skórę pokrywa się kilka razy na dobę niewielką ilośćią kremu.
 • Leczenie trwa zwykle ok. 5 dni.
 • U osób zakażonych wirusem mogą wystąpić nawroty choroby - wówczas jest konieczne natychmiastowe zastosowanie kremu w celu zapobiegania tworzenia się pęcherzyków.

Przeciwwskazania

Uczulenie (nadwrażliwość) na którykolwiek ze składników preparatu.

Działania niepożądane

Częstość nieznana: reakcje miejscowe, takie jak:

 • podrażnienia skóry w miejscu zastosowania produktu leczniczego,
 • kontaktowe zapalenie skóry,
 • objawy nadwrażliwości.

Ostrzeżenia i środki ostrożności

 • Nie stosować preparatu na błony śluzowe np. ust lub oczu oraz w leczeniu opryszczki narządów płciowych.
 • Należy unikać rozprzestrzeniania się wirusa - niepotrzebnego pocierania zmian chorobowych lub dotykania ich ręcznikiem.
 • Należy unikać kontaktu preparatu z oczami.
 • Ze względu na zawartość alkoholu cetylowego i alkoholu stearylowego, glikolu propylenowego oraz parahydroksybenzoesanu, metylu i propylu, preparat może powodować miejscową reakcję skórną (np. kontaktowe zapalenie skóry), podrażnienie skóry oraz reakcje alergiczne (możliwe reakcje typu późnego).
 • Nie zaleca się stosowania preparatu w ciąży i podczas karmienia piersią (brak badań).

Podmiot odpowiedzialny

PharmaSwiss Česká republika s.r.o.
Jankovcova 1569/2c
170 00 Praga 7
Republika Czeska

Dodatkowe informacje

Przed użyciem zapoznaj się z ulotką, która zawiera wskazania, przeciwwskazania, dane dotyczące działań niepożądanych, dawkowanie oraz informacje dotyczące stosowania produktu leczniczego bądź skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą, gdyż każdy lek niewłaściwie stosowany zagraża Twojemu życiu lub zdrowiu.

Vratizolin

Vratizolin to lek, którego stosowanie jest wskazane w procesie leczenia opryszczki warg i twarzy wywołanej przez wirusa opryszczki zwykłej. Ma działanie przeciwwirusowe, zaleca się stosowanie miejscowe na skórę. Charakteryzuje się kremową strukturą o specyficznym zapachu.

Składniki kremu Vratizolin oraz ich oddziaływanie

Denotywir, czyli główna substancja czynna kremu Vratizolin, jest pochodną izotiazolu, wykazuje działanie przeciwwirusowe i przeciwbakteryjne. Działa na wirusy Herpes simplex (HSV) i Herpes varicella-zoster (HVZ) oraz bakterie gram-dodatnie (Staphyloccocus aureus).

Vratizolin - substancje pomocnicze

Alkohol cetylowy posiada właściwości nawilżające, ponadto wygładza powierzchnię skóry. Dodatkowo stabilizuje emulsje, których jest składnikiem.

Alkohol stearylowy przedłuża trwałość kosmetyków. Jest emolientem, dlatego często wykorzystuje się go w preparatach służących do pielęgnacji skóry i włosów. Alkohol stearynowy tworzy na powierzchni skóry warstwę okluzyjną, czyli tzw. film. Zapobiega w ten sposób nadmiernemu odparowywaniu wody z powierzchni skóry, co z kolei wpływa na jej nawilżenie i zmiękczenie. Alkohol stearynowy chroni także krem przed rozwarstwieniem i, podobnie jak alkohol cetylowy, stabilizuje emulsję.

Palmitynian cetylu to emulgator – nadaje emulsji odpowiednią gęstość. Dodatkowo jest składnikiem o działaniu natłuszczającym i nawilżającym, ponadto nadaje skórze miękkość i elastyczność.

Wazelina biała hamuje wysychanie skóry i chroni ja przed wpływem zewnętrznych czynników drażniących.

Glikol propylenowy umożliwia nadanie emulsji odpowiedniej egzystencji. Zapobiega też wysychaniu kosmetyku.

Vratizolin - stosowanie kremu

Przed zastosowaniem kremu Vratizolin należy dokładnie umyć ręce, podobnie po jego użyciu – tak, by uniknąć przenoszenia preparatu na inne partie skóry. Produkt należy stosować wyłącznie na opryszczkę umiejscowioną na wargach i twarzy. Leczenie przy pomocy preparatu należy podjąć jak najszybciej po wystąpieniu pierwszych objawów opryszczki, m.in. swędzenia i pieczenia.