Niezbędnik wakacyjny
Wyjeżdżasz na wakacje? Nie wiesz, co spakować i zawsze czegoś zapominasz? Skorzystaj z naszego Wakacyjnego Niezbędnika i zaplanuj swój wymarzony urlop już dziś!
Wyjeżdżasz na wakacje? Nie wiesz, co spakować i zawsze czegoś zapominasz? Skorzystaj z naszego Wakacyjnego Niezbędnika.
Poradnik Gemini

Wakacyjne wyjazdy dostarczają wielu radosnych chwil i niezapomnianych wspomnień jeżeli odpowiednio się do nich przygotujemy. Poświeć chwilę czasu i zapoznaj się z praktycznymi wskazówkami dotyczącymi bezpieczeństwa i zdrowia w podróży. Czerp radość z wymarzonych wczasów!

Wakacyjny niezbędnik - stwórz swoją listę na wakacje!

Wakacje to czas, na który wielu z nas czeka przez cały rok. W końcu to właśnie w tym okresie możemy zapomnieć o codziennych obowiązkach i odzyskać siły. Aby wymarzony urlop obył się bez przeszkód, musimy pamiętać, żeby przed wyjazdem skompletować zestaw artykułów, które przydadzą się podczas wakacyjnych wojaży. Z myślą o nich powstał wakacyjny niezbędnik - znajdziesz tu produkty, o których warto pamiętać podczas pakowania.

Wakacyjny niezbędnik stworzyliśmy z myślą o Twoim urlopie. Prezentujemy tu produkty, które warto zabrać ze sobą na wakacje, aby przebiegały bez przykrych niespodzianek.

Praktyczna lista na wakacje

Każdemu z nas należy się odpoczynek. Domowe obowiązki, praca, stres to nieodłączne elementy naszego życia. Trzeba czasem wyrwać się na chwilę, zapomnieć o codziennych troskach i wyruszyć na upragnione wakacje. Niezależnie od tego, w jaki sposób spędzamy urlop, chcemy, aby był on czasem słodkiej beztroski. Żeby tak było, powinniśmy się do niego odpowiednio przygotować. Jedną z głównych czynności przed wyjazdem jest pakowanie, które dla wielu z nas stanowi nie lada wyzwanie. Dobrze znamy to uczucie, gdy na chwilę przed wyjazdem orientujemy się, że o czymś zapomnieliśmy. Warto zatem zrezygnować z pakowania się na ostatnią chwilę i zaoszczędzić sobie stresu. Co powinno znaleźć się na liście na wakacje?

Apteczka na wyjazd - co warto mieć przy sobie

Szykując wakacyjną walizkę na wyjazd, zwykle nie planujemy chorować ale... przezorny zawsze ubezpieczony. Dobrze przemyślana i skompletowana apteczka podróżnali cieszyć się udanym wypoczynkiem, nawet jeśli dopadnie nas niespodziewane przeziębienie, ból zęba czy niestrawność. Jakie więc leki zabrać na wakacje? Jeśli cierpimy na chorobę przewlekłą, musimy pamiętać o zabraniu ze sobą środków, które przyjmujemy na stałe. W ich dozowaniu z pewnością pomogą nam kasetki do leków.

Mało co potrafi zepsuć urlop tak, jak bolący ząb, głowa czy podwyższona temperatura. Warto więc zaopatrzyć się w preparaty o działaniu przeciwbólowym orazym .

"Przeboje" żołądkowe, biegunka, niestrawność to kolejne najczęstsze problemy dręczące wczasowiczów. W związku z tym, w apteczce na wyjazd powinny znaleźć się krople żołądkowe, leki przeciwbiegunkowe, elektrolity probiotyki.

Skręcenia, stłuczenia czy otarcia potrafią zepsuć wypoczynek, dlatego w apteczce podróżnej powinny znaleźć się plastry, płyny dezynfekującezy opaskine niezbędne w przypadku wystąpienia urazu.

Urlop to również czas szaleństw, w którym wielu z nas chętnie sięga po alkohol. Kolorowe drinki kuszą, ale ich nadmiar może powodować przykre dolegliwości - mowa oczywiście o kacu. Aby cieszyć się beztroskim wieczorem i uniknąć porannych mdłości oraz bólu głowy, w apteczce na wyjazdny znaleźć się produkty, które umożliwią oczyszczenie organizmu z toksyn i szybki powrót do formy. Bezpieczeństwo przede wszystkim, dlatego pamiętajmy również o antykoncepcji i prezerwatywachch nas przed chorobami przenoszonymi drogą płciową i nieplanowaną ciążą.

Kosmetyki na wakacje

Dla wielu z nas kąpiel słoneczna to jedna z podstawowych atrakcji podczas urlopu. Trzeba jednak pamiętać, że opalanie nie może obyć się bez odpowiedniej ochrony skóry. W związku z tym, naie na wakacjezą znaleźć się kosmetyki z filtremdo twarzy i ciała. Dodatkowo powinniśmy zaopatrzyć się w produkty stosowane po opalaniu, które mają za zadanie zregenerować i nawilżyć skórę. Na wypadek niechcianych oparzeń słonecznych spakuj piankiub żele chłodzące. Dla osób, które unikają przebywania na słońcu, a chcą mieć piękny, brązowy odcień skóry, poleca się samoopalacze. Umożliwią one osiągnięcie upragnionego efektu muśnięcia słońcem bez narażania skóry na szkodliwe promieniowanie.

Preparaty przeciw owadom - niezbędnik w liście na wakacje

Częstym wakacyjnym problemem są wszelkiego rodzaju wysypki oraz swędzące, bolesne ślady po ukąszeniach komarów i innych insektów. Wybierając się na łono natury, powinniśmy zaopatrzyć się w środki odstraszające owady. Dzięki nim skutecznie ochronimy się nie tylko przed komarami, ale i przed kleszczami, meszkami czy pszczołami. Na wypadek ukąszenia, warto mieć w zanadrzu preparaty o działaniu łagodzącym świąd. Warto także na checkliście na wakacjeeć środki do bezpiecznego usunięcia kleszczy.

Lista na wakacje z dzieckiem

Wakacyjny wyjazd z maluchem to niezwykle radosny czas. Należy jednak o wiele uważniej kompletować zestaw produktów niezbędnych w podróży. Typowo dziecięcą dolegliwością jest choroba lokomocyjna. Aby złagodzić dyskomfort dziecka, w trakcie podróży warto podać mu środki, które złagodzą uczucie skołowania, mdłości ipoprawią samopoczucie podczas jazdy. W okresie wakacji z maluchem przydadzą nam się również chusteczki nawilżane i dziecięce kosmetyki pielęgnacyjne. Dobrze również zaopatrzyć się w bidon i inne naczynia, w których możemy podawać dziecku napoje. Podczas urlopu nad wodą warto pamiętać o pieluszkach do pływania dla niemowląt. Dzięki nim, maluchy mogą wygodnie i długo czerpać radość z wodnych atrakcji. Pieluchy są w pełni odporne na wilgoć i nie pęcznieją w wyniku kontaktu z wodą.