Niezbędnik wakacyjny
Wyjeżdżasz na wakacje? Nie wiesz, co spakować i zawsze czegoś zapominasz? Skorzystaj z naszego Wakacyjnego Niezbędnika i zaplanuj swój wymarzony urlop już dziś!
Wyjeżdżasz na wakacje? Nie wiesz, co spakować i zawsze czegoś zapominasz? Skorzystaj z naszego Wakacyjnego Niezbędnika.
Poradnik Gemini

Wakacyjne wyjazdy dostarczają wielu radosnych chwil i niezapomnianych wspomnień jeżeli odpowiednio się do nich przygotujemy. Poświeć chwilę czasu i zapoznaj się z praktycznymi wskazówkami dotyczącymi bezpieczeństwa i zdrowia w podróży. Czerp radość z wymarzonych wczasów!

Wakacyjny niezbędnik - stwórz swoją listę na wakacje!

Wakacje to czas, na który wielu z nas czeka przez cały rok. W końcu to właśnie w tym okresie możemy zapomnieć o codziennych obowiązkach i odzyskać siły. Aby wymarzony urlop obył się bez przeszkód, musimy pamiętać, żeby przed wyjazdem skompletować zestaw artykułów, które przydadzą się podczas wakacyjnych wojaży. Z myślą o nich powstał wakacyjny niezbędnik - znajdziesz tu produkty, o których warto pamiętać podczas pakowania.

Wakacyjny niezbędnik stworzyliśmy z myślą o Twoim urlopie. Prezentujemy tu produkty, które warto zabrać ze sobą na wakacje, aby przebiegały bez przykrych niespodzianek.

Praktyczna lista na wakacje

Każdemu z nas należy się odpoczynek. Domowe obowiązki, praca, stres to nieodłączne elementy naszego życia. Trzeba czasem wyrwać się na chwilę, zapomnieć o codziennych troskach i wyruszyć na upragnione wakacje. Niezależnie od tego, w jaki sposób spędzamy urlop, chcemy, aby był on czasem słodkiej beztroski. Żeby tak było, powinniśmy się do niego odpowiednio przygotować. Jedną z głównych czynności przed wyjazdem jest pakowanie, które dla wielu z nas stanowi nie lada wyzwanie. Dobrze znamy to uczucie, gdy na chwilę przed wyjazdem orientujemy się, że o czymś zapomnieliśmy. Warto zatem zrezygnować z pakowania się na ostatnią chwilę i zaoszczędzić sobie stresu. Co powinno znaleźć się na liście na wakacje?

Apteczka na wyjazd - co warto mieć przy sobie

Szykując wakacyjną walizkę na wyjazd, zwykle nie planujemy chorować ale... przezorny zawsze ubezpieczony. Dobrze przemyślana i skompletowana apteczka podróżna pozwoli cieszyć się udanym wypoczynkiem, nawet jeśli dopadnie nas niespodziewane przeziębienie, ból zęba czy niestrawność. Jakie więc leki zabrać na wakacje? Jeśli cierpimy na chorobę przewlekłą, musimy pamiętać o zabraniu ze sobą środków, które przyjmujemy na stałe. W ich dozowaniu z pewnością pomogą nam kasetki do leków.

Mało co potrafi zepsuć urlop tak, jak bolący ząb, głowa czy podwyższona temperatura. Warto więc zaopatrzyć się w preparaty o działaniu przeciwbólowym oraz przeciwgorączkowym.

"Przeboje" żołądkowe, biegunka, niestrawność to kolejne najczęstsze problemy dręczące wczasowiczów. W związku z tym, w apteczce na wyjazd powinny znaleźć się krople żołądkowe, leki przeciwbiegunkowe, elektrolity i probiotyki.

Skręcenia, stłuczenia czy otarcia potrafią zepsuć wypoczynek, dlatego w apteczce podróżnej powinny znaleźć się plastry, płyny dezynfekujące czy opaski elastyczne niezbędne w przypadku wystąpienia urazu.

Urlop to również czas szaleństw, w którym wielu z nas chętnie sięga po alkohol. Kolorowe drinki kuszą, ale ich nadmiar może powodować przykre dolegliwości - mowa oczywiście o kacu. Aby cieszyć się beztroskim wieczorem i uniknąć porannych mdłości oraz bólu głowy, w apteczce na wyjazd powinny znaleźć się produkty, które umożliwią oczyszczenie organizmu z toksyn i szybki powrót do formy. Bezpieczeństwo przede wszystkim, dlatego pamiętajmy również o antykoncepcji i prezerwatywach chroniących nas przed chorobami przenoszonymi drogą płciową i nieplanowaną ciążą.

Kosmetyki na wakacje

Dla wielu z nas kąpiel słoneczna to jedna z podstawowych atrakcji podczas urlopu. Trzeba jednak pamiętać, że opalanie nie może obyć się bez odpowiedniej ochrony skóry. W związku z tym, na liście na wakacje muszą znaleźć się kosmetyki z filtrem do twarzy i ciała. Dodatkowo powinniśmy zaopatrzyć się w produkty stosowane po opalaniu, które mają za zadanie zregenerować i nawilżyć skórę. Na wypadek niechcianych oparzeń słonecznych spakuj pianki lub żele chłodzące. Dla osób, które unikają przebywania na słońcu, a chcą mieć piękny, brązowy odcień skóry, poleca się samoopalacze. Umożliwią one osiągnięcie upragnionego efektu muśnięcia słońcem bez narażania skóry na szkodliwe promieniowanie.

Preparaty przeciw owadom - niezbędnik w liście na wakacje

Częstym wakacyjnym problemem są wszelkiego rodzaju wysypki oraz swędzące, bolesne ślady po ukąszeniach komarów i innych insektów. Wybierając się na łono natury, powinniśmy zaopatrzyć się w środki odstraszające owady. Dzięki nim skutecznie ochronimy się nie tylko przed komarami, ale i przed kleszczami, meszkami czy pszczołami. Na wypadek ukąszenia, warto mieć w zanadrzu preparaty o działaniu łagodzącym świąd. Warto także na checkliście na wakacje zawrzeć środki do bezpiecznego usunięcia kleszczy.

Lista na wakacje z dzieckiem

Wakacyjny wyjazd z maluchem to niezwykle radosny czas. Należy jednak o wiele uważniej kompletować zestaw produktów niezbędnych w podróży. Typowo dziecięcą dolegliwością jest choroba lokomocyjna. Aby złagodzić dyskomfort dziecka, w trakcie podróży warto podać mu środki, które złagodzą uczucie skołowania, mdłości i poprawią samopoczucie podczas jazdy. W okresie wakacji z maluchem przydadzą nam się również chusteczki nawilżane i dziecięce kosmetyki pielęgnacyjne. Dobrze również zaopatrzyć się w bidon i inne naczynia, w których możemy podawać dziecku napoje.  Podczas urlopu nad wodą warto pamiętać o pieluszkach do pływania dla niemowląt. Dzięki nim, maluchy mogą wygodnie i długo czerpać radość z wodnych atrakcji. Pieluchy są w pełni odporne na wilgoć i nie pęcznieją w wyniku kontaktu z wodą