Wyprawka dla Maluszka i dla Mamy
Znajdziesz tutaj kompletny zestaw rzeczy niezbędnych do szpitala i domu, dzięki którym poczujesz się bezpiecznie podczas narodzin i pierwszych dni dziecka.
Dla Dziecka
Dla Mamy
Prezent dla Maluszka
Wybierasz się w odwiedziny do świeżo upieczonej mamy? Nie masz pomysły na prezent dla noworodka? Dobrym wyborem będą praktyczne prezenty z apteki, które rodzice będą mogli wykorzystać.
Poradnik Gemini

Wyprawka od A do Z dla matki i dziecka

Pojawienie się nowego członka rodziny jest wielkim przeżyciem. Przygotowanie listy rzeczy do szpitala wymaga dobrej organizacji i stworzenia odpowiedniej wyprawki dla maluszka i wyprawki dla mamy przed porodem. W tej kategorii prezentujemy zestawienie, które pomoże skompletować niezbędnik dla matki i dziecka, odpowiedniego w okresie okołoporodowym. Kompletny pakiet startowy, dzięki któremu poczujesz się bezpiecznie w tym szczególnym czasie.

Wyprawka dla noworodka

Rodzice często zastanawiają się czy o niczym nie zapomnieli kompletując torbę do szpitala. Przygotowując wyprawkę dla maluszka należy pamiętać o wielu rzeczach. Odpowiednio przygotowany zestaw zarówno dla noworodka, jak i dla mamy jest niezwykle ważny. Wyprawka dla niemowlaka powinna zawierać między innymi produkty potrzebne do zachowania odpowiedniej higieny. Kompletując preparaty do kąpieli do pakietu startowego należy zwracać uwagę na te przeznaczone dla dzieci od pierwszych dni życia. Kosmetyki do pielęgnacji ciała dzięki hipoalergicznym składnikom są bezpieczne do stosowania dla niemowląt od chwili urodzenia. Wśród dostępnych preparatów przeznaczonych do twarzy można wybierać w zależności od pory roku, artykuły chroniące przed słońcem bądź przed zimnem i wiatrem. Również do pielęgnacji włosów dzieci potrzebują odpowiednio do nich dobrane produkty, takie jak szampony czy małe szczoteczki z miękkim włosiem. Przy przygotowywaniu wyprawki do szpitala należy pamiętać o artykułach potrzebnych do przewijania niemowląt. Lista potrzebnych rzeczy w domu może obejmować akcesoria ułatwiające opiekę nad niemowlęciem. Zaliczają się do nich monitory oddechu czy nianie elektroniczne, które są dużym udogodnieniem. Od pierwszych dni życia dziecka ważne jest odpowiednie zapotrzebowanie na składniki odżywcze. W stanach niedoboru z pomocą przychodzą produkty wspomagające zdrowie najmłodszych.

Wyprawka dla mamy przed porodem

Nie można zapominać o osobie, która w tym pięknym okresie również potrzebuje wsparcia. Wyprawka dla mamy to produkty przeznaczone specjalnie dla niej. Znajdują się tu preparaty potrzebne zarówno przy porodzie, jak i w połogu. Przygotowując kosmetyczkę do szpitala warto zwracać uwagę na delikatne pielęgnujące kosmetyki do ciała. Oprócz specjalistycznych płynów do higieny intymnej przydatne mogą być również produkty przeciw bliznom. Ważnym czasem zarówno dla dziecka jak i dla mamy jest pora karmienia. Dostępne laktatory czy osłonki silikonowe będą sporym ułatwieniem w okresie laktacji.