Wyprawka dla Maluszka i dla Mamy
Znajdziesz tutaj kompletny zestaw rzeczy niezbędnych do szpitala i domu, dzięki którym poczujesz się bezpiecznie podczas narodzin i pierwszych dni dziecka.
Dla Dziecka
Dla Mamy
DARMOWA
DOSTAWA
Przy zakupie wybranych
produktów
sprawdź
Prezent dla Maluszka
Wybierasz się w odwiedziny do świeżo upieczonej mamy? Nie masz pomysły na prezent dla noworodka? Dobrym wyborem będą praktyczne prezenty z apteki, które rodzice będą mogli wykorzystać.
Poradnik Gemini

Wyprawka od A do Z dla matki i dziecka

Pojawienie się nowego członka rodziny jest wielkim przeżyciem. Przygotowanie listy rzeczy do szpitala wymaga dobrej organizacji i stworzenia odpowiedniej wyprawki dla maluszka i wyprawki dla mamy przed porodem. W tej kategorii prezentujemy zestawienie, które pomoże skompletować niezbędnik dla matki i dziecka, odpowiedniego w okresie okołoporodowym. Kompletny pakiet startowy, dzięki któremu poczujesz się bezpiecznie w tym szczególnym czasie.

Wyprawka dla noworodka

Rodzice często zastanawiają się czy o niczym nie zapomnieli kompletując torbę do szpitala. Przygotowując wyprawkę dla maluszka należy pamiętać o wielu rzeczach. Odpowiednio przygotowany zestaw zarówno dla noworodka, jak i dla mamy jest niezwykle ważny. Wyprawka dla niemowlaka powinna zawierać między innymi produkty potrzebne do zachowania odpowiedniej higieny. Kompletując preparaty do kąpieli do pakietu startowego należy zwracać uwagę na te przeznaczone dla dzieci od pierwszych dni życia. Kosmetyki do pielęgnacji ciała dzięki hipoalergicznym składnikom są bezpieczne do stosowania dla niemowląt od chwili urodzenia. Wśród dostępnych preparatów przeznaczonych do twarzy można wybierać w zależności od pory roku, artykuły chroniące przed słońcem bądź przed zimnem i wiatrem. Również do pielęgnacji włosów dzieci potrzebują odpowiednio do nich dobrane produkty, takie jak szampony czy małe szczoteczki z miękkim włosiem. Przy przygotowywaniu wyprawki do szpitala należy pamiętać o artykułach potrzebnych do przewijania niemowląt. Lista potrzebnych rzeczy w domu może obejmować akcesoria ułatwiające opiekę nad niemowlęciem. Zaliczają się do nich monitory oddechu czy nianie elektroniczne, które są dużym udogodnieniem. Od pierwszych dni życia dziecka ważne jest odpowiednie zapotrzebowanie na składniki odżywcze. W stanach niedoboru z pomocą przychodzą produkty wspomagające zdrowie najmłodszych.

Wyprawka dla mamy przed porodem

Nie można zapominać o osobie, która w tym pięknym okresie również potrzebuje wsparcia. Wyprawka dla mamy to produkty przeznaczone specjalnie dla niej. Znajdują się tu preparaty potrzebne zarówno przy porodzie, jak i w połogu. Przygotowując kosmetyczkę do szpitala warto zwracać uwagę na delikatne pielęgnujące kosmetyki do ciała. Oprócz specjalistycznych płynów do higieny intymnej przydatne mogą być również produkty przeciw bliznom. Ważnym czasem zarówno dla dziecka jak i dla mamy jest pora karmienia. Dostępne laktatory czy osłonki silikonowe będą sporym ułatwieniem w okresie laktacji.

Jakie kosmetyki dla noworodka

Często produktami, o których zapominamy, przygotowując wyprawkę dla naszego maluszka, są kosmetyki dla noworodka. Skupiamy się na pieluchach, zabawkach, ubrankach i innych akcesoriach, a nie pamiętamy o bardzo ważnych dla naszego dziecka elementach. Jeśli nie mamy pomysłu, jakie kosmetyki dla noworodka wybrać, to warto posiłkować się poniższymi informacjami.

Jakie muszą być kosmetyki dla noworodka?

Po pierwsze, tego rodzaju preparaty powinny cechować się bezwzględnie działaniem hipoalergicznym. Nie można pozwolić, aby naszemu dziecku cokolwiek się stało w związku z ekspozycją na alergeny. Skóra niemowlęcia nie jest pełnej grubości, nie ma rozwiniętej tkanki podskórnej, a warstwa naskórkowa jest o tyle delikatna, że skóra bardzo szybko jest w stanie się przesuszać.

Niemowlę jest narażone na nasiloną utratę zarówno temperatury, jak i wody. Maluchy niezwykle szybko są w stanie się tą drogą odwodnić. Szczególnie predestynują do tego miesiące letnie, gdy ze strachu i tak ubieramy nasze niemowlę w kilka warstw, aby przypadkiem nie zmarzło.

Układ odpornościowy niemowlęcia jest jeszcze bardzo wrażliwy i hiperreaktywny, a substancje zawarte w kosmetykach mogą z łatwością wnikać w głąb skóry. Dlatego też bardzo ważne jest, aby kosmetyki dla noworodka:

  • były produkowane w warunkach wysokiej czystości,
  • charakteryzowały się delikatnością,
  • gwarantowały optymalne nawilżenie i natłuszczenie skóry.

Jakie kosmetyki dla noworodka możemy wybrać?

Lista produktów oferowanych przez Aptekę Gemini jest bardzo długa. W naszej ofercie odnaleźć można wiele preparatów dedykowanych niemowlętom. Są to między innymi:

  • płyny do kąpieli – zawierać powinny emolienty, czyli substancje gwarantujące zabezpieczenie skóry przed utratą wilgoci. Często mają postać delikatnego, mocno uwodnionego żelu, który jest optymalny dla procesów pielęgnacyjnych u takich małych dzieci. Preparaty dostępne są w formie samego żelu do kąpieli, jak i preparatów 3w1, służących do mycia ciała, buzi oraz włosków małego dziecka;
  • mleczka i balsamy – głównie o działaniu nawilżającym, oparte o składniki roślinne, hipoalergiczne i bezpieczne dla naszych pociech. Delikatna formuła mleczka ma łagodzić, natłuszczać oraz zabezpieczać skórę dziecka. Istnieją również dedykowane preparaty zawierające np. tlenek cynku, który pozwala osuszać zmiany alergiczne lub wypryskowe. Oprócz tego w ofercie odnajdziemy emulsje do ciała oraz masełka do skóry;
  • oliwki pielęgnacyjne – gwarantują optymalne natłuszczenie i zmiękczenie cery malucha. Pozwalają rozmasować skórę dziecka oraz umożliwiają złuszczenie zrogowaciałego naskórka na głowie – tzw. ciemieniuchy,
  • szampony różnego rodzaju – są to szampony oparte czasami na składnikach roślinnych. Składniki roślinne wykorzystywane w produkcji szamponów są opracowywane w warunkach wysokiej czystości produkcji;
  • balsamy do pielęgnacji i kremy – mają chronić skórę, nawilżać oraz łagodzić zmiany wypryskowe oraz podrażnienia związane np. z noszeniem pieluszki. Są obecnie dostępne już dedykowane kremy dla niemowląt do twarzy oraz do ciała;
  • kremy ochronne – idealna ochrona skóry przy przewijaniu, przebieraniu oraz wszelkich czynnościach manualnych i pielęgnacyjnych związanych z dzieckiem.