Xylometazolin VP 1 mg/ g, krople do nosa, roztwór 10 ml

Xylometazolin VP 1 mg/ g, krople do nosa, roztwór 10 ml

Cena: 5,39 zł

Wysyłamy w 1 dzień roboczy!
Dostępny

Xylometazolin VP 1 mg/ g, krople do nosa, roztwór 10 ml - opis produktu

Wskazania: niedrożność przewodów nosowych spowodowana obrzękiem błony śluzowej nosa w przebiegu ostrego zapalenia błony śluzowej nosa (np. w przeziębieniach i grypie). Zapalenie zatok przynosowych. Alergiczne zapalenie błony śluzowej nosa (katar sienny).

Skład: substancją czynną leku jest ksylometazoliny chlorowodorek. 1g kropli do nosa zawiera 1mg ksylometazoliny chlorowodorku. Pozostałe składniki leku to: disodu fosforan dwunastowodny, sodu diwodorofosforan dwuwodny, sodu chlorek, benzalkoninowy bromek (10% roztwór), woda oczyszczona.

Działanie: lek zwęża naczynia krwionośne błony śluzowej nosa i gardła zmniejszając jej przekrwienie, obrzęk i wysięk. Udrożnia przewody nosowe oraz przewody prowadzące z jamy nosowej do zatok przynosowych, zmniejsza wyciek z nosa i ułatwia oddychanie przez nos.

Dawkowanie: dzieci w wieku powyżej 12 lat i dorośli: miejscowo, 2 do 3 kropli leku do każdego otworu nosowego 3 razy na dobę. Dzieci w wieku od 2 do 12 lat: należy stosować lek o mniejszym stężeniu chlorowodorku ksylometazoliny (0,5mg/g). Stosowanie leku przez długi okres czasu może skutkować nasileniem objawów blokady nosa. Nie stosować dłużej niż przez 5-7 dni.

Przeciwwskazania: uczulenie na ksylometazolinę, inne leki obkurczające naczynia błony śluzowej nosa lub na którykolwiek z pozostałych składników tego leku, przewlekłe zanikowe zapalenie błony śluzowej nosa. Jeśli u pacjenta występuje jaskra z wąskim kątem przesączania. Nie stosować u dzieci w wieku do 12 lat.

Przed użyciem zapoznaj się z ulotką, która zawiera wskazania, przeciwwskazania, dane dotyczące działań niepożądanych, dawkowanie oraz informacje dotyczące stosowania produktu leczniczego bądź skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą, gdyż każdy lek niewłaściwie stosowany zagraża Twojemu życiu lub zdrowiu.