Zamówienie wysyłamy w 2 dni robocze
Kategorie

Xylometazolin WZF 1mg/ ml, krople do nosa, 10 ml

Cena
5,99 zł

Produkt dostępny
Zamówienie wysyłamy w 2 dni robocze

Wskazania

Ostry nieżyt nosa wywołanym przez wirusy lub bakterie. W ostrym lub przewlekłym zaostrzającym się zapaleniu zatok przynosowych, w alergicznym zapaleniu błony śluzowej nosa, w ostrym zapaleniu ucha środkowego (aby udrożnić trąbkę słuchową znajdującą się w uchu).

Skład

1ml zawiera: 1mg ksylometazoliny chlorowodorek oraz substancje pomocnicze: disodu fosforan dwunastowodny, sodu diwodofosforan jednowodny, sodu chlorek, sorbitol, disodu edetynian, benzalkoniowy chlorek, roztwór; woda oczyszczona.

Działanie

Lek zmniejsza obrzęk i przekrwienie błon śluzowych nosa, zmniejsza ilość wydzieliny oraz ułatwia jej odpływ z zatok.

Dawkowanie

Lek należy stosować zgodnie z opisem na ulotce lub zgodnie z  zaleceniami lekarza. Dorośli i dzieci w wieku powyżej 12 lat: 2 do 3 kropli do każdego otworu nosowego co 8 do 10 godzin. Nie podawać więcej niż 3 dawki o każdego otworu nosowego na dobę. Stosowanie leku przez długi okres czasu może skutkować nasileniem objawów blokady nosa. Nie stosować dłużej niż przez 5-7 dni.

Przeciwwskazania

Nadwrażliwość na składniki leku, jeśli pacjentowi usunięto przysadkę mózgową lub przebył on inną operację układu nerwowego, jeśli u pacjenta stwierdzono ubytki lub zmienny błony śluzowej nosa.

Dodatkowe informacje

Przed użyciem zapoznaj się z ulotką, która zawiera wskazania, przeciwwskazania, dane dotyczące działań niepożądanych, dawkowanie oraz informacje dotyczące stosowania produktu leczniczego bądź skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą, gdyż każdy lek niewłaściwie stosowany zagraża Twojemu życiu lub zdrowiu.

Cechy produktu

Postać
Kluczowy składnik
Sposób aplikacji
Problem
Rejestracja
Lek