Kategorie
Bestseller
Xylorin 550mcg/ml, aerozol do nosa, 18ml
Bestseller

Xylorin 550mcg/ml, aerozol do nosa, 18ml

10,46 Cena brutto

Rodzaj: Lek

Producent: OMEGA PHARMA

Xylorin 550mcg/ml, aerozol do nosa, 18ml - opis produktu

Wskazania: leczenie objawowe zapalenia błony śluzowej nosa i zatok przynosowych.

Skład: 1ml roztworu zawiera: 550 mikrogramów ksylometazoliny chlorowodorku (Xylometazolini hydrochloridum) oraz substancje pomocnicze: sodu octan bezwodny, kwas octowy, sodu chlorek, benzalkoniowy bromek, woda oczyszczona.

Działanie: zmniejszające obrzęk i przekrwienie błony śluzowej nosa, prowadzące do udrożnienia nosa i ułatwienia oddychania przez nos oraz zmniejszenia ilości zalegającej wydzieliny.

Dawkowanie: zalecana dawka to: dzieci w wieku powyżej 6 lat i dorośli: 1 do 2 dawek do każdego otworu nosowego co 8 godzin przez 3 do 5 dni. Przed podaniem leku należy oczyścić nos, zdjąć nasadkę ochronną butelki, butelkę trzymać w pozycji pionowej z aplikatorem do góry, końcówkę aplikatora włożyć do otworu nosowego i nacisnąć. W tym czasie oczy i usta powinny być zamknięte, po użyciu założyć nasadkę ochronną. Stosowanie leku przez długi okres czasu może skutkować nasileniem objawów blokady nosa.

Przeciwwskazania: nadwrażliwość na składniki preparatu, jaska z wąskim kątem przesączania, nadwrażliwość na leki adrenergiczne, przyjmowanie inhibitorów MAO, przyjmowanie trójpierścieniowych leków przeciwdepresyjnych, zanikowe zapalenie błony śluzowej nosa, po zabiegach usunięcia przysadki i zabiegach chirurgicznych z odsłonięciem opony twardej.

Przed użyciem zapoznaj się z ulotką, która zawiera wskazania, przeciwwskazania, dane dotyczące działań niepożądanych, dawkowanie oraz informacje dotyczące stosowania produktu leczniczego bądź skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą, gdyż każdy lek niewłaściwie stosowany zagraża Twojemu życiu lub zdrowiu.