Krótkie daty
Xylorin Alergia, aerozol, 20ml KRÓTKA DATA
Krótkie daty

Xylorin Alergia, aerozol, 20ml KRÓTKA DATA

12,89 Cena brutto
Data ważności produktu: 2019-09-30

Xylorin Alergia, aerozol, 20ml KRÓTKA DATA - opis produktu

Środek o udowodnionej klinicznie skuteczności, zmniejszającym objawy alergicznego nieżytu nosa, poprzez blokowanie alergenów wywołujących reakcję alergiczną. Działa na błonie śluzowej nosa, czyli bezpośrednio tam, gdzie zaczyna się reakcja alergiczna. Opatentowana technologia zastosowana w produkcie wykorzystuje mieszaninę olei i substancji powierzchniowo czynnych, które nadają mu wyjątkową zdolność przechodzenia z postaci żelowej w ciecz, ułatwiając rozprowadzenie. Po naniesieniu na błonę śluzową nosa Xylorin Alergia powraca do swojej pierwotnej konsystencji żelu tworząc nieprzepuszczalną dla alergenów barierę.

Zastosowanie: katar sienny, alergia na roztocza kurzu domowego, alergia na sierść zwierząt, kichanie, cieknący katar, przekrwienie błony śluzowej nosa, swędzące/łzawiące oczy. Zaleca się stosowanie produktu przed kontaktem z alergenami, co zapobiega przedostaniu się ich na błonę śluzową nosa ograniczając objawy alergii. Przeznaczony dla dorosłych i dzieci powyżej 12. roku życia.

Sposób użycia: stosować od 1 do 2 aplikacji do każdego otworu nosowego, 2-3 razy dziennie (działa od 4 do 6 godzin po zastosowaniu). Przed użyciem produktu przynajmniej 4 razy silnie wstrząsnąć trzymając butelkę w pozycji pionowej. Obrócić butelkę do góry dnem i ponownie silnie wstrząsnąć minimum 4 razy. Zdjąć przezroczystą nasadkę. Przygotować dozownik przed pierwszym użyciem. W tym celu nacisnąć i przytrzymać białą nasadkę aplikatora przez około 5-10 sekund. Czynność powtórzyć aż do uzyskania pełnego rozpylenia. Pochylić się delikatnie do przodu. Trzymając butelkę w pozycji pionowej umieścić końcówkę aplikatora w otworze nosowym. Nacisnąć jednokrotnie, w razie potrzeby czynność powtórzyć. Zastosować do obydwu nozdrzy. Po podaniu przechylić na chwilę głowę do tyłu i oddychać normalnie przez nos.

Skład: bentonite veegum, xanthan gum, glycerol monostearate, potassium phosphate, dipotassium phosphate, glycerin, sesame oil, water, spearmint oil.

Przeciwwskazania: nie należy używać tego produktu w przypadku nadwrażliwości na olej sezamowy lub inne składniki zawarte w produkcie.

Ważne wskazówki:
Produkt odpowiedni dla sportowców, kobiet w ciąży i karmiących piersią.
Produkt zawiera olej z nasion sezamu. Zawiera składniki obojętne i nietoksyczne.
Produkt nie zawiera substancji leczniczych, konserwantów, alkoholu ani chemicznych substancji zapachowych.
Nie odnotowano interakcji z innymi lekami i preparatami stosowanymi w leczeniu alergii.
Stosowanie produktu nie wpływa na skuteczność leków antyhistaminowych.

Producent:
Omega Pharma Poland Sp. z o.o.,
02-653 Warszawa,
Al. Niepodległosci 18