Zatoxin Rinse, zestaw do płukania nosa i zatok, 12 saszetek + irygator

Zatoxin Rinse, zestaw do płukania nosa i zatok, 12 saszetek + irygator

Cena: 17,99 zł

Wysyłamy w 10 dni roboczych
Dostępny
Rodzaj: Wyrób medyczny leczniczy
Producent: TACTICA

Zatoxin Rinse, zestaw do płukania nosa i zatok, 12 saszetek + irygator - opis produktu

Zatoxin rinse pozwala na dokładne oczyszczenie nosa i zatok z zalegającej wydzieliny, alergenów oraz patogenów, tym samym ograniczając gromadzenie się czynników, mogących powodować infekcje. Unikalna konstrukcja irygatora Zatoxin rinse umożliwia płukanie nosa i zatok w łatwy i kontrolowany sposób – bez użycia dodatkowej siły i bez konieczności ściskania butelki. Opakowanie zawiera butelkę do irygacji (maksymalna pojemność 300ml) i 12 saszetek w kartoniku z proszkiem do przygotowania roztworu do płukania nosa i zatok, dwie końcówki do irygacji klasycznej i łagodnej, instrukcja używania.
 
Zastosowanie: w stanach zapalnych zatok przynosowych, w nieżytach nosa różnego pochodzenia, przed i po zabiegach chirurgicznych oraz profilaktycznie w celu utrzymania prawidłowej higieny nosa i zatok.
 
Sposób użycia: w przypadku zapalenia zatok przynosowych, w nieżycie nosa różnego pochodzenia, przed i po zabiegach chirurgicznych nosa i zatok oraz profilaktycznie, w celu zachowania higieny nosa i zatok: rozpuścić 1 saszetkę w 240ml przegotowanej wody o temperaturze ciała, co pozwala przygotować izoto-niczny roztwór do irygacji. W razie potrzeby, w przypadku silnych objawów takich jak np. uciążliwe uczucie zatkanego nosa: rozpuścić 2 saszetki w 240 mlprzegotowanej wody o temperaturze ciała, co pozwala przygotować hipertoniczny roztwór do irygacji. Do przeprowadzenia płukania u osoby dorosłej należy użyć 120ml roztworu na każdy otwór nosowy. W przypadku przeprowadzania płukania u dzieci należy użyć 60ml roztworu na każdy otwór nosowy. Pozostałą część niewykorzystanego roztworu należy wylać.
 
Częstotliwość stosowania zestawu: 
- płukanie nosa przeprowadzać 1-2 razy dziennie lub według wskazań lekarza, 
- profilaktycznie stosować 2-3 razy w tygodniu.
 
Skład: chlorek sodu, dwuwęglan sodu. 
 
Ważne wskazówki:
Przechowywać w oryginalnym opakowaniu w temperaturze poniżej 25°C.
Przechowywać w miejscu niedostępnym i niewidocznym dla dzieci.
 
Producent: 
Tactica Pharmaceuticals Sp.z o.o.
ul. Bankowa 4
44-100 Gliwice