Ziajka, pasta do zębów dla dzieci bez fluoru z xylitolem, od 1 ząbka, 50 ml

Ziajka, pasta do zębów dla dzieci bez fluoru z xylitolem, od 1 ząbka, 50 ml

Kategorie

Ziajka, pasta do zębów dla dzieci bez fluoru z xylitolem, od 1 ząbka, 50 ml

Cena jednostkowa: 11,38 zł za 100 mililitrów

Cena
5,69 zł

Produkt dostępny
Wysyłamy w 1-2 dni robocze
Możliwe formy dostawy:
 • Przesyłka kurierska (DPD, DHL lub Poltraf)
 • Odbiór osobisty (DHL POP Żabka, DPD Pickup, InPost Paczkomaty 24/7, Punkt Odbioru Gemini lub Cool Point)

Opis produktu

Pasta dla dzieci do stosowania od pierwszego ząbka. Bez cukru, konserwantów i sztucznych barwników. Xylitol wspomagający remineralizację szkliwa i aktywność przeciwpróchniczą - zamiast fluoru, jest bezpieczny nawet po połknięciu pasty. Naturalne krzemionki - delikatnie czyszczą zęby. Łagodny, neutralny smak - zachęca do regularnego mycia zębów.

Zastosowanie

Preparat polecany już od 1 ząbka jak również dla dzieci z terenów o podwyższonym poziomie fluoru w wodzie.

Sposób użycia

Do mycia zębów używać niewielkiej ilości pasty wielkości ziarenka grochu. Stosować co najmniej 2 razy dziennie pod kontrolą dorosłych, aby zminimalizować ryzyko połknięcia.

Cechy produktu

Wiek
Postać
Działanie
Typ produktu

Pasta do zębów dla niemowląt

Dobra pasta do zębów dla niemowląt powinna być produktem najwyższej jakości – nie tylko dla zapewnienia najlepszej higieny jamy ustnej dla naszych pociech, ale i bezpieczeństwa.

Jaka powinna być pasta do zębów dla niemowląt?

Pasta do zębów dla niemowląt powinna cechować się następującymi właściwościami:

 • łagodny wpływ na dziąsła i śluzówki jamy ustnej, brak fluoru – ze względu na możliwość zwiększonej absorbcji tego pierwiastka przez niemowlęta i znacznie wyższe ryzyko połknięcia pasty do zębów,
 • zerowa zawartość cukrów – dobra pasta nie powinna podnosić ryzyka wystąpienia próchnicy związanej z karmieniem,
 • ochrona szkliwa i wspomaganie mineralizacji młodych ząbków,
 • dobra pasta do zębów dla niemowląt powinna mieć przyjemny, neutralny smak zachęcający do mycia ząbków.

Higiena pierwszych ząbków u niemowląt jest prosta. Na szczoteczkę należy nałożyć małą (wielkości ziarna grochu) porcję pasty do zębów. Ze względu na fakt, iż niemowlęta są często karmione, konieczne jest stosowanie pasty co najmniej 2 razy dziennie. W celu zminimalizowania ryzyka połknięcia powinno się uważnie kontrolować proces mycia zębów.

Dlaczego higiena jamy ustnej u niemowląt jest konieczna?

Pierwszy rok życia, a więc okres niemowlęcy, to czas intensywnego rozwoju i adaptacji jamy ustnej. Ząbkowanie rozpoczyna się około 6. miesiąca życia, najczęściej od dolnych siekaczy, a następnie – górnych. Dla dzieci i rodziców jest to ciężki okres – często pojawiają się bowiem objawy miejscowe, głównie pod postacią zaczerwienienia, zapalenia dziąsła i obrzęku. Brak higieny wyżynającego się ząbka i jamy ustnej zwiększa ryzyko zakażenia z zapaleniem nasady zęba mlecznego. Proces zapalny przez ciągłość może szerzyć się swobodnie na tkanki okoliczne szczęki i żuchwy.

Kolejną istotną kwestią jest karmienie dziecka. Zawarte w mleku matki, jak również w mieszankach przemysłowych, cukry (głównie laktoza) oblepiają zęby mleczne, co może w efekcie doprowadzać do powstania próchnicy – tzw. próchnicy butelkowej. Zmiany próchnicze lokalizują się głównie w okolicach wierzchołków mleczaków. Wówczas, ze względu na słabą mineralizację zębów niemowląt, dochodzi do ubytków próchnicowych. Przy zaawansowanej próchnicy i przedwczesnym usunięciu zębów mlecznych, proces wyrzynania się zębów stałych może zostać opóźniony.

Co powinna zawierać pasta do zębów dla niemowląt?

Ze względu na ryzyko połknięcia, konieczność restrykcji cukrów oraz specyficzne warunki miejscowe, m.in. niskie zmineralizowanie szkliwa, konieczny jest dobór odpowiedniej pasty do zębów. Unikajmy raczej past fluorowanych – na takie jeszcze przyjdzie czas, gdy dziecko dorośnie.

Specjalistyczna pasta do zębów dla niemowląt zawierać może m.in. następujące składniki:

 • krzemionki mineralne – ze względu na swoją „szorstkość” efektywnie usuwają płytkę nazębną, pozostałości pokarmu oraz resztki laktozy osadzone w wyniku procesu karmienia,
 • ksylitol – oprócz generowania słodkiego smaku, substancja ta wykazuje wiele korzystnych właściwości. Ksylitol nie stanowi pożywki dla bakterii, co sprawia, że pH w jamie ustnej nie spada. Składnik ten wspomaga mineralizację zębów, ogranicza formowanie się osadu nazębnego i redukuje właściwości kwasotwórcze płytki nazębnej,
 • tymianek,
 • D-pantenol – wykazuje miejscowe działanie łagodzące.
 • Apteka Gemini

  www.aptekagemini.pl

  Dodaj do ekranu głównego